Reportažai

„Kunigunda Lunaria 2006“ pirmas vakaras: ispaniškas tango triumfavo

2006.05.06 00:00, odium

Foto: Crazyte. Daugiau foto čia>>

Žavioji mergelė pabudo iš savo amžino sapno ir išėjo į Šventaragio slėnį. Pajutusi tyro oro gaivą, apraizgė Vilniaus gatves, atsivesdama tamsą kartu su savimi. Kūniškuoju pavidalu atgimė miestas, prisipildęs elegantiškos estetikos ir fetišistinio patrauklumo… Tokią aš ją pamačiau ir užkalbinau.

Kasmetinis „Kunigunda Lunaria“ festivalis jau penktą kartą pakvietė po savo skliautais. Šį kartą – itin grandiozinis, bet ne ką mažiau šiltas ir jaukus. Kaip visada – trys dienos, trijų emocinių mazgų sintezė. Pirmasis vakaras – šalto it metalas skambesio potyris, antroji – klasikinio gothic rock gurkšnis, ir paskutinioji – ramybė ir atsipalaidavimas, atsisveikinimas.

Saulėtą penktadienio vakarą koja už kojos kulniavau į dar neatrastą „Architektų sąjungos“ pastatą, vedinas minčių pamatyti vienus iš šių metų festivalio žvaigždžių – ispanų neo kabareto grupę O PARADIS. Pirmoji „Kunigundos“ diena manęs niekad perdaug nežavėjo ir, jei joje apsilankydavau, dantis sukandęs stengdavausi atklausyti visus industrial/electronic garsus. Tačiau šį kartą istorija pasisuko visai kita linkme…

„Kunigunda Lunaria 2006“ pirmas vakaras: ispaniškas tango triumfavoJauki salė, nors kaip šį vakarą – man trūksta tamsos. Na įsivaizduokit, black metalo pasirodymas šviečiant saulei lauko scenoje – patys suprantat… Festivalį atidaryti patikima lietuviškos scenos veteranui Doniui, kuris šį kartą slepiasi po projektu d.n.s. Visada žavėjausi šio autoriaus kūryba ir buvo smalsu, ką jis pateiks šį vakarą. Ambientinės linijos persipina su industrial trenksmais, fortepijono (nors ir netikro) skambėjimas sušvelnina visą techninį potyrį ir taip pamažu panyru į mažytį tranzą. Niekada nesupratau visos industrial scenos muzikos ir judėjimo, bet šį kartą maestro d.n.s. padėjo jį pažinti. Ir ne per garsus, bet jo ir vaizdo sintezę. Matydamas tuos uosto naktinius pastatus, languose bespindinčias šviesas galop supranti, kur čia šuo pakastas ir ką muzikantas nori pasakyti. Būtų galima pasidalinti patirtimi, bet tai – asmeniška. d.n.s. baigia, aidi plojimai ir po truputėlį grįžti į kasdienybę… Dar vienas Donato Bielkausko šedevras.

„Kunigunda Lunaria 2006“ pirmas vakaras: ispaniškas tango triumfavoMARCHWITZA ir ROSEWATER – du kolektyvai iš Latvijos, pakankamai gerai žinomi ir mūsų krašte. Ypač tas pabrėžtina apie antruosius, kuriuos net aš, pašalietis, visiškai nesidomintis tokia muzika, esu ne vieną kartą matęs tiek toje pačioje „Kunigundoje“, tiek ir kituose festivaliuose. Šie du kolektyvai prieš koncertą mane mažiausiai domino ir maniau, jog jų pasirodymą praleisiu kur nors eilėje prie alaus. Pasirodo – vėl klydau (jau antrą kartą per vakarą). Energingas electro/industrial setas lygiagrečiai su video projekcijomis priverčia norom nenorom žvilgtelėti į salės gilumą ir ne vienai akimirkai sustingti tarp užburiančios atmosferos. Chaosas, kurį aš seniau jausdavau šioje muzikoje, dingo kartu su lyg plaktukas kalančiais dūžiais, o visa atmosfera pagaliau pasiekia ir manuosius sielos kampelius. Per daug nesižaviu, bet net keista – nuo šios muzikos pailsiu… Man tai buvo pirmas kartas:).

„Kunigunda Lunaria 2006“ pirmas vakaras: ispaniškas tango triumfavoKaip jau minėjau, penktoji „Kunigunda Lunaria“ stebina žvaigždžių gausa. Vieni iš jų – svečiai iš saulėtosios Ispanijos O PARADIS. Prieš festivalį, perklausius pristatomuosius grupių kūrinius, itin teigiamo įspūdžio nesusidariau, bet daugumos žmonių aikčiojimai ir audringa reakcija vertė abejoti savo muzikiniu skoniu ir klausa. Taigi „turėtų būti kažkas tai tokio“, pagalvojau. Ir še tai tau – klydau jau trečią kartą. Gerai gerai, nebuvo viskas jau taip blogai, bet žiūrint iš mano ir tik mano asmeninių pozicijų – blanku. Ką pateikė šis ispanų duetas, sunku net ir pasakyti. Jei tai neo kabaretas, aš jį suprantu ne taip. Plius didelė dozė savotiško avangardo ir eksperimentiškumo. Taip, buvo tikrai gražių kūrinių, nuo kurių širdį užliedavo šilta jausmų banga. Buvo ir keletas aštresnių natų – „por que, por que“ rėkė vokalistas ir tuo metu aš jį supratau. Bet man užkliuvo „grojimas iš sąsiuvinio“, keista atlikėjų būsena (gal čia taip turi būti, nežinau), šioks toks chaosas ir nuolatinė improvizacija. Sutinku, kitas žmogus už šiuos dalykus gal ir plotų, ranką spaustų, bet ne aš. Pasenau turbūt… Daugumai labai patiko ir O PARADIS buvo iškviesti bisui. Sugroję dvi dainas, kaip jie sako „pirmą kartą“, šiltai padėkojo publikai ir nulipo nuo scenos. Nulipo triumfuodami.

Tą vakarą susirinkusius dar kaitino uteniškių kolektyvas SALA, bet mano mintys jau buvo kitose plotmėse. Žinoma, itin viliojo pamatyti buvusį savo dievaičių POCCOLUS ritmininką Audrių Šimkūną kitoje erdvėje, kitoje sferoje, bet gal ne šį kartą.

Pirmasis vakaras baigėsi. Keletas pastebėjimų. Koncertas vėlavo valandą – negera paskutiniu metu tradicija iš metalinių renginių? Ne man atsakyti. Labai patiko sprendimas nerūkyti pagrindinėje salėje. Visur tvyrojo smilkalų aromatas, nors keletas neapsiplunksnavusių nepilnamečių leido sau pasijusti geresnėmis už kitus. Ir, kaip jau pastebėjo vienas kolega, „pirmoji diena skirta ne gotams“ – ne visi suprato, kur pateko.

Na, o aš likau užburtas ir laimingas. Smalsumas patenkintas, lūkesčiai (beveik) įvykdyti. Sapnų karalystė tik nušvietė kelią į antrąjį gotikinio meno vakarą…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
mynde
2006.05.12 09:40

nekenciu zurnalistu! o ypac fotografiu kurios fotkino rengini. kiauresniu foto ne nesumastysi.kazkokia ziurkia su akiniais diasim kart koks pontas.galbut tom foto nori paroditi kokiegi dauguma kiauri,kompleksuoti,luzeriu luzeriai ten dalyvavo.as nesakau kad blogai nufotografuoti viena kiaura baidykle yra blogai,bet kam to absurdo tiek daug.kaip suprantu kiauros nuotraukos kiauriems tiems kas gotika supranta kad reikia kuo daugiau prisispakliuoti savo stora kiauliska snuki ir prisirengti ivairiausiu drapanu kaip idijotiskam karnavale!

white pony
2006.05.09 10:48

del to “grojimo is sasiuvinio” – jame paprasciausiai buvo surasyti vargoneliu garso banko tembru numeriai. Mat savu neatsiveze (sunkoka matyt i lektuva pakrauti dvieju aukstu “rolandus”)

jago
2006.05.09 10:26

Deja d.n.s pražiopsojau – koncertas vėlavo, pliurpėme lauke ir susiorientavome kad veiksmas jau vyksta į pasirodymo pabaigą. MARCHWITZA patiko labai. Man jie, kogero, viso festivalio geriausia grupė. Kažkaip niekad anksčiau inustrial’o neklausydavau bet šis kolektyvas užkabino. Net kompaktą nusipirkau ;) O PARADIS pasirodė kažkokie labai nuobodus, ką padarysi, ne mano skoniu. Jau ruošiausi plautis iš festivalio bet draugas ikalbėjos palaukti Salos. Palaukęs tikrai nesigailėjau, labai idomus projektukas palikęs stiprų ir gerą įspūdį. Reziume – pirma festivalio diena man, kogero, buvo idomiausia.

Skabardas666
2006.05.07 13:32

Rura!

Adis
2006.05.06 16:29

Darosi gaila, kad nebuvau. Ir kad ir į likusius renginius šiemet nepavyks nueiti… :/

Už reportą (ir jo operatyvumą) – pagarba. Labai gerai papildė mano šiandien jau išklausytus pasakojimus.

kolybokas 666
2006.05.06 16:13

vat kaip greit ir foto ir reportas.
turbut olaus nebuvo. nes po metal fiestu reik ir foto ir reporto 3 dienas laukt

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus