Kuris metalo stilius jums yra artimiausias idejine prasme?

Kasdieniniai plepalai įvairiomis temomis

Moderatorius: Moder

senas geras heavy
31
13%
pagan/folk/viking/
49
21%
true black
24
10%
brutal death
15
6%
thrash
27
11%
hardcore
9
4%
doom/gothic/atmospheric
34
14%
nu-metal...
6
3%
nu-metal...
6
3%
kitas stilius
17
7%
metalo idejine puse manes nedomina. By tik gerai skamba
17
7%

Viso balsų : 235

Standartinė heathen_revisited » 2004.04.19 18:58

Kiek lankausi sitam forume nepastebejau,kad kas nors butu uzkabines sia tema.
Taigi, kas jums 'idejiskai' yra artimiausia?
(galit nurodyti ir konkreciai kokios grupes is to stiliaus)

Nu o dabar mano nuomone:

artimiausias be abejo pagan metal:), mano nickas ta puikiai iliustruoja. Grupe - Skyforger.
'Gloria Antiga volta a nos!'

taip pat dideles simpatijos senam geram heavy.
Idejiskai artimiausia grupe - Accept (antiwar, antitrend and so on),Helloween( 'let's stand for human rights'). Nu ir aisku Rage - Unity!

doom ir gothic metala klausau,kai uzeina atitinkama nuotaika,bet idejiskai jis man nelabai artimas, visa ta amzina depresija,neviltis...

ko nesuprantu, tai 'brutal deatho ideologijos'. Visoks lavonu niekinimas, skerdynesir pan. nukrypimai. Ka jie savo muzonu nori pasakyt? Kad jie yra labai iskrype,ar tiesiog groja 'scary music'?

Blacko neklausau vien del to daugumos grupiu propaguojamo satanizmo or what. Antikrikscionybe,antireligija - kodel ne, bet satan worshipinimas, avies skerdimas scenoj, visoks okultizmas,ritualizmas ir pan.?

Dauguma Hardcore ideju labai pritariu ,kaipo D.I.Y. principui,politiniam anarchizmui(salyginai). Bet pats muzonas nelabai veza...

Tai,be abejo, buvo mano subjektyvi nuomone, kuri tikriausiai daugeliu atveju i tiesa nepretenduoja:), bet tam ir sukuriau sita tema,kad isgirsciau jusu nuomone ir galbut pakeisciau savo poziuri i kai kuriuos dalykus.
Ne visada yra taip, kaip atrodo.
heathen_revisited
Dalyvis

Standartinė bassed » 2004.04.19 19:08

Thrash valdo.
brainwashed
bassed
Forumo aktyvistas

Standartinė V.V. » 2004.04.19 19:24

"JOLKI PALKI!!!", topiko autoriau, kodėl neįdėjai:

Ambient/ Ethereal/ Extreme Satanic Noise/ Militaristic NeoFolk...

Neturiu net ką pasirinkt :(
:)

=Legion Ultra=
V.V.
Forumo aktyvistas

Standartinė Adis » 2004.04.19 20:19

Man idejiskai artimiausia ta srove, kuri groja techniskiausiai ir originaliausiai, dauguma atveju tai yra techno ir progressive death, bet ne vien. Pavyzdziais - velyvoji Death kuryba, Atheist, Cynic, Nile, Brujeria.

"ko nesuprantu, tai 'brutal deatho ideologijos'. Visoks lavonu niekinimas, skerdynesir pan. nukrypimai."

O tu pabandyk skaityt tarp eiluciu. Be to, brutalas - ne vien Cannibal Corpse ar Six Feet Under.
Why do you necessarily have to be wrong just because a few million people think you are? ©Frank Zappa
Adis
Ferrum

Standartinė Saule » 2004.04.19 20:33

as zinoma uz folka .. :)
Folk Metal
Saule
Dalyvis

Standartinė Evilized » 2004.04.19 20:36

man tai imponuoja kažkas tarp thrash ir gioteburgo (spellingo nežinau) + eilė kitų stilių

šiaip irgi labai mėgstu tai, kas sugrota ir sukurta profesionaliai
Evilized
Forumo aktyvistas

Standartinė s2 » 2004.04.19 22:15

balsavau už paskutinį, nes kaip kokį rastamaną mane „kabina“ kūrinių sudaroma atmosfera. ne bet kokia tinka, bet vertinu dažniausiai pagal tai, ką laikau įtaigia atmosfera, ar kaip čia pavadint. bbž, ar tinka tas žodelis.

Evilized, ale tu man paSAkai: yra tokis albumėlis, Eternal Autumn - The Storm. neteko nugirst? jei taip, ar jis patenka į tą tarpą Thrash/Goeteburg Death? turbūt nelabai, nes muzikiukas pakankamai greitas ir, matyt, powerinis(?). įdomu, kas patenka į tau impuonuojantį intervalą?
I stand alone In the world of clones
s2
Forumo aktyvistas

Standartinė brotheris » 2004.04.19 22:23

doom/gothic/atmospheric == death/black/folk

Shtai tokia logika.
99,99 | CUNT SOFA | Atidaryk savo kebabinę, jei tau nepatinka šita
brotheris
Etatinis fleimeris

Standartinė s2 » 2004.04.19 22:41

Adis rašė:

> O tu pabandyk skaityt tarp eiluciu. Be to, brutalas - ne vien
> Cannibal Corpse ar Six Feet Under.

būtent :-). heathen_revisited, panagrinėk kadu nors Bolt Thrower kokį albumą, ar 1988, ar 2001, ar tarpinį. daugiau rastum eilučių apie karo radistą, nei lavonų niekinimo :-P

arba, Nocturnus dainelės - kosmosas.

gi jei paimtum paskutini Illdisposed albumą, tai gautum linksmus šlagerius ir re-make-us, atliktus groovy-Death metal stiliumi :-)

ir jokių savivalgių lavonų
(c) Pikti Liežiuviai

nebent šitų grupių nelaikyt defo atstovais.
s2
Forumo aktyvistas

Standartinė s2 » 2004.04.19 22:46

brotheri, puiki demonstracija to, kad vienu skaliaru grupių stilių neišklasifikuosi. :-)

neapsisprendžiu dėl Atmospheric -> Folk transliavimo. atitikimas tikrai yra, bet .. ar tik su Folk? /me galvoje užsisuko amžinas ciklas.
s2
Forumo aktyvistas

Standartinė brotheris » 2004.04.19 23:05

s2:

"puiki demonstracija to, kad vienu skaliaru grupių stilių neišklasifikuosi"

...bet chia ne apie tai, tai tiesiog parodymas, kad zhmogus nesupranta ka rasho (butent tuo atveju). Doomas privalo tureti atskira kategorija, chia faktas. Gothic irgi. Kas yra atmospheric ? Atmospheric doomas, deathas ar blekas ? Kodel tada nera atskirai technical ? Nelogishka ir negrazhu.
brotheris
Etatinis fleimeris

Standartinė Birutė » 2004.04.20 08:43

Man iki šiol patinka thrashas. O jei iš death, tai ne brutalus, o melodingas.
Birutė
Ferrum

Standartinė virusas » 2004.04.20 09:07

Nesuprantu apie kokią idėjinę pusę kalbama. Ir tam pačiam staile grojančios grupės gali visai skirtingom vertybėmis vadovautis ir skirtingas idėjas propaguoti...
ir štai tada, laimingo atsitiktinumo dėka, aš įlipau į pakeliui sustojusį laikrodį.
virusas
Forumo aktyvistas

Standartinė Jurga N. » 2004.04.20 14:32

Idejine prasme man artimiausi tie atlikejai, kurie issako socialines kritikos idejas, ivardija visuomenes negeroves, svarsto mases ir individo priesstata, iesko autentiskumo galimybiu tomis salygomis. Viena stiliu isskirti sunku, faktiskai visi metalo muzikos tekstai yra daugiau ar maziau socialiniai kritiniai tekstai. Netgi tie grubiai satanistiniai ar "medicininiai". Ko gero, ryskiausiai socialine kritika issakoma power metal dievuku Helloween ir Gamma Ray, tad ju tekstai man artimiausi (kalbu ne apie muzika, o apie tekstus, nors pats poweris tam tikrom aplinkybem irgi labai veza). Kadangi power metal apklausoje nera isskirta, be to, nemazai sio stiliaus grupiu daugiau demesio skiria fantasy, balsuoju uz thrash, nes cia palieciamas bene placiausias klausimu spektras.

Jeigu kalbeti apie "tolimiausia" idejine prasme stiliu - cia atsidurtu visos mistifikacijos, tame tarpe pagoniskos ir satanistines. Jos liudija kurejo atsiribojima nuo socialines tikroves (poteksteje, matyt, turint omenyje visa ta jos "sugedima") ir pasinerima i anapusybe (ar "idealia" praeiti). Socialiniame kontekste tai ne itin geras reiskinys.
Jurga N.
Dalyvis

Standartinė lietuvis » 2004.04.20 14:43

Idėjiškumą sunkioje muzikoje suprantu taip:kai metalistas apsimauna vyžas arba įsikanda lavono kaulą,pasiima kankles arba pasikabina apverstą kryžių,apsikarsto skudurėliais ir pan. tada jis pasidaro idėjinis.Galėtų būti ir komunistinis metalas arba dar kokių nors prie muzikos prikabintų prielipų impotencijai uždengti.
lietuvis
Dalyvis

Standartinė heathen_revisited » 2004.04.20 15:05

Vanagui: Ambient/ Ethereal/ Extreme Satanic Noise/ Militaristic NeoFolk manau nelabai ka turi bendro su metalu? Cia vis tik mano supratimu elektronine muzika. O topicas grynai apie metala.

"...bet chia ne apie tai, tai tiesiog parodymas, kad zhmogus nesupranta ka rasho (butent tuo atveju). Doomas privalo tureti atskira kategorija, chia faktas. Gothic irgi. Kas yra atmospheric ? Atmospheric doomas, deathas ar blekas ? Kodel tada nera atskirai technical ? Nelogishka ir negrazhu."

pripazistu,kad apklausa tikrai sudariau ne visai vykusiai ir jei tektu daryti ja is naujo, ji atrodytu siek tiek kitaip. Kas be ko, nesu as metalo pakankamai perklauses, ypac kai kuriu stiliu, kad galeciau juos skirstyti pagal idejine puse.

del brutal deatho, tai tikriausiai problema ne ideologijoj,o tame,kad man nepatinka tas tradicinis deathinis vokalas... O kai nepatinka tada nei gilintis i zodziu prasme norisi,nei is vis klausyt...
Pats klausau tik melodic deatha(Mandragora,In Flames,Arch Enemy),siek tiek progressive deatha(Death,Atheist).

Gal geriau tema formuluoti reiketu taip:

Kuris metalo stilius(grupe) geriausiai atspindi idejas,kurioms jus pritariate?

Ir kiek jums svarbios metalo keliamos idejos?

Manau, kad metalas vienas is 'idejiskai stipriausiu' muzikos stiliu.
heathen_revisited
Dalyvis

Standartinė s2 » 2004.04.20 15:22

> del brutal deatho, tai tikriausiai problema ne ideologijoj,o
> tame,kad man nepatinka tas tradicinis deathinis vokalas... O kai
> nepatinka tada nei gilintis i zodziu prasme norisi,nei is vis
> klausyt...

hm. teisybė, man buvo laikai, kai kažkada growlas nepadarydavo jokio įspūdžio. po to lygtai defo muzika patraukė. gal kiti stiliai pabodo? vėliau ir vokalas pradėjo dominti. o štai dvigubai growlu pirmą kartą užsikabliavau per gyvą koncertą, Giltinės Marše. Saplių turbūt kaikas nevadins brutal deathu, bet iki šiol po koncertų man tik pasitvirtina tas principas, kad kuo labiau gyvas ir brutalesnis būna deathas ar panaši muzika, tuo greičiau pakyla stogas.

t.y. matau gana nemažą skirtumą tarp gyvos ir įrašytos tokios muzikos. įdomu, ar jauti tokį skirtumą?
s2
Forumo aktyvistas

Standartinė Lacus Somniorum » 2004.04.20 16:22

OoO
Paskutinį kartą redagavo Lacus Somniorum 2006.03.14 00:58. Iš viso redaguota 1 kartą.
Lacus Somniorum
Forumo aktyvistas

Standartinė heathen_revisited » 2004.04.20 16:26

taigi,kad nelabai esu girdejes gyvai atliekamo brutal deatho... Gal kada prie progos per koki konca isgirdes ir pakeisiu savo nuomone;).
heathen_revisited
Dalyvis

Standartinė Knock » 2004.04.20 16:46

techno death metal - tai death metal su yc yc yc ;)
Knock
Forumo aktyvistas

Standartinė neregistruotas » 2004.04.20 16:50

...
Paskutinį kartą redagavo neregistruotas 2006.04.16 16:44. Iš viso redaguota 1 kartą.
neregistruotas

Standartinė brotheris » 2004.04.20 18:37

h_r:

"del brutal deatho, tai tikriausiai problema ne ideologijoj,o tame,kad man nepatinka tas tradicinis deathinis vokalas"

Brutal Deathe vokalas dazhniausiai atlieka instrumento vaidmeni. Jei prie to prisideda idomesni tekstai, gal ir sveikintina, bet gore atveju tai tebuna liguistai vezhanchios ir kitaip linksmos lyrikos.
Taip pat nera gerai, kai deatha persmelkia 'prasmingi tekstai', belieka pasizhiureti i Six Feet Under. Banalybe =)

Ogi:

techno = technishkas
brotheris
Etatinis fleimeris

Standartinė Lacus Somniorum » 2004.04.20 19:40

achiu :) uzh paaishkinima,tikiuosi ir kiti suprato:))
to negative c.:juk i mylima muzika neprivalo buti sukishta ir visa ideologija:pvz,jei ash klausau black'o,taj nebutinaj esu satanistas...arba jei zhiuriu nekrofages'u klipus-nereishkia,kad esu kanibalas...muzika yra tam,kad ja klausytum,o ideologija atsiranda palaipsniui(nors ji gana varzho:/ir kaj zhmogus save paaukoja viena tam...na galima ginchytis:))
ash nesutinku su ta mintim,kad jei esi artimas kuriai nors vienaj ideologijai,taj butinaj visos tos pakraipos muzika turi zhiauriai patikti...ania?:)
niekam čia neįdomūs nežinomi ponai, laikantys driežus (c)

Ludo - my gentle giant
Lacus Somniorum
Forumo aktyvistas

Standartinė Knock » 2004.04.20 20:12

Ogis:

Dar siek tiek miglotos dabafkes apie techno death metal:

http://www.tdd.lt/~kingdom/My_Kingdom/l ... usiai.html
Knock
Forumo aktyvistas

Standartinė Adis » 2004.04.20 20:48

" Ko gero, ryskiausiai socialine kritika issakoma power metal dievuku Helloween ir Gamma Ray,"

As ko gero balsuociau tokiu atveju uz Sepultura.

"Ir kiek jums svarbios metalo keliamos idejos?"

Is muzikos as tikiuosi muzikos, o ne politiniu debatu ar religiniu gincu.

P.S. Paks metal ar landsbergiotiskasis metalas? :D
Why do you necessarily have to be wrong just because a few million people think you are? ©Frank Zappa
Adis
Ferrum

Standartinė heathen_revisited » 2004.04.20 21:15

Adi: ar ideologija tai jau butinai politika?
Didziausia ideologija yra religija.

Ogiui: Be abejo, gali patikti muzika,bet visai nezaveti jos keliamos idejos ir atv. Bet jeigu patinka muzika + dainu tekstai artimi sirdziai tai manau isvis turbo:D
heathen_revisited
Dalyvis

Standartinė heathen_revisited » 2004.04.20 21:19

Br:"Brutal Deathe vokalas dazhniausiai atlieka instrumento vaidmeni."

Linkes pritart. Kazin kodel anksciau apie tai nepagalvojau?..
heathen_revisited
Dalyvis

Standartinė Lacus Somniorum » 2004.04.20 21:34

OoO
Paskutinį kartą redagavo Lacus Somniorum 2006.03.14 00:57. Iš viso redaguota 1 kartą.
Lacus Somniorum
Forumo aktyvistas

Standartinė Lacus Somniorum » 2004.04.20 21:36

tiesiog pirma reikia turbut muzika pamilti,o ne jos ideja?
niekam čia neįdomūs nežinomi ponai, laikantys driežus (c)

Ludo - my gentle giant
Lacus Somniorum
Forumo aktyvistas

Standartinė brotheris » 2004.04.20 21:48

Ogis:

"tiesiog pirma reikia turbut muzika pamilti,o ne jos ideja?"

Chia jau kaip nori. Metale dazhniausiai taip ir buna. Jei imsime bleka, tai kad pajusti muzikos tamsuma ir didybe reikia bent shiek tiek pasigilinti i visa ta reikala.
Visu pirma reikia zhinoti, kad muzikos pagalba atlikejas dazhniausiai ishreishkia save, savo pozhiuri, o ne gamina veliavas po kuriom privalo buriuotis lemingai.
brotheris
Etatinis fleimeris

Grįžti į PLEPALAI