Reportažai

GROL – D.A.R turo stotelė pajūryje

2006.03.27 00:00, odium

Foto: TrueAvan. Daugiau foto čia>>

Taip jau susiklostė aplinkybės, kad jūsų nuolankiam tarnui atsirado galimybė pasisvečiuoti Klaipėdoje. O ir proga tam nebloga – vienas iš vilniečių GROL ir panevėžiečių D.A.R mini turo koncertėlių. Klaipėdoj būta jau senokai, minėtosios grupės regėtos irgi prieš nemažą laiko tarpą. Na, tai kodėl gi nesudalyvavus, pagalvojau. Tuo labiau, kad šis renginys galėjo būti puiki įžanga į sekančią dieną Šiauliuose vykusį didįjį festivalio „Tvaikas“ koncertą. Kaip tarėm, taip ir padarėm.

Kad kelelis nedulkėtų, apsiginkluojam skalsiaisiais gėrimais. Ir iš tikrųjų pastarieji nuobodžiauti neleido, o pati kelionė tokiu būdu prabėgo gan linksmai ir visai greitai. Uostamiestis sutiko svetingai. „Kreivos Sąramos“ klubas, nors ir mažytis, bet iš pirmo žvilgsnio pasirodo gan jaukus. Aišku, didesniems koncertams jis gal nelabai tinkamas, bet štai tokio kalibro vakarams, koks buvo tąsyk – pats tas. Laiko dar yra, todėl išskubam į miestą šio bei to, bet po kurio laiko jau pėdinu atgalios, kadangi pagal grafiką vyksmas jau turi prasidėti.

GROL – D.A.R turo stotelė pajūryjeO pirmieji vakarą atidaro panevėžiečiai NIGHT. Lyg Pilypas iš kanapių atsirado šios grupės pavadinimas renginių plakatuose. Per daug stebėtis nereikėtų, kadangi šios, jau n metų egzistuojančios grupės gretas papildė Kostas (D.A.R gitaristas), kuris ir „įnešė“ juos į sunkiąją sceną. Taigi dabar prieš mus – jaunystės ir brandos samplaika. Teko girdėti apie itin teigiamų atsiliepimų susilaukusį panevėžiečių pasirodymą Kaune, kas davė peno nemažoms viltims. Bet, tiesą sakant, asmeniškai likau nusivylęs. Muzika – tipiškas hard rokas, niekuo per daug neužkabinantis. O vokalas labai primena australų legendas ac žaibuks dc. Aišku, vyresnio amžiaus publikai ir seno gero roko mėgėjams tai turėtų būti perliukas. O su sąlyga, kad nesu toks (jei nepriskirsime manęs prie „vyresnio amžiaus publikos“), tai per daug sužavėtas nelikau. Vis tik, kaip užvedančiai grupei, priekaištų neturėtų būti.

GROL – D.A.R turo stotelė pajūryjeNedidelė pauzė ir susirinkusieji, kurių buvo gal apie 100 (pataisykit, jei klystu), jau sveikina kitus Aukštaitijos atstovus – D.A.R. Kiekvieną kartą jų klausydamas sugebu išgirsti ir atrasti kažką naujo. Taip buvo ir šį kartą. Tai – ne pati brutaliausia grupė mūsų krašte, bet agresijos ir energijos jiems tikrai netrūksta. Ir štai, jiems tik pradėjus groti, suprantu vieną dalyką. Kiek teko matyti nuotraukų iš jų pasirodymo, jų vokaliste per kiekvieną koncertą įsikūnija pats šėtonas. O visa paslaptis yra tame, kad nelabasis yra slepiamas po…. marškinėliais. Atkreipkit kitą kartą dėmesį ir jūs – kol Audrius su viršų slepiančiu apdaru, tol žmogus kaip žmogus. Tik nusirengia ir demonas atgyja. Ir šį kartą driokstelta buvo kaip reikiant. Prakaituoti kūnai, besisukančios ratais garbanos ir kiti metalo privalumai.

Paskutiniai tą vakarą pasirodė svečiai iš sostinės – GROL. Ar GROL de NOCTE? Nežinau net tiksliai. Bet sugrojo jie labai gerai, labai.GROL – D.A.R turo stotelė pajūryje Taip gerai, kad man paliko nemenką įspūdį. Du nauji nariai, Bachas (beje, kažkada labai perspektyvių, bet dar greičiau numirusių GODZERO bosistas) ir Taspijus tikrai atnešė kažką naujo. Nors, tiesą sakant, sunku pasakyti, ar būtent jų atėjimas davė savotišką posūkį grupės kūryboje. Per pirmus tris kūrinius stovėjau ir varčiau akim – šakės, pats gryniausias black metal. Jėga! Toliau buvo pažerta ne ką prastesnė black/death dozė. Ir nors kažkokios techninės kliūtys ir kiti nelabieji neleido iki galo mėgautis šiuo pasirodymu, mano akyse veiksmas įstrigs kaip geriausias iki šiol GROL koncertas. Tikiuosi ateityje šios muzikinės linijos liks išlaikytos. O gal ir aplenktos.

Balius baigtas, bet žmonės neskuba skirstytis. Audryla su Guthuralu dar „sutvoja“ krakoviaką ir visi smagiai įsilieja į draugišką ratelį. Vis tik mano spėkos jau poilsiauja ir nori nenori traukia link žemės. Vakarą užskaitom ir traukiam ten, kur geri žmonės leis saugiai ištiesti kojas. Nes savaitgalis laukė ilgas…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
lilita
2006.03.27 13:00

Jis negere:) Maciau

UNKNOWN
2006.03.27 12:49

Odiumusai menše pivo nado pit.Aš GODZERO ne girtaristas buvau a basysts.

odium
2006.03.27 12:48

nzn kaip su tuo menše, bet įkalbėjai:D

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus