Reportažai

„Kunigunda Lunaria 2006“ antras vakaras: mažų stebuklų metas

2006.05.07 00:00, odium

Foto: Crazyte. Daugiau foto čia>>

Taip pat skaitykite: „Kunigunda Lunaria 2006“ pirmas vakaras

Tamsiųjų kerų metas tęsiasi… Šį kartą vyksmas persikelia į visiems metalgalviams gerai žinomą „Mulen Ružą“ ant Tauro kalno. Kaip visada, antra diena – labiausiai džiuginanti muzikiniu skoniu, tad vykstu kupinas vilčių išgirsti daug geros, pakankamai sunkios ir kokybiškos muzikos. Oras pranašauja teigiamas emocijas – vėjas į visas puses taršo plaukus, kartu neleisdamas telktis jokioms neigiamoms mintims.

„Kunigunda Lunaria 2006“ antras vakaras: mažų stebuklų metasKurį laiką pasisukiojus ties baru, pradžios ilgai laukti netenka. Antrąjį festivalio vakarą pradeda vieni iš šių metų „Naujo Kraujo“ laureatų – vilniečiai DEGRADATONIA. Kaip žinia, pamatęs juos pirmą kartą, likau itin sužavėtas jų grojamu doom/gothic metalu, taigi vyliausi, jog šį kartą viskas bus tik dar geriau. Deja, ne visada gaunasi taip, kaip nori. Visų pirma, reikalą gadino prastas įgarsinimas. Pagrindinis vokalas vos tesigirdėjo, kai tuo tarpu pritariantysis buvo iškeltas žymiai per stipriai. Nejučia lyginu šį pasirodymą su matytuoju anksčiau ir šį kartą jaučiu dvasingumo stygių. Programa ilgesnė, dainos patrauklios, sceninis judesys irgi nenuobodus. Mano kuklia nuomone, dar reiktų padirbėti prie antrojo vokalo, bet iš esmės vaizdas – džiuginantis ir teikiantis daug vilties. Pabaigai – jau žinomas „Don‘t touch my minds“ ir viltis turėti neprastą grupę šioje muzikinėje kategorijoje.

„Kunigunda Lunaria 2006“ antras vakaras: mažų stebuklų metasPrieš festivalį estų atlikėja LAKISSOVA buvo pristatyta kaip vienas iš festivalio netikėtumų. Išklausęs jos pristatomąją dainą ir perskaitęs interviu likau, švelniai tariant, nesužavėtas. Ši jauna atlikėja, kažkada buvusi didelė black metalo mėgėja, man pasirodė perdėm nesubrendusi asmenybė, vis dar ieškanti savo vietos po saule. Taigi iš šio pasirodymo nesitikėjau nieko gero. Ir štai, scenoje įstabaus grožio ir tyro nekaltumo kupina smulkutė mergina, kuriai pritaria smuikas, antras moteriškas vokalas ir fone skambanti muzika, primenanti pasaką. O kai ji uždainavo… Maniau stogą pamesiu. Visiška ekstazė, užvaldymas ir miego būsena, nukelianti į dar nepažintus sapnus. Viena iš didžiausių atlikėjos aistrų – lėlės, todėl ir pasirodyme jų pamatome ne vieną. Net nežinau, kaip apibūdinti šį pasirodymą. Lyg žaidimas, lyg pasaka, naivios vaikiškos nuotaikos, nepažintas suaugusiųjų pasaulis. Vokaliniai sugebėjimai – daugiau nei stulbinantys: tai tylus šnabždėjimas lopšinėje, tai aukštos natos begalybėje. Teatrališkas pasirodymas tęsėsi ir tuo metu būčiau atidavęs viską, kad tik jis nesibaigtų. Deja… Kažin, ar tokios muzikos klausydamas namuose pajusi tai, ką pamatėme scenoje. Nuostabu. Net neabejoju, kad tai – geriausias „Kunigunda Lunaria 2006“ pasirodymas.

„Kunigunda Lunaria 2006“ antras vakaras: mažų stebuklų metasVis dar pakerėtas estų dievaitės pasirodymo, visiškame sutrikime bandau stebėti lietuviškųjų gothic roko veteranų MANO JUODOJI SESUO pasirodymą. Nesuklysiu pasakęs, jog tai – viena profesionaliausių mūsų scenos grupių. Šį faktą vyriokai linkę patvirtinti ir scenoje. Kokybiška ir emociškai gili muzika leidžia gėrėtis šaltu Mindaugo balsu, liūdnomis gaidomis, klasikiniu gotikiniu skambesiu. Ramu, jausminga ir nuoširdu.

Lenkai DEATHCAMP PROJECT jau yra groję mūsų šalyje. Aplinkybės taip jau susiklostė, kad teko pakeisti kitą lenkų kolektyvą, ir štai jie vėl pas mus. Nors scenoje tik du veikėjai (gitara/vokalas ir bosas), tačiau jie sugeba sukurti nuostabų elektroninį gotikinį roką. Skamba tiek naujos, man dar negirdėtos dainos, tiek ir kūriniai iš senojo demo albumo „Wired“. Publika lenkus sutinka šiltai – akivaizdu, kad pas mus šis kolektyvas yra žinomas ir mėgstamas. Asmeniškai man norėtųsi, kad grupė susirastų gyvą būgnininką ir klavišininką – tai jų pasirodymams suteiktų daugiau judesio ir jausmingumo, akiai atrodytų gražiau. Dėkojame lenkams ir laukiam netikėtumų iš Suomijos.

CIRCUS MUNDUS ABSURDUS – tai teatrališkas kolektyvas iš tūkstančio ežerų šalies. Nežinau, ar žodis „teatrališkas“ čia tinka. Gal tiesiog – tik cirkas, nes šią trupę sudarantys žmonės – fakyrai, jogai ar kažkokių antgamtinių jėgų turinčios būtybės. Iš jų tikėjausi daugiau kažkokio meninio pasirodymo, kai tuo tarpu artistai būtent dėmesį telkia į visokius „fokusus“. Gulėjimas ant stiklo šukių, ugnies rijimas – tai tik keletas elementų iš jų šou. Įvairių svorių kėlimas ausimis, speneliais ir net vyrišku pasididžiavimu sulaukė nemažų publikos ovacijų. Suomių pasirodymo metu salė buvo pilnut pilnutėlė. Magai, lyg neturėdami nervinių ląstelių, lengva ranka bedė sau adatas į antakius, rankas, liežuvius. Galiausiai, paskutinis triukas – kažkokie prietaisai dviem žmonėms prikabinti prie nugaros odos, o tarp jų – hamakas su žmogumi. Prašom – kuo tikriausios sūpynės. Primena vaizdelius, kaip Azijoje žmonės žalojasi per kažkokią religinę šventę, susiverdami į savo kūną begales kablių, adatų ir kitokių smaigalių. Iš tiesų, efektą tokie pasirodymai daro. Liudininkai byloja – žiūrovų tarpe buvo nualpusių…

TWO WITCHES – sako, dar viena legendinė gotikinio roko komanda iš Suomijos. Hm, tokia legendinė, kad teko ieškoti jos įrašų ir žiūrėti, kas čia per velnias. Bet reikia pripažinti, jog jų kuriama muzika tokio statuso galėjo ir nusipelnyti. Aukščiausios klasės goth rokas su savotiškais nukrypimais. Pristatomoji daina „Spirit. Sacrifice“ susiklausė labai skaniai, todėl su nekantrumu laukiau pasirodymo. Na, suomiai šį kartą su kaupu pateisino savo, kaip santūrios tautos bruožus. Scenoje keturios, praktiškai nejudančios figūros. Reikalą taiso tai, kad dvi iš jų – moteriškos, tad žiūrėt yra į ką. Pasirodymo metu jos dar sugeba lezbietiškai pasilaižyt, kas man visai patiko :). Tiesa, dėl instrumentų valdymo (viena – gitaristė, kita – bosistė) joms priekaištų neturiu. Bet va su garsu skandinavams nenuskilo – itin nekokybiškas, kas tikrai neleido mėgautis šiųjų pasirodymu. Net mano lauktoji daina skambėjo lyg nauja. Žodžiu, nei šis nei tas. TWO WITCHES grojo ilgai. Labai ilgai. Panašiai, kaip ASSASSIN per SODOM koncertą. Atrodo, grupė niekaip nenorėjo nulipti nuo scenos, tad man teko eiti pailsėti. Kita vertus, juk jie buvo vakaro vinis. Mano akyse kultinio statuso suomiai nepateisino.

Vakarą užbaigia Kauno šančiniai XESS. Garsas, įsikišus patiems muzikantams, pagerėja. Ne pats didžiausias malonumas groti po vakaro žvaigždžių, bet taip jau kartais nutinka. Išgirdau dalį naujų kūrinių, keletą senesnių ir likau patenkintas. Skambesyje jautėsi kažkoks pasunkėjimas, arba čia taip skambėjo mano ausyse. Deja, pasirodymo pabaigos nelaukiu, nes nusprendžiu dar užsukti į festivalio afterparty „Skliautuose“. Taigi netrukus ten ir kulniuoju…

Antroji „Kunigundos“ diena baigėsi. Baigėsi, pateikdama tiek nusivylimų (TWO WITCHES), tiek ir neįtikėtinų atradimų (LAKISSOVA). Kita vertus, džiugina festivalio dvasia ir jos turinys. Jei teigsime, jog šis festivalis įspūdingas dėl savo jubiliejaus (penktasis), tai ar kažko panašaus galime tikėtis tik po penkių metų? Nuoširdžiai tuo netikiu… Šiandien, sekmadienį, finalinis festivalio koncertas: PIEVOS, DREAMLAND POETRY, SIELA – laukia malonus atsipalaidavimas.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Drink my blood
2006.05.16 02:10

Xess’ai, o kodėl “būgnai” jūsų nusprogo koncerto gale?

white pony
2006.05.15 13:13

jei pastebejai, birute, ziniasklaida vengia deti falu fotkes. Gal cia jau prasideda pornografijos riba? Bet, pati, kiek supratau, viska matei live, tai nusivylimo lyg ir neturetu buti? :))

Birutė
2006.05.15 09:00

Ale paskaičiau šeštadienio “Vakaro žiniose” reportą su nuotraukomis, daugiausia “Circus…”. Žmonės turėtų būti šokiruoti, vien foto pamatę, nekalbant jau apie kai kurių triukų detalų aprašymą. Tik kažkodėl to vaizdo su ratu ant organo neįdėjo – cenzūra?

Liuzeris
2006.05.11 12:17

WP, tipo taip imam ir atsivezam? :)) Ji gi reik turet visu pirma ;) O skolinti nieks nepuola…

O del to projektoriaus MRe panaudojimo, tai be abejo. Mes visuomet puoseledavom viltis, jau ir DVD pasiruose budavom, ale kad pries mirti MRui jau dalampe viskas :)

Nors, kaip supratau, Ledo Takas visgi ruosiasi ta DVD grotuva atsivezti – projekcijos per BMF bent jau zadamos.

white pony
2006.05.11 11:59

Beje, gal ir ferrum ar ledo tako crew per renginius galetu atsivezti dvd grotuva (mulenruzinis bent sestadieni neveike), pora disku ir daryti alternatyva didziojoje saleje grojancios grupems..

Birutė
2006.05.11 08:57

Salėje buvau per Degradatonia, Cirką, pora Two Witches ir pora Xess gabalų. Ir tuo visai nesigailiu, bo pamačiau nerealų Laibach DVD, taip pat smagiai suėjo ir Depešų, ir Apocalyptica, ir net jau anksčiau matytas Mansono. Gerai, kai yra alternatyva “gyvam” šou.

annodomini
2006.05.10 17:13

gerai kad nevariau nes buciau issidures nes labiausiai norejau closterkeller pamatyt kurie nerealiai pavaro ;) na gaila kad ju nebuvo…

white pony
2006.05.09 11:05

kalbant apie lakissova – kiek zmoniu, tiek ir nuomoniu, bet perzvelgus forumus bent iki sio momento susidaro ispudis, kad ji tapo festo nr.1. gaila, kad maciau labai mazai jos pasirodymo, bet tas ausktas ir moscnas balsas is karo nukele i castle party, kai issiziojes vepsojau i breathe of life vokaliste, gaudancia toookias aukstas natas…
del degdradatonios, tai cia is ties enriko problema, bet kas apie ja galejo zinoti? 5.10. 20 zmoniu? bet tikrai ne 500, todel visiems likusiems ir susidare ispudis “blyn, kodel vokalas neiskeltas?” o jei butu pakele, patz zinai, mikrafo cypimas/baubimas etc..

Beska
2006.05.09 09:06

Ta estė mane sutampė. Gal ji vaikystės neturėjo? Lėlytės/saldainiukai. Brrrritku. Viau. Ir dar tie cypčiojimai. Aš labai netolerantiškas. :D Gaila, nespėjom ant Degradatonia – susimaišėm valandose. ;)

odium
2006.05.08 17:34

na tai jei vokalas silpnas, ar nebuvo galima tiesiog daugiau garso mikrafui? (su sąlyga, kad apie garso techniką raukiu visišką 0, galiu ir smarkiai prajuokint:))
na, o dėl suomių… bent jau jų albumai man pasirodė ne tokie ir prasti, kad lygint juos su SiA:)

Demonas
2006.05.08 17:26

“Aukščiausios klasės goth rokas su savotiškais nukrypimais” :))) negalejau susilaikyt sorry…khm. shitoj grupei tik du daugmaz idomus dalykai-gitariste ir bosiste visa kita…kaip kazkas pasake mocartas priesh 3 metus ta pati dare :)) o “vokalistui” reiktu susimastyt apie dainavima
del estes-100 pritariu.;]

Demonas
2006.05.08 17:19

prastas igarsinimas??????????bleee… odiumai enriko labai silpnas balsas dainuojant tokiu tembru-jis ir pac tai pripazysta, o “pritariantis vokalas” istikro galetu but pagrindiniu:) bugnai buvo igarsinti tiesiog super, gal tik bishki gitaros skambesys buvo nelabai geras ir rishkus…bet sakyt kad buvo prastas igarsinimas nesamone (kitos grupes skambejo prasciau beje)

virusas
2006.05.08 01:33

“Scenoje keturios, praktiškai nejudančios figūros”.
Šiaip jau čia būtų tokia praktiškai klasikinė gotikinė grupė (kaip ir true tam stiliuj;-)
O vokalistas malėsi po sceną (ir ne tik) visai
ne statiškai.

Anyway, Lakissova tikrai šio festivalio atradimas, plius pasirodymas su gera humoro doze:-)

odium
2006.05.07 22:25

taip, tu teisus, mus reikia klausyt, o ne žiūrėt:)

Pasmerktasis
2006.05.07 18:41

Scenoje keturios, praktiškai nejudančios figūros. Reikalą taiso tai, kad dvi iš jų – moteriškos, tad žiūrėt yra į ką.

Čia kaip strapsnio autoriaus black kolektyvas Dark Ravage. Kadangi pas jus moterų nėra, tai reikalai į gerają puse ir ateityje nepajudės.

chain
2006.05.07 18:35

…….damn……… kazkuriais aspektais tie ponai ir ponios gotai tikrai zavi……… ne tik fetish style’u………………..

…good luck ir treciaja diena……..

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus