Eridanas (fantastikos leidykla)

Kinas, literatūra, teatras ir kitas dvasinis penas

Moderatorius: Moder

Eridanas (fantastikos leidykla)

Standartinė Adis » 2006.09.01 13:13

Perkelta iš http://www.ferrum.lt/phpbb/viewtopic.php?t=5162

kingas rašė:Eridanas yra labai gerai, šiaip, mano nuomone. Gal į pabaigą pradejo leisti bele ką. Šiaip buvo kažkada pripažinta geriausia fantastiko leidykla Europoje - ir to nereikia nuvertinti. Pažiūrėkim į situaciją kaimyninėje Latvijoje, kur nėra tokios stiprios fantastinės literatūros leidyklos - nėra ir fantastų judėjimo.

bet anyway, ši tema ne apie Eridano leidyklą :)


O štai ši tema - apie Eridaną :D

Kadangi iš kažkada anksčiau gyvavusios temos aišku, jog nemažai daliai šio tinklapio lankytojų fantastikos žanras nėra toks baisus, kaip Britney Spears, tai gal ir kiti turės pasisakyti.

O užsikabinau dėl šitos frazės:

Gal į pabaigą pradejo leisti bele ką.


Iš tiesų, paskutiniuoju metu (kokius 2-3 metus) tarp Eridano leidinių atsiranda tokių, kuriuos net ir labai norėdamas negalėtum pritempti prie "geriausios pasaulinės fantastikos". Bet... pasak vieno iš eridaniečių, su kuriuo kartais tenka pabendrauti, būtent ant to šlamšto nemaža dalimi leidykla ir laikosi. Pagrindinis prikėjas visgi yra žalias niolikinis jaunimėlis, kuris jei išvis skaito knygas, tai jas renkasi pagal papų, nupieštų ant viršelio, dydį ir išraiškingumą. O tokie tarptautiniai hitai, kaip "black company" ciklas, "American Gods" yra nuostolingi. Beje, prasčiausiai perkama Eridano knyga buvo... Dick'o "Ubikas". Kaip rodo praktika, liaudžiai reikia konanų...

speigas rašė:tai ir sakau antra rūšis.


Antra rūšis, bet kaip ir realiai vienintelė Lietuvoje... ne Eridano išleidžiamos fantastikos per metus galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų.
Why do you necessarily have to be wrong just because a few million people think you are? ©Frank Zappa
Adis
Ferrum
 
Pranešimai: 5041
Užsiregistravo: 2003.05.19 02:26
Miestas: Vilnius

Standartinė Vytas V. » 2006.09.01 13:19

Pamenu, anksciau kai kompiuteriniai zaidimai (ypac mokslines fantastikos zanro) nebuvo prieinami mano kisenei (nes kompa atnaujint trukdavo pinigu) pirkdavau ERIDANO isleistu knygu. Labai, pamenu, patiko PLIENINES ZIURKES serija... Jei ne PC-GAMES mielai ir dabar skaityciau. Nes mokslines fantastikos zanras yra arciausiai sirdies.
Vytas V.
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 1373
Užsiregistravo: 2005.02.02 12:06
Miestas: Vilnius

Standartinė kingas » 2006.09.01 13:43

Valinnskai - žinok, daug prarandi, neskaitydamas knygų.
O žalio jaunimėlio poziciją aš irgi puikiai suprantu - jau buvau jaunesnis (che che) tai tik paduok man koki konaną ar kitokį raumeningą superherojų ar sexy mergiotę su blasteriu.

Laikui bėgant atsirenkama šūdas nuo grūdo.

O kas liečia Eridaną - tai paskutiniu metu tai, ką jie leidžia rusų rašytojų, kaip taisyklė yra super. Kad ir Dozorai, Maskvos klubas ar dar kažkas, dabar nepamenu, bet skaitosi smagiai.

Tik, mano manymu, fantasy mažoka, bet čia kaip kam, skonio reikalas.
kingas
Aktyvus dalyvis
 
Pranešimai: 301
Užsiregistravo: 2003.05.19 17:35
Miestas: Kaunas

Standartinė Vytas V. » 2006.09.01 13:54

Na, gal kada nors atsibos tie zaidmai...
Vytas V.
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 1373
Užsiregistravo: 2005.02.02 12:06
Miestas: Vilnius

Standartinė UNKNOWN » 2006.09.01 14:35

Žaidimai yra liga.Liga kurią aš taip pat sergu.Bet man patinka ir nieko negaliu padaryti,o ir nenoriu nieko daryti jei man gerai.
UNKNOWN
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 718
Užsiregistravo: 2005.11.17 13:52

Standartinė Vytas V. » 2006.09.01 14:43

PREY zaidei? Keistokas truputi, bet uzveze. VALVE SOFTWARE paeme is jo ideja ir metu pabaigoje isleis zaidima PORTAL (ant source varikliuko). Turetu kartu dar ir HL2: episode2 pasirodyt.
Vytas V.
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 1373
Užsiregistravo: 2005.02.02 12:06
Miestas: Vilnius

Standartinė evilmoon » 2006.09.01 16:31

Tema apie knygas, o jus apie zhaidimus. Galechiau paantrinti Adzhiui, kad mane taip pat nervija S.Kingo serija. Bo bl leidzhia 2 knygas y metus. O Auxo fondo(ar kaip ty vadijas) - karta per savaite.
You spin me right round baby, right round, like a record baby...
evilmoon
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 6771
Užsiregistravo: 2005.04.19 15:16
Miestas: Vilnius

Standartinė Euphorbium » 2006.09.01 19:40

Ubikas buvo GERIAUSIA eridano knyga. Be konkurencijos.
Sometimes you go to hell, and sometimes hell comes to you.
Euphorbium
Dalyvis
 
Pranešimai: 223
Užsiregistravo: 2005.05.23 18:34
Miestas: Vilnius

Standartinė Adis » 2006.09.02 09:25

Tik, mano manymu, fantasy mažoka, bet čia kaip kam, skonio reikalas.


Pas juos, kiek teko pastebėt, bangom. Prieš porą metų buvo 3 iš 10 sf knygos, dabar - atvirkščiai.

Žaidimai yra liga.


Tiek pat, kiek ir bet kuris kitas pomėgis - kaip ir krepšinio žiūrėjimas, kaip ir nuolatinis lankymasis Apuoke, kaip ir knygų skaitymas.

Ubikas buvo GERIAUSIA eridano knyga.


Ir nuostolingiausia... :/
Why do you necessarily have to be wrong just because a few million people think you are? ©Frank Zappa
Adis
Ferrum
 
Pranešimai: 5041
Užsiregistravo: 2003.05.19 02:26
Miestas: Vilnius

Standartinė banditaz » 2006.09.02 11:03

Tiek pat, kiek ir bet kuris kitas pomėgis - kaip ir krepšinio žiūrėjimas, kaip ir nuolatinis lankymasis Apuoke, kaip ir knygų skaitymas.

Tik vienos ligos "didesnės", kitos - "mažesnės" :-)
banditaz
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 1493
Užsiregistravo: 2004.01.20 01:43

Standartinė Adis » 2006.09.02 12:20

Čia jau nuo paciento priklauso.
Why do you necessarily have to be wrong just because a few million people think you are? ©Frank Zappa
Adis
Ferrum
 
Pranešimai: 5041
Užsiregistravo: 2003.05.19 02:26
Miestas: Vilnius

Standartinė Melancholikė » 2006.09.02 15:17

nemegstu nei fantastiniu filmu nei knygu..
Tegul meilė Lietuvos dega mūsų širdyse, Vardan tos Lietuvos vienybė težydi...
Melancholikė
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 1075
Užsiregistravo: 2004.08.20 18:31
Miestas: Lietuva

Standartinė Adis » 2006.09.02 17:22

O mane žavi žmonės, kurie užsuka į temą vien tam, kad pareikšti, jog threado tematika jiems nepatinka. Dar gilesnę simpatiją jaučiu tiems, kurie nepasivargina net argumentuoti ;)
Why do you necessarily have to be wrong just because a few million people think you are? ©Frank Zappa
Adis
Ferrum
 
Pranešimai: 5041
Užsiregistravo: 2003.05.19 02:26
Miestas: Vilnius

Standartinė Vytas V. » 2006.09.02 21:29

juk tema buvo sukurta padiskutuoti apie ERIDANA, o ne tam kad pareikstum jog fantastika tau nepatinka...
Ble, o man vat fantastika patinka nx! Ne tas FANTASY stilius apie dwarfus ir elfus, o apie ateiviu rases kurios kesinasi uzgrobti zeme, arba sukryzminti zmogu su ateiviu.
Apie portalus i tolimas visatos puses ir erdvelaivius. Nu ziauriai patinka... RULES \m/
Vytas V.
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 1373
Užsiregistravo: 2005.02.02 12:06
Miestas: Vilnius

Standartinė dambras » 2006.09.03 09:47

Nugs, kad yra ir nemazai tos fantasy, juk Sapkowskio nesenai vien 3 knygas isleido.. O seip a kas jau varte Ievos Ziliones "Septynios Baimes Dienos" ? Ka pasakyt galit, bo paciam neteko dar skaityt...
dambras
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 835
Užsiregistravo: 2006.01.06 16:08
Miestas: Klaipeda

Standartinė evilmoon » 2006.09.03 10:06

Ble, o man vat fantastika patinka nx! Ne tas FANTASY stilius apie dwarfus ir elfus, o apie ateiviu rases kurios kesinasi uzgrobti zeme, arba sukryzminti zmogu su ateiviu.
Apie portalus i tolimas visatos puses ir erdvelaivius. Nu ziauriai patinka... RULES \m/

Jo nx ble!!!Man irgi patink fukkin fantastika!!Ir ne apie ateivius, o apie dwarfus ir elfus ir goblinus. Zhiedu Valdovas RULZ!!!
You spin me right round baby, right round, like a record baby...
evilmoon
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 6771
Užsiregistravo: 2005.04.19 15:16
Miestas: Vilnius

Standartinė Sinuh » 2006.09.03 11:46

Anstyvoj vaikystei skaitydavau labai daug Eridano knygų, sci - fi ypač. Buvo kaip komiksai be paveiksliukų :). Bet laikui bėgant pradėjau atsirink geresnes. Dabar namuose yra virš 100 ,,Ausko Fondo" knygų ir daugiau nei puse yra nevertos dėmesio, bet yra ir neblogų, reiks kada pasirušiuot. Manau, ,,Ausko Fondu" tos serijos nereikėtų vadinti :).
Sinuh
Naujokas
 
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2006.07.22 16:55

Standartinė evilmoon » 2006.09.03 14:07

Kaip parushiuot ruoshies? Krosnin ar parduot?))
You spin me right round baby, right round, like a record baby...
evilmoon
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 6771
Užsiregistravo: 2005.04.19 15:16
Miestas: Vilnius

Standartinė UNKNOWN » 2006.09.04 08:09

Valinskai PREY nežaidžiau.O jame yra siaubiako tipo panašaus kaip DOOMe,ar F.E.A.R?
UNKNOWN
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 718
Užsiregistravo: 2005.11.17 13:52

Standartinė Lord Sauron » 2006.09.04 09:18

Eridaną nu negalima sakyti, kad nukonkuravo užsienio, kad ir tos pačios Rusijos leidyklos, bet asmeniškai aš pakrapštysiu pakaušį, jei man reiks rinktis - Eridano brošiūra iki 200 puslapių, ar rusiškas leidinys kietu viršeliu ir 300 - 500 puslapių už tą pačią kainą. Pavyzdžiui - išėjo dabar "juodosios Gvardijos" tęsinys. Ir paskatyti norisi, ir penkiolikos litų gaila...
Paskaitai Sauron'o reviews ir sužinai kiek daug tobulų metalo albumų išleidžiama šiais laikais - pats greičiausiai šio fenomeno net nepastebėtum...
Lord Sauron
Ferrum
 
Pranešimai: 614
Užsiregistravo: 2003.05.19 18:39
Miestas: Vilnius

Standartinė banditaz » 2006.09.04 09:59

Čia jau nuo paciento priklauso.

Ne tiek gausiai :-)

Manau, ,,Ausko Fondu" tos serijos nereikėtų vadinti :)

Buvo tikrai Aukso, bent stengėsi. Dabartines priežastis Adis išvardino.

Savo laiku skaičiau aš tas knygas, ba tėvas vis pirkdavo ir pirkdavo naujas, tai nė į biblioteką netekdavo eiti. Ale kažkaip ilgainiui užkniso.

Labiau mėgstu paskaityt Eridano leidžiamas St.Kingo knygeles, nors ir iš pastarųjų tenka atsirinkinėt, o dar nervina, jei netyčia būni filmą matės...

O šiaip dabar norėčiau Tyrų leidiklos seriją apie "Ramą" perskaityt.
banditaz
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 1493
Užsiregistravo: 2004.01.20 01:43

Standartinė bmaggot » 2006.09.04 10:01

ooo. juodoji gvardija labai puiku, tesini va skaiciau ka tik, tai ne toks geras kaip pirmos trys, panasiau i sekancias tris, bet neblogai.. o siaip tai jo, fentezi mazoka leidzia eridanas, gal kad maziau tokiu yra parasoma lyginant su science f
o siaip gaila kad rusiskai nelabai suprantu tai negaliu visu tu rusisku vertimu skaityt nes pasirinkimas tikrai didesnis
bmaggot
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 3666
Užsiregistravo: 2005.04.07 13:08
Miestas: Vilnius

Standartinė Adis » 2006.09.04 10:48

siaip tai jo, fentezi mazoka leidzia eridanas, gal kad maziau tokiu yra parasoma lyginant su science f


Arba todėl, kad pačiam Aleksoniui SF arčiau prie širdies (bent jau pats taip kažkuriame interviu teigė ;) Juokauju.

Realiausia paaiškinti tuo, kad ką perka, tą ir leidžia.

Vat ką norėčiau, tai kad Strugackių "Pikniką šalikelėje" išleistų. Buvo išleistas "Zenito", ale gau ktu įsigijimui tu jį dabar...

O kad išleis, manau, tikimybė yra - rusus gerai perka, Strugackių jau irgi dvi (ar daugiau) knygos išleistos.
Why do you necessarily have to be wrong just because a few million people think you are? ©Frank Zappa
Adis
Ferrum
 
Pranešimai: 5041
Užsiregistravo: 2003.05.19 02:26
Miestas: Vilnius

Standartinė Lord Sauron » 2006.09.04 11:20

Nu jo, rusų yra nemažai gerų autorių, tie patys Strugackiai, H.L. Oldi (mano mėgstamiausi). A. Valentinovas (nors jis ir ukrainietis, bet rašo rusų kalba), Lukjanenka, nors jo ir nevirškinu, bet pripažįstu, kad rašytojas geras.
Dėl SF ir F balanso irgi noriu tarti porą žodžių. Visų pirma - ne kiekvienas romanas su kosminiais laivais ir blasteriais dar nėra SF. Kaip ir knyga, kur laksto ambalai su dvietriniais kalavijais ir bandomis ganosi orkai dar nėra fentezi. Kaip rašo tie patys Oldi, fantastika tai nėra žanras - tai greičiau kūrybos metodas. Atmetus visus fantastinius elementus lieka detektyvas, kovinis/ karinis romanas, meilės istorija galų gale. Ir kiek man teko skatyti, tai kičo, užmaskuoto, kaip fantastika gausiau prirašoma būtent Fantasy. SF visgi reikalauja daugiau iš rašytojo - technologijos, progresas, kaip tai veikia visuomenę - visa tai reikia numatyti ir tai labai svarbu SF kūrinyje. kai tuo tarpu daugelis F rašytojų nepasivargina sukurti nieko daugiau, nei medieval society. Neaišku, nei kaip paveikė vietinių gyvenimo būdą magų ir drakonų kaimynystė. Dar piemeniu būdamas skaičiau Hovardo "Konaną" ir jau tada nesupratau kaip funkcionuoja jų visuomenė ir kaip dar galima pragyventi, jei nekapoti dalvų visiems iš eilės.
Paskaitai Sauron'o reviews ir sužinai kiek daug tobulų metalo albumų išleidžiama šiais laikais - pats greičiausiai šio fenomeno net nepastebėtum...
Lord Sauron
Ferrum
 
Pranešimai: 614
Užsiregistravo: 2003.05.19 18:39
Miestas: Vilnius

Standartinė metale » 2006.09.04 12:13

cia biski offtopic, bet tema susijusi:) noreciau paklausti kaip vertinate Roberto Dzordono kuryba? (nes turiu daug jo knygu ir nezinau ar verta pradeti skaityti)
Kaliausia fermoj, kaip spamas pasto dezej :)
metale
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 1028
Užsiregistravo: 2003.06.17 20:26

Standartinė Vytas V. » 2006.09.04 22:50

To UNKNOWN:
daugiau fantastikos nei siaubo. Bet fantastika verta demesio. Viskas sukurta ant DOOM3 engine. Valdymas is pirmo asmens.
Vytas V.
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 1373
Užsiregistravo: 2005.02.02 12:06
Miestas: Vilnius

Standartinė bmaggot » 2006.09.04 22:58

offtopic: pazaidziau ir as sian prey, neblogai lenda
doom3+indenai+siurpuliai siokie tokie
beje, ten su gravitacija ir portalais crazy shit labai, tikrai smagu, tik sunku priprasti ;)
bmaggot
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 3666
Užsiregistravo: 2005.04.07 13:08
Miestas: Vilnius

Standartinė SStorm » 2006.09.05 09:11

O man nepatiko, booring labai :) Visur vienoda, tamsi aplinka.
www.atra-musica.com | 666 the number of the Knut!
SStorm
Ferrum
 
Pranešimai: 731
Užsiregistravo: 2004.06.11 12:53
Miestas: Vilnius

Standartinė Adis » 2006.09.05 10:33

Šiaip pritarčiau SStormui. Stipriai trūksta interaktyvumo kažkokio. Trekų keitinėjimo jukebox'e ryškiai nepakanka ;)
Why do you necessarily have to be wrong just because a few million people think you are? ©Frank Zappa
Adis
Ferrum
 
Pranešimai: 5041
Užsiregistravo: 2003.05.19 02:26
Miestas: Vilnius

Standartinė Vytas V. » 2006.09.05 14:39

ant to Jukebox parasyta Judas Priest living after midnight, o groja another thing comin'
Vytas V.
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 1373
Užsiregistravo: 2005.02.02 12:06
Miestas: Vilnius

Grįžti į KITAS MENAS