Grupės

ANDAJA

ANDAJA


Susikūrimo metai: 2002

Muzikos stilius: Folk rock,

Vieta: Varėna

Būklė: Aktyvi

https://www.facebook.com/Andaja-929804793748150/

Sudėtis:

Tomas Stonys – bosinė gitara, pritariamasis vokalas
Mantas Galinis – būgnai
Dovydas Žilinskas – klavišiniai, pritariamasis vokalas
Daiva Pelėdaitė –  vokalas
Judita Ikasalienė – vokalas

 

Aprašymas:

ANDAJA (baltiškų gelmių žaismė – hard folk rock – Baltic roots revival) kilo iš varėniškių grupės SACRO SILVAS, kurios gitaristas/vokalistas Galas persikėlė į Vilnių ir su naujais bendraminčiais prikėlė grupę jau nauju pavadinimu. ANDAJOS nariams nekilo abejonių dėl grupės koncepcijos – praktiškai visi jie groję įvairiose juodosios muzikos grupėse, tad nutarė arti seną vagą ir kurti liepsningas pagoniško metalo melodijas, menančias didingus senovės laikus.

Andaja – tai senovės lietuvių likimo, baimės, liūnų ir raistų deivė. Jos simbolio vedina kolektyvo kūryba alsuoja pirmykščiu gaivališkumu ir mitiniais įvaizdžiais. ANDAJOS muzikos prasmine ašimi yra prigimtinė baltiška pasaulėžiūra, – dainose vyrauja pagarba Gamtai, savo tautai, protėvių žygiams ir neapykanta bedvasiai moderniųjų laikų ideologijai.

Grupė savo muzika ir idėjomis greitai pelnė klausytojų pripažinimą, – 2003 metais kolektyvas tapo naujokų festivalio „Naujas Kraujas“ nugalėtojais ir buvo išrinktas geriausia metų ekstremaliosios muzikos grupe. Jos kūrybą netrukus išgirdo solidžiausių alternatyvios muzikos festivalių publika Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. 2005 metų pabaigoje koncertinę grupės veiklą netikėtai pristabdė keistomis aplinkybėmis patirta vokalisto Levo trauma, tačiau po metų grupė grįžta su trenksmu – išleidžiamas debiutinis albumas „Iš atminties“ ir surengiamas galingas jo pristatymo koncertas. Koncerte pasirodo ir ANDAJOS sudėtį sustiprinęs antras gitaristas Gediminas iš sostinės black metalo komandos STONE’S LAMENT.

Pirmąjį grupės įrašą sudaro septyni uždegantys juodmetalio kūriniai, kuriuose sunkūs gitarų rifai ir mušamųjų papliaupos persipina su sodriais klavišinių pasažais ir melodingomis aranžuotėmis. Įvairus, nestandartinis dainavimas pasakoja magiškas sakmes, pilnas galybės ir skausmo, – šie archetipų proveržiai skverbiasi į pasąmonę, prikeldami sielose teberusenančią aukurų ugnį ir protėvių pasaulėjautą dabarčiai.

Albumo pavadinimas „Iš atminties“ susijęs su deivės Andajos idėja: „Iš pelkių ir liūnų, iš necivilizuotų laukinių vietų mus pasiekia pamirštas pajutimas. Tai prisikelianti deivė, kuri tebesaugo tai, kas nekinta laike, kas svarbiausia. Tai duoklė visų mūsų didingai praeičiai, Tautos Dvasiai, tikėjimui, baltiškam paveldui, kuris glūdi giliai atmintyje,“ – sako grupės nariai.

Tuo metu grupę sudarė: Leonardas Marozas – klavišiniai, vokalas, Daiva – back vokalas, Marius Kačiulis – gitara, Frankas – bosinė gitara, Mantas Galinis „Galas” – būgnai.

2009 metais „New York“ klube ANDAJA įkvėpė paskutinį kartą ir nuo tada jos alsavimas tapo vos jaučiamas, bet neišblėso. Tais metais didžioji dalis grupės narių išbrido iš ANDAJOS pelkynų, o likusiems nepavyko nuraminti viduje tūnančios, aikštingos dievybės, ji kaip viesulas norėjo ištrūkti ir pasirodyti kitokiu pavidalu.

ANDAJA tyliai mainėsi iki pat 2013 metų, ieškodama savo tikrojo veido, kol pagaliau rado tuos, kurie nebijojo panirti į liūną ir pajausti dieviškas galias. Baltiškų gelmių žaismė ANDAJOS liūnus drebino savita harmonija, dermėmis ir muzikine faktūra. Jos kraitis pildėsi istorijomis, nepailstama kūryba ir budriomis nakties akimis. Prasmine ANDAJOS muzikos ašimi liko prigimtinė baltiška pasaulėžiūra. Per stebuklingus dvejus metus dabartiniai grupės nariai sugebėjo pripildyti deivės skrynią iki pat saulės ir dabar jau laikas…

Diskografija

CD “Iš atminties” (2006, Dangus)

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.