Psichiatrija.

Kinas, literatūra, teatras ir kitas dvasinis penas

Moderatorius: Moder

Standartinė corpse_bride » 2007.05.11 14:12

Toks ispudis kad tu giriesi, jog turejai psichikos sutrikimu?
corpse_bride
Aktyvus dalyvis
 
Pranešimai: 460
Užsiregistravo: 2007.03.22 18:14
Miestas: Pasaulio sostinė

Standartinė s2 » 2007.05.11 14:59

Eglute,
| tai vat, kiek man truputį žinoma, psichiatrijoj
| labiausiai taikomos statistinės.

tvarkoj, bet gi statistikoje tefigūruoja skaitiniai dydžiai. juos reikia išmatuot. ar egzistuoja pagrįsta matavimo metodika, prietaisai, prietaisų ir metodinių paklaidų įvetinimai, kaip manai?

metrologija, tai nemažas mokslas.

| todėl, kad psichiatram reikia mokytis daugiau
| nei 7 metus, išmanyti bendrai žmogaus
| organizmą ir visokius procesus, jame
| vykstančius. o šiaip jei yra prirašyta tiek knygų,
| kad 7 metus skaitai ir visų vis vien neperskaitai
| - tai kaip tai gali būti ne mokslas? :)

paprastai. profesionalūs dailininkai mokosi turbūt visą gyvenimą, bet ar tai paverčia piešimą mokslu? „mokslo“ terminą visų pašnekovų prašau apibrėžt kuo aiškiau. kaip jį supranti tu?

| dar ir kaip leidžia. ir netgi skatina.

net jei pacientas neduoda raštiško sutikimo, arba duoda jį po ilgo įtikinėjimo? :D

| dvejetainė sistema, nes reikia nuspręsti: gydyt - negydyt.

tai tu taip nusprendei. mokslas nėra 1 ir 0. vienetų ir nulių ten begalybė. o tu sakai jog reikia remtis vienu.

| arba vaistai pakenks - vaistai padės. tarpinių
| variantų nėra. beje, neteko matyti "truputį
| psichiškai nesveiko". arba šizofrenija yra, arba ne.

gal tu neragavai tikro mokslo? tarpinių variantų nėra tik todėl, kad žmonės jų kratosi. jei tokių variantų būtų, daugumos žmonių smegenis tektų labiau patreniruot atsakymo suvokimui. taigi, ne variantų čia nėra, o standartiniai žmonės perdaug buki.

| o jei dvejoji, yra labai aiškūs kriterijai, nurodyti
| TLK - 10, psichinių sutrikimų skyriuj, kuriais
| vadovaudamasis tikrai nesuklysi.

o kaip įmanoma įrodyt kriterijų neklaidingumą? jau pagal tavo žodžius matau, kad jie neatitinka mano poreikių.

tai, kad didelės sistemos būklę užtenka įvertinti vienetu ar nuliu, dar reikia įrodyti. mano poreikis -- siekti tikslumo.

| užtatai, kad tobulinami dešimtmečiais buvo.

klasikinė mechanika irgi panašiai, bet atėjo nauja chebra, ir išprievartavo tuos dešimtmečius.

| "gal suklydau? "
|
| taip - ne. pats užduodi klausimus dvejetaine
| sistema. kai kur suklydai, kai kur - ne. nėra TLK
| - 10 parašyta, ar suklydai.

aš net nebeklausiu, kas yra TLK, tik patikslinu savo klausimą: kiek ir kur pasakiau nepatvirtinamų dalykų? bet ačiū, Eglute: būčiau dėkingas, jei į šįtą neatsakinėtum. manau, tu neišeini už sukurtos sistemos ribų. o žmonių poreikiai (žingeidumas) vis auga.
s2
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 4336
Užsiregistravo: 2003.06.26 00:57
Miestas: Vilnius/Utena

Standartinė s2 » 2007.05.11 15:05

corpse_bride, kodėl gi? papasakok.

mano įspūdis priešingas. aš tame matau pagalbą panašioje situacijoje pasimetusiems žmonėms. ir (bent) psichologų pozicijos gynybą.
s2
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 4336
Užsiregistravo: 2003.06.26 00:57
Miestas: Vilnius/Utena

Standartinė Juoda Druska » 2007.05.11 15:33

Ėglute,laba diena,kaip tai arba sergi šizofrenija arba ne?Juk nevisada ir nevisos ligos atsiranda staiga.Pvz,depresija gali išsivystyt į sunkesnes psichines ligas,ir tarpinių būsenų tikrai būta.Pvz,senatvinė demencija.Geras gydytojas sugeba prognozuot ir preventuot.Beje,"norma" yra slydi sąvoka:pvz,dabar yra norma,kad paaugliai nori nusižudyti.O bendruoju psichikos kontekstu,argi tai normalu?
E,o kuo sirgai?Kadaise minėjai,kad depresija.
Aspergrerio sindromas nėra joks psichinis sutrikimas,nebent juo laikytume psichopatiją (asmenybės liguistą pokytį).Aspergerio sindromas-simptomų derinys.Šiaip aš juo irgi domėjausi.
AuroraBorealis,šiaip,lt psichiatrai yra tikri sadistai,kalbėjausi su žmonėm,kuriem yra tekę gulėti ligoninėjė.Vieną asmenį net tėvai ten "pridavė",kaip kokiam siaubake /-: Sadizmas pasireiškia šalutiniu vaistų poveikiu,kurį tikrai įmanoma reguliuot.
Juoda Druska
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 1020
Užsiregistravo: 2005.08.21 02:33

Standartinė Juoda Druska » 2007.05.11 15:48

Dar man labai įdomu,kaip elgtis su gydytojų nuomonėm,juk psichikos neišmatuosi.Mano vienam pažįstamui trys gydytojai iš penkių nustatė bipolinį afektinį sutrikimą,o kiti du-sunkiąją depresiją.Čia jau turėtų ir gydymas skirtis.
Juoda Druska
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 1020
Užsiregistravo: 2005.08.21 02:33

Standartinė Eglutė » 2007.05.11 16:43

"juos reikia išmatuot. ar egzistuoja pagrįsta matavimo metodika, prietaisai, prietaisų ir metodinių paklaidų įvetinimai, kaip manai?"

egzistuoja. nemanau, o žinau.

"„mokslo“ terminą visų pašnekovų prašau apibrėžt kuo aiškiau. kaip jį supranti tu?"

pala pala. kaip sakė vienas mano negerbiamas docentas, mokslas yra taisyklių, aiškinančių reiškinius visuma. ir tos taisyklės pasižymi vienu esminiu dalyku - jei taisyklė yra neteisinga, t.y. neatitinka tikrovės, tai ji - nebe mokslas automatiškai. todėl docentas nuolat pabrėždavo, kad Froido psichoanalizė, marksizmas ir astrologija - trys didžiausi ne mokslai (pradedu galvoti, ar tik ne Poperio mintis docentas minėjo...)

"net jei pacientas neduoda raštiško sutikimo, arba duoda jį po ilgo įtikinėjimo? :D"

tai ir yra svarbiausia. jei pacientas nesutinka būti tyrinėjamas, jis neapsimetinėja, o tai padaro tyrimą tokį... na kaip ten... tikresnį. be to, yra medicininės kortelės. o jas skaityti ir analizuoti medikai gali kiek nori ;)

"tai tu taip nusprendei. mokslas nėra 1 ir 0. vienetų ir nulių ten begalybė. o tu sakai jog reikia remtis vienu. "

deja, aš taip nusprendžiau. tokią teisę man užtikrina konstitucija. aš kalbu ne apie mokslą, o apie praktiką. ir vienu remtis reikia, kai užduodi vieną klausimą.

"gal tu neragavai tikro mokslo?"

tiesą sakant, neragavau. sukuosi socialinių "mokslų" srity.

"tarpinių variantų nėra..."

psichiatrijoj tai yra. ir jie turi savo pavadinimus.

"o kaip įmanoma įrodyt kriterijų neklaidingumą? jau pagal tavo žodžius matau, kad jie neatitinka mano poreikių. "

TLK - 10 - tarptautinė ligų klasifikacija, 10 leidimas. vertėtų pasivartyt, kad pasakytumei, ar atitinka tavo poreikius, ar ne.
bet kokiam psichianiam sutrikimui diagnozuoti yra numatytas skaičius kriterijų, kiek jų turi būti stebima per tam tikrą laiką, iš tam tikro sąrašo ir t.t. pakankamai tikslu.
kaip įrodyt?
nežinau. man užtenka matyti diagnozės - gydymo procesą. ir stebėti jo pasekmes. jei žmogui diagnozuoja šizofreniją, tada gydo nuo jos ir žmogui pasidaro geriau, manau, diagnozė buvo teisinga. tamstai to nepakanka?

"manau, tu neišeini už sukurtos sistemos ribų. o žmonių poreikiai (žingeidumas) vis auga."

neišeinu. neturiu tam pakankamai žinių. jei galėčiau ką nors pakeisti, kad ir išskaidyti senatvinės demencijos sutrikimą į ketą atskirų, būtinai tai padaryčiau. dabar tenkinuosi tuo, ką turim. o žmonių poreikiai neauga. tiesiog dauguma žino vieną ar du psichikos sutrikimus ir verkia, kad nėra tarpinių variantų.

"kaip tai arba sergi šizofrenija arba ne?Juk nevisada ir nevisos ligos atsiranda staiga."

vat taip tai. arba pacientui būdingi šizofrenijos požymiai, arba ne. na ir ką čia daugiau prigalvosi? jei būdingi 4 iš 5 būtinų požymių, tai gal tai visai ne šizofrenija? gal šizoafektinis sutrikimas? ne visos ligos atsiranda staiga. bet kol nepasireiškia VISI reikalingi požymiai, tamsta esate sveikas kaip ridikas ;)

".Pvz,depresija gali išsivystyt į sunkesnes psichines ligas,ir tarpinių būsenų tikrai būta.Pvz,senatvinė demencija"

kokios yra "sunkesnės psichinės ligos"?
senatvinė demensija - tarpinė būsena? tarp ko? tarp gyvenimo ir mirties? WOW

"Beje,"norma" yra slydi sąvoka:pvz,dabar yra norma,kad paaugliai nori nusižudyti.O bendruoju psichikos kontekstu,argi tai normalu?"

iš kur traukei, kad tai norma?

"Dar man labai įdomu,kaip elgtis su gydytojų nuomonėm,juk psichikos neišmatuosi.Mano vienam pažįstamui trys gydytojai iš penkių nustatė bipolinį afektinį sutrikimą,o kiti du-sunkiąją depresiją.Čia jau turėtų ir gydymas skirtis."

su gydytojų nuomonėm gali elgtis kaip ir su politikų - nekreipti dėmesio.
taip, deja daug ko psichikoj neišmatuosi. bet kai ką įmanoma.
beje, nėra tokios diagnozės "sunkioji depresija". yra "didžioji depresija". ir jei po diagnozės be gydymo jau praėjo 7 savaitės, o tamstos pažįstamas nenusižudė, galiu pasveikinti - jis išgijo, arba visai nesirgo.
prašau nepriimti to asmeniškai, bet jei sergantis žmogus sugeba apvaikščioti 5 gydytojus ir dar neguli ligoninėj, tai ar taip jau jis serga? man kai skauda gerklę, patikiu pirmu pasitaikiusiu su baltu chalatu, nesvarbu, ar jis man laringitą, ar balso klosčių uždegimą užrašo. svarbu pagyti.
apkritai, o kiek būna, kad vienas medikas sako viena, kitas - kita? tai taip išeina, kad visa medicina ne mokslas. sakyčiau, mokslas, tik dar ne visai tobulas, daug ko negebantis pamatyti...
Eglutė
Dalyvis
 
Pranešimai: 63
Užsiregistravo: 2006.02.07 18:03

Standartinė E » 2007.05.12 00:19

taip, aš sirgau vidutino sunkumo klinikine depresija.

žinau, kad Aspergeris yra neurobiologinis sutrikimas, bet vis tik pakankamai glaudžiai susijęs su psichatrija.
ką jūs manote apie tai, kad žmogui, sulaukusiam 18, negalima diagnouoti aspergerio sindromo?
asmeniškai pažįstu kelis AS, tai tiesiog absurdiška: teisiškai neįmanoma yra įrašyti diagnozės, jei reikia kokių medikamentų, rašo šizotipinį asmenybės sutrikimą ar pan.
Ateities nėra
E
Aktyvus dalyvis
 
Pranešimai: 412
Užsiregistravo: 2005.05.22 10:25
Miestas: Klaipeda

Standartinė corpse_bride » 2007.05.12 13:53

S2: Man taip pasirode ir viskas. Galbut sprendziu pagal save, jei man bloga tai nueinu pas kuri nors seimos nari. Pries psichiatrus neturiu nieko pries, o psichologas man, tai zmogus megstantis daug ir "protingai" kalbeti.
Tai mano nuomone.
corpse_bride
Aktyvus dalyvis
 
Pranešimai: 460
Užsiregistravo: 2007.03.22 18:14
Miestas: Pasaulio sostinė

Standartinė law_ » 2007.05.12 14:00

psichologas man, tai zmogus megstantis daug ir "protingai" kalbeti.

Donskis ne psichologas
You're free. And freedom is beautiful. And, you know, it'll take time to restore chaos...
law_
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 701
Užsiregistravo: 2004.02.25 22:51

Standartinė corpse_bride » 2007.05.12 14:02

tu irgi ;) =D
corpse_bride
Aktyvus dalyvis
 
Pranešimai: 460
Užsiregistravo: 2007.03.22 18:14
Miestas: Pasaulio sostinė

Standartinė Juoda Druska » 2007.05.13 03:23

"arba pacientui būdingi šizofrenijos požymiai,"..."jei būdingi 4 iš 5 būtinų požymių, tai gal šizoafektinis sutrikimas?"...O gal vis tik šizofrenija,kas nustatys tiksliai ir apsiims taikyt gydymą?

"kokios yra "sunkesnės psichinės ligos" "-maniakinis depresinis sindromas,kuriuo gali baigtis negydoma depresija.

"senatvinė demensija - tarpinė būsena"-ne taip supratai.Turėjau omeny,pvz,testą senatvine demencijai nustatyti.reikia surinkt trisdešimt balų,kad tau jos nebūtų,dvidešimt-kad būtų pripažinta.Jei surenki dvidešimt penkis?

"iš kur traukei, kad tai norma?"-norma yra tai,kas būdinga daugumai.Dauguma paauglių periodiškai mąsto apie savižudybę,tai matyti kad ir procentualiai iš www.jppc.lt laiškų.

"su gydytojų nuomonėm gali elgtis kaip ir su politikų - nekreipti dėmesio,"-o jei man trukdo gyvent mano simptomai?

"nėra tokios diagnozės "sunkioji depresija" "-dar ir kaip yra.Depresija būna lengva,vid.sunkumo ir sunki.Depresijos yra apie penkiasdešimt rūšių.
"jei po diagnozės be gydymo jau praėjo 7 savaitės, o tamstos pažįstamas nenusižudė,jis išgijo, arba visai nesirgo,"-ot tas prajuokino.O jei žmogaus instinktas-mirties baimė-vis tik veikia?Iš kur tas skaičius-septynios savaitės?Kas per stereotipas,kad jei žmogui rimta depresija,tai jis turi gulėti ir spoksoti į vieną tašką,o galiausiai nusižudyti?Yra,galų gale,toks veiksnis:valia.Jei žmogų graužia depresija,jis,išskirtiniaias atvejais, gali valdytis,bent iki tam tikros akimirkos.

"jei sergantis žmogus sugeba apvaikščioti 5 gydytojus ir dar neguli ligoninėj, tai ar taip jau jis serga?"-o jei ji,pvz,tėvai vedžioja ir verčia?

"išeina, kad visa medicina ne mokslas,"-aš to niekur nesakiau.Galų gale,medicina bent jau kažką sugeba išgydyt.Pischiatrija gi yra jos beviltiškiausia sritis.
Juoda Druska
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 1020
Užsiregistravo: 2005.08.21 02:33

Standartinė HedgeHog³ » 2007.05.16 21:29

aš kaip tik studijuoju psichologiją.. : ) ne man tą skepticizmą išmušinėti, bet galiu pasakyti, kad įmanoma žmogui padėti ir mes (sakau mes, nors nežinau ar dar sėkmingai studijas baigsiu :D) tikrai esame pajėgūs padėti.
HedgeHog³
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 6000
Užsiregistravo: 2007.05.15 17:04
Miestas: Elektrėnų marios/Kentukio prerijos.

Standartinė Aras. » 2007.05.16 23:27

Kažkokių rimtų psichologinių sutrikimų neturėjau, bet teko apsilankyt pas psichologą praeinant sveikatos apžiūrą..Psichologas ar koks psichoterapeutas gali patart savipagalbos priemonėmis, gali patart įvariais klausimais, tačiau tiesioginio išsigelbėjimo, pagalbos iš jų tikėtis nereikia, nes tam yra skirtas specialus psichloginis reabilitacinis gydymas..
Aras.
Aktyvus dalyvis
 
Pranešimai: 326
Užsiregistravo: 2006.02.01 20:44
Miestas: Vilnius

Standartinė HedgeHog³ » 2007.05.16 23:32

žiūrint kokios srities psichologas.. : ) mano nuomone, geriausia pagalba yra padėti žmogui pačiam suvokti savo problema ir užvesti ant teisingo sprendimo kelio.. : P
HedgeHog³
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 6000
Užsiregistravo: 2007.05.15 17:04
Miestas: Elektrėnų marios/Kentukio prerijos.

Standartinė Shankeris » 2007.05.17 01:15

klausimas išmanantiems: kur baigiasi psichologo jurisdikcija? negali išrašinėt vaistų?

kuo tiksliai skiriasi psichologas, psichoterapeutas (gali išrašinėt vaistus?), psichoanalitikas, etc?
daugiau pesimizmo, vyrai.
Shankeris
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 869
Užsiregistravo: 2005.03.07 21:02
Miestas: Šiauliai

Standartinė Nebūtybė » 2007.05.17 07:36

Shankeris:"kuo tiksliai skiriasi psichologas, psichoterapeutas (gali išrašinėt vaistus?), psichoanalitikas, etc?"
http://www.elnet.lt/psychoanalysis/psychoanalysis/ka_pasirinkti.htm
Nebūtybė
Aktyvus dalyvis
 
Pranešimai: 324
Užsiregistravo: 2006.11.03 22:59

Standartinė HedgeHog³ » 2007.05.17 09:03

gaila, kad Lietuvėlėje nėra nė vieno praktikuojančio psichoanalizę : )
HedgeHog³
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 6000
Užsiregistravo: 2007.05.15 17:04
Miestas: Elektrėnų marios/Kentukio prerijos.

Standartinė E » 2007.05.17 15:44

kaip vertinate Kašpirovskio atvykimą į Lietuvą?
Ateities nėra
E
Aktyvus dalyvis
 
Pranešimai: 412
Užsiregistravo: 2005.05.22 10:25
Miestas: Klaipeda

Standartinė HedgeHog³ » 2007.05.17 15:51

visiškai pox : ) asmeniškai man.
HedgeHog³
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 6000
Užsiregistravo: 2007.05.15 17:04
Miestas: Elektrėnų marios/Kentukio prerijos.

Standartinė dewlinaz » 2007.05.17 15:56

och*nai.
paskui vėl žiūrėsim kaip per "TV pa*alba" kokia bobotė skųsis jog pinigus stebukladariui prakišo, o daba ėst nėr ko.
debilizmas, žo.
::: http://www.flickr.com/photos/da-sh/
Our message is simple:

Where our music is welcome
we will play it loud,
Where our music is challenged
we will play it louder
dewlinaz
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 1545
Užsiregistravo: 2006.03.07 14:32
Miestas: Klaipėda / Telšē

Standartinė HedgeHog³ » 2007.05.17 16:02

jap jap, aš irgi visada skeptiškai žiūrėjau į tokius „burtininkus“..tokia visos žmonijos bėda - ko nesupranta jau įvardija kaip stebuklą : )
HedgeHog³
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 6000
Užsiregistravo: 2007.05.15 17:04
Miestas: Elektrėnų marios/Kentukio prerijos.

Standartinė E » 2007.05.17 16:26

A.K. seansai gali sukelti daug psichologinių problemų žmonėms. nes hipnozė, šiaip ar taip, nėra labai paprastas dalykas.

net nežinau, ar aš tikiu aš, kad Kašpirovskis sugeba padaryti masinę hipnozę, ar ne.
bet kad problemos bus didesnio masto, nei be reiklao išmesti bobučių pinigai, tai faktas.
Ateities nėra
E
Aktyvus dalyvis
 
Pranešimai: 412
Užsiregistravo: 2005.05.22 10:25
Miestas: Klaipeda

Standartinė HedgeHog³ » 2007.05.17 17:35

nėra ta hipnozė paprastas dalykas ir labai retai naudojama..nereiki tikėti tais visais holivudiniais filmais, kur kiekvieno psichologo amplua vos ne psichologas tolygu hipnozuotojui..čia bandau kažką į temą suregzt, kad nepataptų offtop'u visišku..: o )
HedgeHog³
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 6000
Užsiregistravo: 2007.05.15 17:04
Miestas: Elektrėnų marios/Kentukio prerijos.

Standartinė E » 2007.05.17 17:43

tai nemanau,kad kam nors ir kyla abejonių dėl to, kad hipnozė nėra kiekvieno psichoterapeuto praktikai būdingas dalykas.

(kas yra terapeutas? 1024 gigapeutai.)
Ateities nėra
E
Aktyvus dalyvis
 
Pranešimai: 412
Užsiregistravo: 2005.05.22 10:25
Miestas: Klaipeda

Standartinė HedgeHog³ » 2007.05.18 00:37

vat tame ir reikalas, kad kyla :P hmz, kompiuterastiškas jumoras, xi xi :)
HedgeHog³
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 6000
Užsiregistravo: 2007.05.15 17:04
Miestas: Elektrėnų marios/Kentukio prerijos.

Standartinė Juoda Druska » 2007.05.18 17:35

Kašpirovskis yra blogis.
HedgeHog,manau,kad psichika-tai cheminiai procesai smegenyse,todėl padėti gali tik chemijos intervencija.
Juoda Druska
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 1020
Užsiregistravo: 2005.08.21 02:33

Standartinė E » 2007.05.18 21:45

Black Salt, nors teiginys buvo netiesiogiai man, bet noriu pasireikšti:

psichikos sutrikimai ne visuomet yra cheminio pobūdžio arba vien tik cheminio pobūdžio.
kaip jau minėjau, (ir turiu empirinės patirties šiuo klausimu), žmogui gali nepadėti cheminiai preparatai, bet padėti psichologo konsultacijos. iš tam tikro (lengvo ir vidutinio, manau) sunkumo depresijos galima išlipti sutelkus valią ir pažiūrėjus į savo situaciją kitu kampu, bet dažnai depresijos apimtam žmogui per sunku tai padaryti savarankiškai.
Ateities nėra
E
Aktyvus dalyvis
 
Pranešimai: 412
Užsiregistravo: 2005.05.22 10:25
Miestas: Klaipeda

Standartinė Eglutė » 2007.05.19 15:09

"gaila, kad Lietuvėlėje nėra nė vieno praktikuojančio psichoanalizę : )"

a tai Laurinaitis to nedaro? aš maniau, kad jis pats kiečiausias...
Eglutė
Dalyvis
 
Pranešimai: 63
Užsiregistravo: 2006.02.07 18:03

Standartinė HedgeHog³ » 2007.05.19 15:11

Eglutė>
nebent kažką panašaus..:) tikros psichoanalizės tikrai nėra..
HedgeHog³
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 6000
Užsiregistravo: 2007.05.15 17:04
Miestas: Elektrėnų marios/Kentukio prerijos.

Standartinė Deorther » 2007.05.19 18:29

"gaila, kad Lietuvėlėje nėra nė vieno praktikuojančio psichoanalizę : )"



o Raimundas Milašiūnas su chebryte?
;D
Deorther
Aktyvus dalyvis
 
Pranešimai: 386
Užsiregistravo: 2007.02.20 18:44
Miestas: Tauragė.

Grįžti į KITAS MENAS