Reportažai

„Helloween 2005“ – pakeliui link rojaus

2005.11.02 00:00, odium

Foto: Crazyte. Daugiau foto čia

Tikriausiai visi sutiksite, kad spalio pabaigos – lapkričio pradžios laikotarpis priklauso šventinių dienų periodui. Diskusijų sukelia tik klausimas: ką švęsti? Ilges, vėlines, o gal iš vakarietiško pasaulio atkeliavusį halloweeną? Bet tiesą sakant, šis klausimas man mažiausiai rūpėjo tuomet, kai po sunkios darbo dienos (!) skubėjau link Tauro kalno. Čia turėjo vykti ne toks ir prastas „HELLoween 2005“ festivalis. Žadėta, jog renginys apjungs įvairaus stiliaus grupes, pradedant gotikiniu roku, heavy metal ir užbaigiant doom metalu. Tokia savotiška mišrainė ne tik kėlė nesusipratusių žmonių nepasitenkinimą, bet ir atbaidė pačius „tikriausius“ stilių vergus. Na ir pasisekė, kad aš ne iš pastarųjų, taigi maždaug kelios minutės po 19:00 valandos vakaro pasiekiu „Mulen Ružą“.

Tik patekus vidun į akis krinta gausybė jaunimėlio. Pasipuošę kaip kas moka, o kai kurių žmonių fizionomijos neleidžia suabejoti, jog į pirmąjį šiame reportaže užduotą klausimą geriausias atsakymas buvo būtent trečiasis (iš pateiktųjų). Publika įvairi ir bent jau man tas suteikia tik žavesio. Ką gi – kiekvienas linksminasi taip, kaip moka. Svarbiausia, kad linksmintojai dirbtų savo darbą…

„Helloween 2005“ – pakeliui link rojausOrganizatoriai iš anksto skelbė, jog bus bandoma laužyti renginių vėlavimo tradiciją. Ir beveik nesumeluota – vėlavęs maždaug 30 minučių, renginys prasideda. Pirmieji scenoje pasirodo kauniečiai THUNDERTALE. Nelinksma dalia groti pirmiesiems ir užvedinėti publiką, bet šį kartą viskas vyko sklandžiai tiek iš muzikantų, tiek ir iš žiūrovų pusės. Oi smagiai trypė jaunimas, tuo labiau, kad ir muzika nejučia vertė kilnoti kojas. Pagal mano skaičiavimus buvo atkalta vos ne visa debiutinio albumo „Rising Power“ programa ir jau plojimais išlydime laikinosios sostinės atstovus į kelią – kaip žinia, grupei tą patį vakarą dar teko atgroti viename renginyje Kaune. Gero kelio!

Nedidelė pertraukėlė išnaudojama nesibaigiančio ilgumo eilėje prie baro atstovėti, o tuo tarpu scenoje savo instrumentus jau derinasi SAPROPHYTES. Taip, seniai jau juos mačiau ir girdėjau, tad nekantrauju išvysti ne ką mažiau, nei pulkas tų juodukių nepilnamečių prie scenos. Na ir ką gi? Ogi visai smagiai klausosi. Hm, gal labiau norėtųsi sunkesnio, daugiau „kriuksinčio“ vokalo, bet tai jau būtų ne SAPROPHYTES. Taip sakant, visko su saiku ir vietoj. Dainos jau gerai žinomos, ką parodo ir masė šūksnių iš publikos pusės, tik išgirdus pirmuosius gabalų rifus. Pabradiečių pasirodymas prabėgo gan greitai, bet žinant, kiek dar projektų turėjo pasirodyti tą vakarą, per daug neliūdėjau.

„Helloween 2005“ – pakeliui link rojausPagal skelbtą programą sekantys ant scenos turėjo pasirodyti kaimyninės Baltarusijos atstovai PROPHETIC DREAM. „Gothic-industrial metal“ skelbia prierašas šalia pavadinimo. Hm, nelabai viliojantis derinys, bet akiračio praplėtimas dar niekam nepakenkė, ar ne? Ir ką gi aš pamatau įžengęs į salę? Ant scenos puikuojasi dvi personos sidabriniais veidais, tokia pat plaukų spalva (tikrai nežinau kodėl, bet pirma galvoje iškilusi asociacija – negrai, vienas rankose laiko gitarą, kitas – mikrofoną. Kaip tikiuosi ir supratote, kita muzikinė pusė sklinda iš pulto. Ne itin vilioja mane tokie dalykai, bet tas, pavadinkim, electro goth metal visai smagiai sueina. Ir nors originalumo tikrai stinga, bet pamatyti buvo įdomu. Bet ne per daug.

Renginys jau įpusėja ir linksmybėms galo nesimato. Kas laisvas minutes leidžia bendraudamas su pažįstamais, kas akis įstebeilija į antroje salėje rodomus video klipus, patys nelaimingiausi jau susiraitę guli ant patogių sofkučių. Tiesa, šiuo klausimu pasiseka ne visiems ir vienai itin nelaimingai personai tenka stengtis snūduriuoti kaktą įrėmus į duris. „Va čia tai valia!”, – pagalvoju, ir neištvėręs tokio skaudaus epizodo judu pasiklausyti dar vienų heavy metal atstovų – vilniečių SOUL BROTHERS. Turiu pasakyti, kad nesu didelis tokio stiliaus fanas, bet šią komandą visada stebiu atidžiai – gal užkabliuos. Iki pilnos laimės dar trūksta, bet vietomis tikrai pasijuntu besąs didelis jų fanas. O „Juodoji žvaigždė“ išvis nuneša „ten kur būsim laimingi“…

„Helloween 2005“ – pakeliui link rojausBeliko tik trys grupės. Bet gal ir gerai, nes mano senas ir luošas kūnas ir taip kuo toliau tuo labiau nori pasėdėti, o, kaip žinia, ne visiems pavyksta patogiai savo sėdimąją kur nors padėti. O kaip ir beilsėsi, kai nuožmiai savo amuniciją naudoja aukštųjų šančių vaikiai XESS. Šį kartą be saksofonisto, bet užtat su naujuoju gitaristu Jumbu. O kad pastarasis puikiai įsipaišė į kauniečių kolektyvą – faktas kaip blynas. Kaip jau kai kas spėjo pastebėti, viso koncerto metu jautėsi žemų dažnių perteklius, todėl XESS‘ų skambesys buvo ganėtinai per „masiškas“ (nuo žodžio „masė“, o ne „masės“) ir vietomis buvo sunku pagauti, kas ir kur. O gal čia tik mano ausys kaltos. Kaip ten bebūtų, akivaizdu, jog daugelis pasirodymu liko patenkinti ir mielai palaikė draugiją dviem žavingoms grupės go go šokėjoms (kas, beje, yra naujas ir dar kol kas neįprastas reiškinys mūsų sunkiojoje scenoje).

„Helloween 2005“ – pakeliui link rojausAtėjo eilė ir vakaro vinims. Pirmieji iš headlinerių į sceną turėjo lipti svečiai iš Karaliaučiaus. Taip ir padarius, pirmas įspūdis – „siaubas, kokie jie pasikeitę“. Ir su gyvais būgnais. Bet tik užgrojus pirmiems akordams tenka iš gėdos nuleisti akis. Dėl kažkokių priežasčių vis tik pirmiau scenoje pasirodė vokiečių gothic rokeriai SCREAM SILENCE. Ir kaip aš galėjau taip apsirikti (raudonuoju…). Et, dar šią vasarą ruošiausi sukrauti ne vieną šimtą kilometrų, kad pamatyčiau šiuos vaikius, o dabar jie čia, mano gimtojoj šalelėj… Ir tokie ramūs, santūrūs, tokie, mmm… gotiški… Vokalistas akivaizdžiai bando įtikti publikai keletu lietuvišku žodžių ir po kiekvienos dainos kartoja „thank you so much“, bet tai skamba nuoširdžiai… Taip, būtent tai, ko iš jų ir tikėjausi. Ir dar sunkiau. Dainos tiek iš naujausio albumo „Elegy“, tiek ir iš senesnių. Kai kas sako, kad tai grynas DREADFUL SHADOWS klonas, bet man tai nė motais – klausau ir mėgaujuosi… Hardis jau skelbia paskutinę dainą ir akivaizdu, kad tai ne mano topas „Forgotten days“. Bet nebūčiau aš, jei netikėčiau, kad bisui bus sugrotas būtent šis kūrinys. Muzikantai palieka sceną, bet net neabejoju, kad jie grįš. Taip ir įvyksta. O dar, tyčia ar netyčia, ant scenos išsijungia visas apšvietimas, taigi viskas skendi tamsoje. Ir tik žiebtuvėlių šviesoje matosi tamsios muzikantų figūros. Ne, savo dainos taip ir neišgirstu, bet ir nebenoriu, nes bisas pakylėja mane jau ten, kažkur… Visiška euforija.

„Helloween 2005“ – pakeliui link rojausPabaigus groti vokiečiams išgirstu ne ką mažiau džiugią naujieną – dar ne laikas skirstytis, nes laukia dar viena grupė. O taip! DIS PATER – mačiau juos per 2003 metų „Kunigunda Lunaria“ festivalį, tad žinojau, ko galima tikėtis. Bet tai, ką tą vakarą pasiūlė ši komanda, aš net savo nuostabiausiame sapne nesapnavau…. Melodingai, sunkiai, techniškai (nors su gyvu būgnininku viskas šiek tiek sunkiau atliekama, ar ne?:) ir taip nuoširdžiai… Nors kojos jau nebelaikė, bet stovėjau apstulbęs. Žavėjausi vieno iš gitaristų virtuozišku grojimu, vokalisto sugebėjimais valdyti balsą, ritmo kaitaliojimu ir ta visa harmonija, kuri tą vakarą sklido iš kolonėlių. Be abejo, ne paskutiniesiems tokią muziką groti, nes išklausyti po 7-9 minutes trunkančias dainas koncerto pabaigoje – nemažų pastangų reikalaujantis reikalas. Bet šį kartą buvo verta. Tikrai – geriausias pasirodymas, kokį tik man teko matyti šiais metais Lietuvoje.

Vos bepavilkdamas kojas nukrentu į raudoną krėslą. Dabar jau tikrai baigta. Ne visi ruošiasi skirstytis. O ir mano galvoje vis dar šmėsčioja tik ką matyti vaizdai, ausyse skamba girdėti garsai… Ir nesvarbu, kokia proga šventėm, nes po visko suprantu – tą vakarą svečiavausi rojuj…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Beska
2005.11.02 15:44

Jo, after party buvo su baisingai nešvankiom kalbom, kiek pamenu. :D Pasinaudojus proga, reiktų dar sykį padėkavot Odiumui užu nakvynę.

giedrius
2005.11.02 11:14

nu pora stikliniu vyno ir čėrkiala degtinėlas:]]

odium
2005.11.02 10:58

nepažįstu aš tų draugų:DD

giedrius
2005.11.02 10:38

Odiumai, tai ko nei zodzio apie afterparty?:]]]]]]]

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus