Reportažai

“Gruodo Dvelksmas” Šiauliuose – aš vis dar kalbėdamas prisidengiu burną

2005.12.13 00:00, Pajacas

Grimztant “Tvaikui” į užmarštį, Šiauliai pakvietė į “Gruodo Dvelksmą”. Iškart prisipažinsiu, kad ten važiavau ne vien dėl muzikos, bet ir dėl pačių šiauliečių žavesio. Sunku kur nors sutikti tokią smagią ir latriškai draugišką chebrą. Kadangi autobusų nemėgstu, o traukinys į Šiaulius važiuoja ryte, turėjau pakankamai laiko pabendrauti jaukioje Vyno rūsio aplinkoje.

Šventė kiek vėlavo, apšvietimo lemputes išsukinėjo piktieji perkūnai, garso aparatą apyrankėm subadė gotai (girdėjau, kad sekso fanai keršijo už nuviliotus žmones).

Po trumpo soundchecko susirinkusiųjų ausis ėmė kankinti keturbarzdis brolių latvių kolektyvas AGARES (užlipau – nulipau – vėl užlipau). Virtuali grupė su dviem pakeleivėm (įtariu, jog taip važiuoti pigiau – CD grotuvas pinigų už pabrangusį benziną neduoda). AGARES buvo blogai, labai blogai. Gal pas mus dark metal skamba kiek retai ir keistai, bet tai, ką atliko šis vyrukas, tebuvo repeticija ant scenos. Originalus būdas ieškoti muzikantų? Tiesa, beisbolo kepuraitės nenusiimantis gitaristas/vokalistas dievagojosi, kad “bosistas negalėjo atvykti”. Aš juo patikėjau.

“GROL de NOCTE?”. Pagaliau atsakymas. Paprastai prierašai “Speciali festivaliui skirta programa” tebūna reklaminis triukas, tačiau ne šį kartą. Skambėjo blackas, bent taip rašė reklamoje… Smagu buvo stebėti vokalistų karą. Girtas Pizius buvo stumiamas lauk iš scenos, todėl laukto dviejų gerklų pasirodymo nebuvo. Ar pavyks šiems veikėjams sukelti viešą muilo operą, karą tarp gerbėjų ir galų gale pralaimėjusiojo linčiavimą? Visa kita, kas nebuvo blogai, buvo gerai. Muzikantai vis dar tobulėja ir jau pradeda rodyti aukštus sunkaus darbo vaisius. Tenka pastebėti, kad pastarieji metai metalo scenoje tapo dinamiškesni ir įdomesni (iš dalies) GROL dėka. Nemažai lojusių antigrolistų dabar pripažįsta jų vertę.

MUS MUŠA! Tąsyk salėje prasidėjo thrasho banga. Ją pratęsė ir DISSIMULATION su savo “Prakeikimu”. Iškart kilo mintis: “Kas čia per mada??” Reklamavo šiauliečiai juodmetalio šventę, bet kur tau! Dabar galima drąsiai pareikšti, jog Lietuvoje blacko nėra.

MUST MISSA atrodė labai stipriai ir ne vien muzikine prasme. Scenoje mirgėjo lyg būtų seni satanistai prievartaujantys moteras ant altoriaus šešėlyje. Nejuokauju. Tuo tarpu DISSIMULATION plevėsavo lyg jų mokiniai. Labai trūko thrashui reikalingos energijos. Gal mažai repeticijų ar baimė padauginti ohoholiaus? Vis tiek malonu buvo gyvai išgirsti “Prakeikimo” repertuarą.

Atėjo show time. Jauna ir perspektyvi* Lietuvos black metal grupė ENDARKENMENT užlipo ant scenos. Ir vėl black metal. Net sunku kažką vertinti. Įsivaizduoju, kad blackas turėtų būti bent kažkiek mistiškas, savy neštų juodulį. Tai, ką pamačiau, aplenkė net žymiuosius DYSPOSIUM. Aš negiriu. Bosą laikė asmuo su papais ir kol kas tai vienintelis grupės pliusas. Būtų jie dar su corpsepaintu. Ateitis parodys, ar bus dar. Vokalisto marškinukus aš parduočiau aukcione.

Labiausiai norėčiau pagirti organizacinį „Gruodo“ komitetą. Nesvarbu, kad renginys vėlavo, tačiau, užėjus vidun, jautėsi dėmesys smulkmenoms. Buvo pasirūpinta rūbine, poligrafijos smulkmenom, per pertraukas grojo metalas, muzikantai neliko nuskriausti, net apsaugos darbas buvo malonus (nepaisant pabaigoje įvykusio konflikto). Atrodo, jog dalykai paprasti ir turėtų būti visų suvokiami, visgi…

Važiuoti į Šiaulius verta, bent jau pasižiūrėti, kaip viskas turi būti padaryta. Gandonešis praneša, kad “Tvaikas” ne už kalnų.

*kol kas beviltiška.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
DISRUPTOR
2005.12.19 00:51

“Na, vyrai (ir motera) kiek techniškai groja, bet jie neturi koncepcijos ir dvasios.”

Vat kazhkodel ir kazhkaip labai panasiai man pasirode… is vieno pasirodymo gal ir nereikia dedukciniu isvadu daryt, bet…
Prie muzikos neprikibsi, vien pagyrimai.. o daugiau nelabai ko ir radau. O man reikia.. man to truksta.. tikiuosi, tik “nemaciau” ir kitasyk pamatysiu;)

Widowmaker
2005.12.17 23:09

s2, aš tik apsidžiaugsiu, jei tu esi teisus :)

Amon_Amarth
2005.12.17 13:41

palaikau S2 nuomone. Grupe nesistato i kazkokius remus, del to ju muzika tarsi pilna ieskojimu.

s2
2005.12.17 13:27

| Turėtum s2 gėdos lyginti juos su Ephel Duath.
| Dar daug šūdų upių jiem perplaukt iki to reikia. Daug.

kad gi ne visais atžvilgiais reikia. lyginu meninio nusistatymo atžvilgiu, nes tokį mačiau (jutau). dėl to alytiškius gal net norėčiau pavadint ironiško ekspresionisto-diktatoriaus grupe. :-] (bet reikia daugiau stebėjimų)

| Na, vyrai (ir motera) kiek techniškai groja, bet jie neturi
| koncepcijos ir dvasios.

duodi sau spręsti pagal vieną pasirodymą? :)

Widowmaker
2005.12.16 01:16

Turėtum s2 gėdos lyginti juos su Ephel Duath. Dar daug šūdų upių jiem perplaukt iki to reikia. Daug. Na, vyrai (ir motera) kiek techniškai groja, bet jie neturi koncepcijos ir dvasios. O “black metalui” tai tas pats lyg ir negrojimas. Arba jie parodys, arba bus Dyspodium. Perspektyvūs.

Amon_Amarth
2005.12.15 22:35

siaip tai negali apibert gerais zodziais endarkenmentu po dvieju ju sugrotu koncu klaipedoj ir siauliuose bet jie maladec. Daug pastangu ideda i grojima. Siaip tai jie dabar linksta labiau i Progessyv black metal. Na o kas klauso progresyva tai galejo jau tai suprast.

s2
2005.12.15 21:40

hm.
norėčiau su Žičkum kada nors ir gyvai pakalbėt apie objektyvumą. mano galva tokia savybė nelabai egzistuoja.

Jonui tai pasakysiu, kad „kompleksas“ viešumon išlindo kur kas anksčiau nei jis čia prisiregistravo. tikrai prisimenu Dysposium ir gal dar kažkieno apibūdinimą. :)

Endarkment tai … kaip čia pasakyt. nu tai ne visai blekas. tai subtilus menas. kas klausėsi Ephel Duath, tas maždaug supras mano palyginimą. nebūtini tie juodumai ar panašiai. gal reikėtų jų tekstus gaut. bet niekad negali žinot, kas gausis iš grupės po metų. iš Dysposium nesigavo. :(

o dėl energijos tai irgi nematau kažkokių prieštaravimų. man Must Missa varė grynai thrash-ą. nors pas Dissimulation nors buvo thrash-umo spalvų, varė jie kitaip. tai mano ausys ir lėpo labiau nuo estų. be to, manau, kad Dissimulation grojimą dauguma pasyviai stebėjo vien dėl to, kad tai – pakankamai retas reiškinys. :)

vysakas ti malonu buvą. išskyrus Von koverį. :]

erinija
2005.12.15 14:19

Man tai vienas iš nadaugelio reportažų, kuris netikėtai susiskaitė iki galo, bo šiaip vis pradedu ir užmetu. Manau, arba būni konce ir viską pats žinai teisingiau už autorių, arba neini i koncą, bet tokiu atveju reportažai nepadės…

Widowmaker
2005.12.15 11:22

> O gal šis to ir siekė?

Nu ne apie asmenį reik šnekėt, o apie koncertą. Matyt visa teisybė parašyta :))

Liuzeris
2005.12.15 10:23

“nemanau, kad ferrumo cenzura atmes ir nepublikuos “geriau” parasyto reportazho”

Tikrai taip. Laukiame :)

O reportazas visuomet rasomas is asmenines perspektyvos, stilius taipogi pasirenkamas rasanciojo. Gali nepatikti ir panasiai, bet sakyti, kad zmogus neteisybe parase, kiek per drasu – niekas nezino, ka ir kaip jaute autorius koncerto metu.

Anyways, istaisykime sita “klaida” ir as laukiu “geresnio” reportazo ;)

Birutė
2005.12.15 08:56

O gal šis to ir siekė? Kaip ne kaip, atsiliepimų jau daugiau negu po Judų reportu.

canibale
2005.12.15 00:49

Panashu, kad straipsnio autoriui skiriama daugiau demesio nei pachiam koncertui..

DISRUPTOR
2005.12.14 23:42

Mhm.. idomu.. ne apie konca, bet apie “reportazho” netinkamuma tik kalbama:)

O zinovu, kad viskas ten buvo kitaip tikrai nemazai atsiliepia.. siulau parasyt.. nebutinai tobulai, bet bent jau “geriau” (pasiskaicius nuomones, tai bet kas bus vistiek zhymiai geriau).. to pasekoje – nemanau, kad ferrumo cenzura atmes ir nepublikuos “geriau” parasyto reportazho:>

sekmes rasant:P

imbecile
2005.12.14 18:39

Manau, cia viskas del to, kad apie Dissimulation parasyta visiska netiesa!!!11!1!!!

;)

Dellamorte
2005.12.14 18:31

Baikit čia p…dėlint. Geras reportažas, glaustas ir lengvai skaitomas – toks ir turi būti.

Norit pasakyt, kad labai mėgstat tas kai kurių “reporterių” beletristikas skaityt, Kai aprašomos visiškai nereikšmingos detalės (“…kelionės metu gėrėm alų”) arba mokyklinio rašinėlio stiliaus metaforomis triedžiama kaip kokiu metu grupės vokalistas parodė šėtono ženklą ir kokią dainą dedikavo šėtonui?

Nesakau, kad šitas rašinys kažkoks labai geras, bet ir nesutinku su puolančiųjų “argumentais”.

imbecile
2005.12.14 18:19

“10% kompetencijos, 10% objektyvumo ir 80% sapaliojimo”

Jo! 0 kablo, 0 pricioskes, 0 stiliaus! Fu, kaka…

O siaip, kazkas pazeidzia 6-taja taisykle…

Widowmaker
2005.12.14 17:42

atsiprašau, turėjau omeny, kad daugiau nerašysiu review iš koncertų…

Labai atsiprašau tų, kuriuos įžeidžiau. Daugiau manęs nepamatysite, palieku šitą šūdiną metalo sceną!

Widowmaker
2005.12.14 17:41

Kodėl jūs tokie pikti ??? Jeigu jau taip, tai daugiau neorganizuosiu koncertų, pasižiūrėsim kaip šnekėsit vėliau.

sol_Invictus
2005.12.14 17:21

Tai tikriausiai sio reportazo metu ir isryskejo Brotherio “kompleksas” del nemokejimo groti ;) Net DOOOOOOOOOOMMMMMMM metal ;)

SStorm
2005.12.14 17:18

Be to, atvirai pasakius, man daug įdomiau skaityt kas kur privėmė negu kas kaip pagrojo :P

SStorm
2005.12.14 17:17

Nesuprantu kaikurių veikėjų potojimo dėl reporto, man visai linksmas pasirodė :-) Tiesa gal visgi tiktų geriau į metalisto dienoraščio skiltį…

zickus
2005.12.14 14:48

10% kompetencijos, 10% objektyvumo ir 80% sapaliojimo- butent tokios ir turetu buti koncertu apzvalgos. Geriau jau tu, brotheri, ar kaip ten tave, zymekis pastebejimus savo dienorastyje, galbut pradziugins senatveje. O del energijos, tai klausyk System of a Down, avine.

Luctus
2005.12.14 12:36

“Dabar galima drąsiai pareikšti, jog Lietuvoje blacko nėra.”

Tai gal nereikia taip drastiskai… :)

Amon_Amarth
2005.12.14 10:54

Kas cia per “reportazas”? As tokiais reportazais peciu kurenu :D Kazkokie pavirsutiniai svaiciojimai apie koncerta :)

svalak
2005.12.14 09:55

Tokius “reportažus” labiau tiktų forume rašyt. s2 ir DISRUPTOR jau yra ten ne ką blogesnius parašę:))

analfabetaz
2005.12.14 02:04

cia vadinasi reportazas? net cirke toks numeris nepraeitu.

Widowmaker
2005.12.13 22:38

Išsityčiojo šlykštynė :-( Ir viskas dėl to, kad po konco patekau Kaunan, o ne Vilniun

Dellamorte
2005.12.13 21:49

Oje, nuo kada brotheri save Pajacu tituluot pradėjai?:) Ar čia Liuzerius pokštauja?:)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus