Naujienos

Legendinis Vokietijos thrash metalo kolektyvas „Sodom“ – atvyksta į festivalį „Kilkim Žaibu“

2023.03.02 19:37, Klubo Pikuolis inf.

Sodom 2Jau daugiau nei 40 metų pasaulines thrash speed metalo madas formuojanti grupė „Sodom“, nepaisydama vis labiau žylančių plaukų, nemažina nei albumų kūrimo, nei koncertų tempo. Šią vasarą garsiuosius teutoniškojo metalo atstovus turėsime progą išvysti ir Lietuvoje, festivalyje „Kilkim žaibu“.

„Visuomet džiugu matyti, kaip ant „Kilkim Žaibu“ scenos lipa grupė, su kuria išaugo ne viena metalistų karta. „Sodom“ yra ypatingai brangūs festivalio svečiai, nes nepaisant to, kad jaunieji metalistai gali sakyti, jog su „Sodom“ užaugo ne tik jų tėvai, bet ir seneliai, vokiečiams vis dar nestinga nei kūrybingumo, nei parako ant scenos“, – sako festivalio organizatorius  Daividas Kurlis.

„Sodom“, kartu su grupėmis „Destruction“ ir „Kreator“, neretai yra vadinami didžiuoju vokiškojo thrash metalo trejetu. Per ilgametę karjerą kolektyvas išleido net 17 pilnaverčių albumų ir savo kūryba įkvėpė daugybę jaunesnių metalo grupių visame pasaulyje.

Grupę 1981 metais Gelsenkirchene įkūrė bosistas Tom Angelripper. Jam muzika buvo tarsi bilietas, padėjęs ištrūkti iš anglies kasyklų, kuriomis jo gimtasis miestas garsėjo visame pasaulyje. Prie jo prisidėjo būgnininkas Rainer „Bloody Monster“ Flocke, gitaristas Arius „Blasphemer“ ir vokalistas bei gitaristas Frank „Agressor“ Testegen. Tačiau dar pirmaisiais metais buvo atsisveikinta su „Blasphemer“, o kėdę prie būgnų užėmė Christian „Witchhunter“ Dudek, tapęs pagrindiniu ankstyvųjų „Sodom“ kūrybiniu varikliu.

Trijulė, įkvėpta „Motörhead“ ir „Venom“, aukštai iškėlė agresyvumo ir greičio kartelę ir siekė būti pačiais pikčiausiais bei kiečiausiais metalistais pasaulyje. Pirmieji grupės demo albumai („Witching Metal“, 1983 ir „Victims of Death“, 1984) sukėlė tikrą sensaciją. Po sėkmingų koncertų Frankfurte kartu su „Venom“, „Destruction“ ir „Iron Angel“, grupė pasirašė kontraktą su pirmąja savo leidybine kompanija. Po vieno iš šių koncertų grupės leidėjų SPV GmbH atstovas Manfred Schütz priėjo prie vaikinų ir pasakė legendinę frazę: „esate tokie blogi, kad tikrai parduosite daugybę įrašų“.

Po albumo „Obsessed by Cruelty“ (1986) išleidimo grupė pakeitė savo satanistinį įvaizdį į vyraujančią pacifizmo diktuojamą karo absurdiškumo tematiką. Išleidus EP „Expurse Of Sodomy“ (1987), kuriame buvo ir viena iš „Sodom“ legendinių dainų „Sodomy and Lust“, trijulė sulaukė teigiamų reakcijų ir iš buvusių grupės kritikų bei pelnė tarptautinį pripažinimą. O 1989-aisiais grupė pasiekė tai, ko iki tol jokia thrash žanro grupė nebuvo padariusi – pateko į Vokietijos populiariausios muzikos sąrašus.

2001-aisiais, Tom Angelripper buvo apdovanotas dvigubu platininiu albumu už daugiau nei milijoną parduotų albumų. Tačiau grupės lyderis ir pati grupė nesustoja. 2018 m. grupė iš trijulės tapo ketvertu ir išlieka viena žinomiausių metalo grupių pasaulyje. 2022 m. „Sodom“ paminėjo 40-ies metų jubiliejų išleisdami geriausių dainų albumą. Šiemet vokiečiai ketina išleisti ir visiškai naują albumą. Tai reiškia, jog „Kilkim Žaibu“ publika turės galimybę ne tik siausti klausantis jau legendinių „Sodom“ dainų, bet ir bus vieni pirmųjų, išgirsiančių naujas dainas gyvai!

„Sodom“ pasirodymą bus galima stebėti festivalyje „Kilkim Žaibu“, kuris birželio 29 –liepos 1 dienomis vyks Ukmergės rajone, prezidento Antano Smetonos dvaro muziejaus teritorijoje, ant Lėno ežero kranto.

 

Grupės video:

https://www.youtube.com/watch?v=3WsdM3_AoWk

https://www.youtube.com/watch?v=iY8LC2HVYBE&t=622s

https://www.youtube.com/watch?v=Aa6cINHLqRc

https://www.youtube.com/watch?v=I7_xI6KuDBA

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus