Reportažai

Kultinis metalo koncertas Utenoje – pleškesys iš provincijos

2005.10.11 00:00, Lord Sauron

Foto čia >>
Taip pat skaitykite: Metalo koncertas Utenoje – brutalumo fiesta alaus sostinėje

Susitinka kartą du žydeliai, vienas ir klausia kito:
- Oi, Abraomai, kur tu tokį gražų kostiumą pasisiuvai?
- Kaip kur – Paryžiuje!
- O ar tai toli nuo Odesos?
- Koks tūkstantis kilometrų, o gal ir daugiau!
- Žiūrėk tu man – tokia tolybė, tokia provincija, o šitaip gerai siuva!

Kultinis metalo koncertas Utenoje – pleškesys iš provincijosČia šiaip, kad suprastumėt, kad niekada nereikia nuvertinti periferijos. Ir šeštadienį nugriaudėjusio metalinio renginio lygis jokiu būdu nebuvo žemas. Visų pirma, organizatoriams pavyko sukviesti geriausias Lietuvos metalo grupes. Antra, mane maloniai nustebino klubas “Dispar” – ne prišnerkšta kaimo diskotekų salė, o solidus klubas, kur buvo netgi (!) veikianti rūbinė. Apsauga negausi, maloni ir neįkyri. Policininkai tolerantiški, oras tiesiog nuostabus.

Atsiradau prie klubo durų kelios minutės po septynių vakaro ir savaime suprantama į vidų nepatekau. Čia jau įprastas dalykas, niekas niekada neprasideda laiku. Žmonių prie durų kol kas nedaug, pasirodė pora forsų pergąsdintomis fizionomijomis ir greitai retiravosi išgirdę, kad šįvakar bus metalo koncertas. Galų gale patenkame į vidų. Pirmas salės akcentas – veidrodinis gaublys palubėje, svaidantis saulės zuikučius. Ačiū garso operatoriui – koncerto metu gaublys buvo neutralizuotas. O kol kas vangiai rėpliojame į vidų, plepame su pažįstamais, kai kas kursuoja su alumi nuo vietinės “Maksimos” iki klubo.

Kaip nebūtų keista, koncertas jei ir vėlavo, tai labai nežymiai. Tai irgi rodo organizatorių lygį. Pirmieji scenoje debiutantai uteniškiai MORTUARY. Laikausi savotiško kodekso: “Apie debiutantus arba gerai, arba nieko”, bet šiuo atveju netgi nėra taip jau blogai. Kaip pirmam kartui vaikinai atliko krūvą koverių, tiesa pažinau tik vos porą – MAYHEM ir CANNIBAL CORPSE, paskui man pasakė, kad dar buvo sugrotas AMON AMARTH, bet aš per mažai susipažinęs su pastarųjų kūryba. Ką gi gero apibendrinant galima pasakyti apie MORTUARY? Vokalas atidirbtas neblogai, būgnai skamba gan techniškai, gitaras žino už kurio galo laikyti. Baisesnių nusigrojimų nepastebėjau. Lauksim, kada vaikinai išlįs iš garažo su savo kūryba.

Antrieji – žemaičiai CAESUS CAELESTES. Grojo doom metal, visi kūriniai buvo instrumentiniai, o aš tuo tarpu išsmukau iš salės ir pasileidau iki artimiausios vaistinės, nes nuo pat ryto kamavo galvos skausmai. Taigi tegul klaipėdiečių pasirodymą komentuoja Widowmaker, kuris buvo ten ir, atrodo, mėgavosi pasirodymu.

O dabar prasideda “žvaigždžių valanda” – ant scenos užrėplioja D.A.R. Jiems pavyko užvesti publiką, linksinčių galvyčių salėje padaugėjo. Nuo to laiko, kai grojamą thrashcore jie pakeitė į technišką brutal death, įgijo ne vieną papildomą faną, taip pat ir mano kuklioje personoje. Deja, kol kas aš tegalėjau ryti vaistus ir užgėrinėti juos alumi – galvos skausmas įsišėlo ne kuo mažiau už muziką. Atskira padėka garso operatoriui už “Nag Champa” smilkalus, kuriais jis permušinėjo tabako dūmų smarvę (gal pačiam pradėti rūkyti? Gal tada kiti nustos taip smirdėję?). Beje, garsas irgi buvo laaabai geras. Nebadysiu pirštais, bet kai kurie organizatoriai sostinėje apie tokį garsą gali tik pasvajoti.

Sekantys sceną okupuoja GROL. Aha, vietoj Pyziaus pavaduojantis vokalistas! Na, garbaniau, parodyk, ką moki! Na ir prasidėjo… Repertuaras daugumai žinomas, galvos skausmas po truputį atsileido, galima nuirkluoti prie scenos ir truputį pakvailioti. Linksma visiems – ir publikai, ir muzikantams. Ant klubo grindų ilsisi pirmieji “trūkusieji”.
Neilgas poilsis ir aš jau matau, kaip derina aparatūrą kauniečiai. OSSASTORIUM pradeda greitai ir agresyviai. Repertuaras irgi puikiai žinomas, šėlsmas pasiekia apogėjų, o per koverį “Staring Throw The Eyes Of The Dead” man išmušė kamščius, galų gale, kai atsipeikėjau, sėdėjau ant suoliuko su skardine paties brangiausio birzgalo, koks buvo klubo kavinėje (kada aš jį sugebėjau nusipirkti?).

Koncertą užbaigia BURYING PLACE. Jau nebeturiu jėgų linguoti prie scenos, bet negaliu ir ramiai nusėdėti vietoje, kai grojama TOKIA muzika. Kai galva nebesilaiko ant kaklo, tiesiog stebiu Ambraziejaus pirštus, pasiutusiu greičiu lakstančius gitaros grifu. Naujasis grupės vokalistas Venomous dainuoja laikydamas tekstus rankoje, bet nereikia jo už tai smerkti – kiekviena narių kaita grupėje yra skausmingas ir nemalonus procesas, o iš savo patirties žinau, kad gerai atidirbti vieną dainą trunka apie porą savaičių.

Viskas pasibaigia pusę dviejų nakties ir aš svirduliuoju per miegantį miestą namų link su alaus skardine rankoje ir pasiekęs visišką nirvaną. Tyla ir ramybė…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
baphometh
2006.02.16 15:06

ką čia blet jūs pjaunat…

svalak
2005.10.14 13:29

Morandi, šnekink Obį ir steikit AB(W)TO-anti brother (widowmaker) treaty organization :)))

Morandis
2005.10.12 23:07

November: brotheris kaip muza, tik vyriskos gimines – apie ji rasyt ir rasyt.
Nors del jo gimines dbr galima butu ir PASIGINCYTI…

Morandis
2005.10.12 23:06

nu pussysheiveri… cia jau taip sakant… pavydeti tau, kaip pats sakiai “pagaydinimo”, tai net savo geriausiam sapne negaleciau. Nedrysciau sau to! Tiesa sakant, jei atvirai, pasijauciau nejaukiai, kad pirma karta tai tau atsitiko Utenoje. Tad nepavydziu si kart, o UZJAUCIU. Broliskai.

Bet melancholike manau nuo taves nenusisuks.

November
2005.10.12 22:58

Nemaciau, kad operatorius smilkalus degintu, hm…

Morandis: gal man ant neblaivios galvos taip, bet tu ofigennai pavarai! Tu realiai isivaizduoji galvoje visa tai, ka parasei apie Brozeri? :))))
Ble, gerrrrss…

Widowmaker
2005.10.12 21:57

Dėl to, kad liko pagaydintas vienu metu ;]

Go go go

s2
2005.10.12 20:42

nu šit, Morandi, tu jam kažko pavydi. niekaip nesuprantu, ko.

Morandis
2005.10.12 18:11

Isivaizduoju pussysheiveri per CC pasirodyma.

mazdaug taip is pradziu kol groja kalbasina brutalucha toks ramus stovi stovi, toks tarp besilinksminanciu uteniskiu aiskiai nejaukiai jauciasi. nu bet tik ateina casius celestius, tik uzgroja pirma triju minuciu akorda PUSSYSHEIVERIS ATGYJA!

Pasikedena elegantiskai plaukus, apsilaizo lupas, seskualiai pasitrina krutines ir ausu spenelius, pakrutina subine ir davai macialina galva – tuda, siuda, tuda siuda. Visi uteniskiai (tuo paciu ir su likusia ten visa lietuva) taip nusciuva, nes ir doom’as raminanciai veikia, bei PUSSYSHEIVERIO elgesys ir arogantiska doomerio poza stebina. Visi galvoja – hey, whats wrong with this xxxpic’ture?
Bet pussysheiveriui ta akimirka visi buvo dzin, viskas pochui.. casius selestius jam kalbasino nuostabiai… Audriaus (garsisto) paleisti dumai veike _svaiginanciai_, o doom-metal piso per sharus nepataisomai…

Ble pussysheiveriui tuo metu buvo gera…

Widowmaker
2005.10.12 08:14

Jo, koncas tikrai khultinis. Visur šnekama apie jį.

Morandis
2005.10.11 23:27

“Taigi tegul klaipėdiečių pasirodymą komentuoja Widowmaker, kuris buvo ten ir, atrodo, mėgavosi pasirodymu.”

Blet, geras.

Mooonte
2005.10.11 22:06

Sorry…bet atpazinaij ti amon amarth…ten neij mayhem nei cannibal corpse,o Six feet under-lycantrophy irtorture killer ir dimmu borgiriu-burn in hell(nors ir jie neoriginala groja)malonu kad patiko musu organizuotas koncas…

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus