Grupės

AGONIJA

AGONIJA


Susikūrimo metai: 1991

Muzikos stilius: Death metal,

Vieta: Jonava

Būklė: Aktyvi

http://www.facebook.com/pages/Agonija/232382626813626

Sudėtis:

Švarcas „Farshas“ – gitara
Erikas Imbrasas – gitara
Almantas Lamanauskas – bosinė gitara
Jonas Simokaitis – mušamieji
Julius Miliukas – vokalas
Adomas Petrauskas – vokalas

Aprašymas:

Grupę įkūrė keturi nepilnamečiai bendraminčiai Gintas „Petras“ Pertyla – vokalas, gitara, Andrius „Plikas“ Savickas (a.a.) – bosas, Švarcas „Farshas“ – gitara, Erikas Erikulis Zigmantavičius – mušamieji. Jaunuoliai nė vienas nebuvo laikę rankose instrumento, bet svajojo užlipti ant scenos ir groti. Petrui buvo sunkoka suderinti vokalą su grojimu gitara, tad prie grupės prisijungė Vaidas „Meška“ Meškauskas.

Neilgai trukus įvyko ir pirmas koncertas – 1991 metais Kazlų Rūdoje. Grupė debiutavo su kolektyvais iš kitų miestų: PORFIRIA (Alytus), NECROPSY (vėliau pakeitę pavadinimą į DISSECTION, Vilnius), TVANAS (Kaunas), KRYŽIUS (Kazlų Rūda).

Po kiek laiko grupę paliko Plikas (a.a.) ir Meška. Jų vietas užėmė Gintaras Slyva Slyvinskas – gitara (atėjo iš Jonavos grupės KREMACIJA) ir Dainius Stonis – bosas. Šia sudėtimi ir buvo grojama bei koncertuojama ilgiausiai. AGONIJA yra grojusi koncertuose Jonavoje (pirtelėje), Ukmergėje, Utenoje, Kaune, Vilniuje.

1993 m. pabaigoje į kitus miestus mokytis išvyko Slyva ir Stonis. Likę nariai dar kurį laiką grojo eksperimentine sudėtimi. Būgnus mušė Vaidas Stučinskas, gitaromis grojo Erikulis ir Švarcas, bosu grojo Virgis Gaurelis (a.a.)(AUDRONAŠA). Vėliau į karinę tarnybą išėjo vokalistas Gintas, Erikulis sukūrė šeimą. Buvo prarastos patalpos repeticijoms ir grupė tyliai išsiskirstė. 1994 metais grupė susijungė vienam renginiui Šiauliuose. Sugrota Studentų svetainėje „Ugnies demonų puotoje“.

Prabėgus 18 metų, raginant draugams ir pažįstamiems, pabandyta atkurti AGONIJĄ. Senosios sudėties surinkti buvo neįmanoma. Būgnininkas išvykęs i Angliją, vokalistas dirba Vokietijoje (spėjo sudainuoti Gatvės muzikos dienoje Jonavoje). Švarcas pasiūlė Erikui Imbrasui (ex BLOGA REPUTACIJA, ex RAINDROPS, SHINE) pabandyti sugroti senus gabalus ir šis sutiko. Gabalai buvo atrinkti iš senų video.

Prie Švarco ir Eriko prisijungė bosistas Almantas Lamanauskas (ex BLOGA REPUTACIJA, SHINE), Jonas Simokaitis – būgnai (ex ROTARY PUMP). Išvykus Petrui dirbti į Vokietiją ir negrįžus, prie grupės prisijungė vokalistas Julius Miliukas (ex DESTAIN). Tokia sudėtimi buvo sugrota 2011 m. „Lentpjūvės“ ir „Giedfest“ festivaliuose. Po šių renginių grupė buvo pakviesta sugroti „Ont Grind’ų“. Julių pavadavo Adomas Petrauskas, o bosu grojo gitaristas Erikas. Kadangi abudu vokalistai į grupę įnešė savo šarmo, tai festivalyje „Suvirintojai“ buvo nutarta pasirodyti su dviem vokalistais.

Diskografija

„Neapykantos ratu“ (2018)

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.