Naujienos

Į Vilnių grįžta tamsi ir nuožmi metalo puota – festivalis VILKŲ ŽIEMA

2024.01.04 16:50, Klubo Pikuolis inf.

Primordial fotoSausio pabaigoje Vilniuje, muzikos klube KABLYS šimtai sunkios ir tamsios muzikos gerbėjų susirinks į vieną galingiausių sostinės metalo renginių – tradicinį, jau aštuntą festivalį VILKŲ ŽIEMA. Šiemetinė vieno vakaro renginio programa jiems pasiūlys geografinę kelionę nuo piečiausių Europos krantų Italijoje iki šiauriausių ledynų Islandijoje bei Norvegijoje ir muzikinę patirtį nuo juodžiausio metalo iki meditacinių melodijų.

Šiemet nusprendėme sutelkti dėmesį į kokybę, o ne kiekybę. Siekdami išlaikyti festivalio dvasios tamsumą itin kruopščiai atrinkome kiekvieną programos dalyvį. Neabejotinai didžiausią šventę ausims pasiūlysime juodojo metalo gerbėjams, tačiau vien šiuo žanru neapsiribojame. Ateinančių metų pradžios renginys žiūrovus ir kels ant emocijų debesų, ir skandins slogios atmosferos liūne.

Mūsų šaliai VILKŲ ŽIEMOJE atstovaus viena aktyviausių tamsaus ir progresyvaus metalo grupė JUODVARNIS. Aktyviausi tamsios muzikos gerbėjai įvairiuose mūsų šalies renginiuose juodvarnius kasmet gali pamatyti po kelis kartus. Tačiau ši grupė – tarsi niekada iš grojaraščio nešalinamos dainos: iš pradžių ji teikia atradimo džiaugsmą, vėliau tampa saugiu emociniu prieglobsčiu, iš kurio tiesiog nesinori trauktis.

Hipnotizuoti VILKŲ ŽIEMOS svečius savo unikaliomis kompozicijomis iš Italijos į Lietuvą grįžta praėjusios vasaros festivalio KILKIM ŽAIBU atradimas – multiinstrumentalistė LILI REFRAIN. Nors griežčiausia žanro apibrėžimo prasme jos kūrybą sunku pavadinti „metalu“, galima teigti, kad talentingoji muzikantė atrado emocijų valdymo per muzikos garsus formulę.

Dar vienas pernykščių „žaibų“ atradimas – Italijos ir Norvegijos muzikantus sujungiantis juodojo metalo duetas DARVAZA. Atskirai šio kolektyvo nariai puikiai žinomi metalinės scenos gerbėjams. Gionata Potenci, žinomas Omega pseudonimu, prisidėjo prie tokių grupių, kaip BLUT AUS NORD, MOLOCH ir daugelio kitų kūrybos. Björnas, žinomas pagal sceninį vardą Luctus arba Wraath, išgarsėjo savo darbu grupėse BEHEXEN, RITUAL DEATH ir kitose. Dviejų žvaigždžių lydinys žiūrovams pasiūlys kokybišką dozę šiurkštaus, bekompromisio, satanistinio juodojo metalo.

Prieš dešimtį metų susiformavęs Islandijos kolektyvas MISÞYRMING juodojo metalo ritualą pratęs panardindamas žiūrovus į klampią ir atmosferišką garsų jūrą. Nuo pat pirmo albumo išleidimo MISÞYRMING yra liaupsinami muzikos kritikų ir netgi tituluojami viena geriausių Islandijos metalo grupių – o tai šioje šalyje nėra menkas pasiekimas. Mat nors saloje gyventojų nėra daug, sunkiosios muzikos tradicijos joje yra išskirtinai gilios, o metalo grupių – galbūt netgi daugiau nei ugnikalnių.

Neabejotinai pagrindinė VILKŲ ŽIEMOS žvaigždė – Airijos grupė PRIMORDIAL, kuri keltišką folkmuzikos skambesį derina su doom ir juodojo metalo elementais. Tikėtina, kad Vilniuje galėsime išgirsti ir naujų kompozicijų iš 2023 metais išleisto naujo PRIMORDIAL albumo „How It Ends“, ir nemarios klasikos iš kitų devynių jų albumų.

 Sausio 27 d. vakaras bus svarbus muziką išmanantiems metalo gurmanams. Jie VILKŲ ŽIEMOJE gaus ne tik aukštos kokybės muzikinį renginį – jis bus reikšmingas ir dvasine, idėjine prasme. Tai bus savotiška kelionė gilia, tamsia muzikos jūra. Kiekviena iš Vilniuje pasirodysiančių grupių ne kartą įrodė, kad jų pasirodymai dažnai būna paveikesni nei metalo scenos lyderiais tituluojamų kolektyvų.

Žiemą švenčiame su Vilkais ir laukiame vasaros su Žaibais!

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus