Siaubo filmai

Kinas, literatūra, teatras ir kitas dvasinis penas

Moderatorius: Moder

Siaubo filmai

Standartinė mindzia » 2005.07.16 00:51

Norėčiau sužnoti jūsų nuomone apie siaubo filmus apskritai... ir koks (kokie) geriausi jūsų matyti "siaubekai"?..
Na mano favoritai tai yra: "Dawn Of The Dead" (1978), "Evil Dead", "Texas Chainsaw Massacre" (1974), o iš naujesnių tai labai patiko "Saw"...
mindzia
Dalyvis
 
Pranešimai: 284
Užsiregistravo: 2004.07.19 16:11
Miestas: VIlnius

Standartinė Adis » 2005.07.16 08:43

Seniai nemaciau GERO siaubo filmo.

Siaip didziausia ispudi palike - Exorcist (1973), Omen (1976). Patiko dar ir nesenas Dagon (2001) - FXai apgeiletini, aktoriai igi ne saldainiuokas, bet Lovecraftiska atmosfera islaikyta labai gerai. A, dar The Shining (1980). Visai smagus ir The Thing (1982).

Tenka pastenebti, kad japonai stato tikrai neblogus siaubo filmus. Tiek Ringu (1988), tiek Ju On(2003) originalieji is tiesu itiknamesni uz amerikietiskasias versijas. Onibaba (1964) irgi cool :).

Is tokiu "prie siaubo" visai patiko Karpentnerio Prince of Darkness (1987). Pats filmas kvailokas, bet atmosfera vietomis labai gera. Beje, ten epizodiskai ir Alice Cooper pasirodo :)

Taip pat atmosferiskumu patiko ir Espinazo del Diablo (2001), nors siaubo ten minimaliai.

Tiesa, IMO siaubo filmus reiketu atskirti nuo "slykstuku". Zarnigaliu drabstymesi ir kraujuje, trykstanciame ant sienos nematau nieko baisaus.
Why do you necessarily have to be wrong just because a few million people think you are? ©Frank Zappa
Adis
Ferrum
 
Pranešimai: 5041
Užsiregistravo: 2003.05.19 02:26
Miestas: Vilnius

Standartinė Balioniukas » 2005.07.16 09:05

Man pa kol kas paliko diziausia ispudi The Grudge ir Hide and seek, jei neklystu abu praeitu metu, kiek ten siaubo, bet mistikos man iki valiai, o tai labiau nervus itempia, negu vadinamosios mesmales.
1, 2, 3 Aus.
Ich bin Schnappi das kleine Krokodil.
Ich komm vom Nil und ich fresse viel.
Hunde, Katzen, Menschen, Rinder und zum Nachtisch böse Kinder.
Balioniukas
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 929
Užsiregistravo: 2004.12.22 21:44
Miestas: Kaunas

Standartinė Adis » 2005.07.16 10:13

"Man pa kol kas paliko diziausia ispudi The Grudge"

Tai pasiziurek originalia jo versija, Ju On.
Why do you necessarily have to be wrong just because a few million people think you are? ©Frank Zappa
Adis
Ferrum
 
Pranešimai: 5041
Užsiregistravo: 2003.05.19 02:26
Miestas: Vilnius

Standartinė Blight » 2005.07.16 12:28

Mažai aš jų matęs, bet didžiausią įspūdį paliko A. Hitchcocko "psycho" ir S. Kubricko "The Shining".

Kvailiausias "siaubiakas", kokį esu matęs - tai "galutinis tikslas" ("final destination"). Bandyta statyti antrą "psycho", o išėjo "pats baisiausias filmas".

beje, "The Exorcist" irgi ne tiek geras, kiek yra giriamas. Komedijos jame pakankamai.
Blight
Aktyvus dalyvis
 
Pranešimai: 422
Užsiregistravo: 2004.12.01 23:41
Miestas: Vilnius

Standartinė Adis » 2005.07.16 12:53

Vertindamas filma, as atsizvelgiu ir i jo statymo aplinkybes. Is visu mano matytu 7ojo desimtmecio siaubo filmu jis issiskiria kaip 58 metu Les Paul'is is koreisku Fenderiu...

Tiesa, poblema, kad jis labai lengvai isimenamas. Pamacius kokius tris kartus, ketvirtakart ziuret nebesinori - viska jau moki atmintinai.

"Komedijos jame pakankamai."

Pvz. ?
Why do you necessarily have to be wrong just because a few million people think you are? ©Frank Zappa
Adis
Ferrum
 
Pranešimai: 5041
Užsiregistravo: 2003.05.19 02:26
Miestas: Vilnius

Siaubo filmai

Standartinė bmaggot » 2005.07.16 13:06

man tai patiko stiveno kingo "storm of the century" is tu siaubiaku be zarnu taskymo..
ir dar originalus vokiskas Nosferatu: 'eine Symphonie des Grauens' (1922 metu)
bmaggot
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 3666
Užsiregistravo: 2005.04.07 13:08
Miestas: Vilnius

Standartinė s2 » 2005.07.16 13:11

Blight rašė:
> Kvailiausias "siaubiakas", kokį esu matęs - tai
> "galutinis tikslas" ("final destination"). Bandyta
> statyti antrą "psycho", o išėjo "pats baisiausias
> filmas".

hmm. o kaip nusprendei, kad bandyta stotis prie Psycho? Psycho nemačiau, todėl man FD atrodo kaip normalus Disaster/Survival filmas. joks ten ne siaubo. fizika čia valdo. :-)

skaičiau, kad lygtai būtent F.D. išleidimas užmušė filmą „Death's Design“, kuriam soundtrack'ą kūrė Diabolical Masquerade. gaila. baisiai norėčiau pamatyt tą Defo Dizainą. jo kūrėjai sakė, kad neperdarę to filmo į pasaulį jo nepaleis. :-(
s2
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 4336
Užsiregistravo: 2003.06.26 00:57
Miestas: Vilnius/Utena

Standartinė Adis » 2005.07.16 13:16

Del to Nosferatu - dar yra neblogas Shadow of the Vampire - meninis/fantastinis apie tia, kaip buvo statomas tas 22 metu Nosferatu ;)

Tiesa, visus tuos vampyrinius bent jau as irgi nepriskirciau prie siaubo. Aisku, gal del to, kad palyginus nemazai teko su ta tematika susidurti, ir ne tik filmu atveju.
Why do you necessarily have to be wrong just because a few million people think you are? ©Frank Zappa
Adis
Ferrum
 
Pranešimai: 5041
Užsiregistravo: 2003.05.19 02:26
Miestas: Vilnius

Standartinė Shr » 2005.07.16 13:19

"palyginus nemazai teko su ta tematika susidurti, ir ne tik filmu atveju. "

oje, Adi, esi bendraves su vampyrais?
Shr
Dalyvis
 
Pranešimai: 187
Užsiregistravo: 2005.05.19 16:54

Standartinė Kostra » 2005.07.16 14:03

The Shining tai tikrai geras. Vien ko Nicholsono vaidyba verta.

The Texas chainsaw massacre nauja versija patiko, nes juokinga ir tokia "kreiva", bet aktoriu tipazu neblogu parinkta.
http://www.duzenos.lt/ tamsu.stipru.kreiva
Kostra
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 2162
Užsiregistravo: 2005.01.20 20:05

Standartinė Adis » 2005.07.16 14:21

"oje, Adi, esi bendraves su vampyrais?"

Blogiau. Teko zaist city LARP (Vampire the Masquerade) :D
Why do you necessarily have to be wrong just because a few million people think you are? ©Frank Zappa
Adis
Ferrum
 
Pranešimai: 5041
Užsiregistravo: 2003.05.19 02:26
Miestas: Vilnius

Standartinė Blight » 2005.07.16 14:43

Na, "final destination" - jau savaime parodija. filmas paaugliams tipo su mintimi. Veiksmo daug, bet viskas tuo ir pasibaigia. Veiksmas vyksta, vienam dialoge pamini "niekad neghali žinoti, kada mirsi", ir paskui vaizduojama, kad tai gili idėja. O užsimušti taip, kaip jo herojai, ir norėdamas nesugebėtum:) Ką ta jų mokytoja gėrė, kad taip gerai degė, benziną? Ir kodėl visas jos namas sprogo, taip ir nesupratau:) kaip tas Tedas (ar kuo jis ten vardu) užsismaugė vonioj - kodėl jis negalėjo, pvz, atsiremt alkūne į vonios kraštą ir taip išlipt? Paskutinė scena (kaip bičas užsimuša Paryžiui) - visas pasaulis taip sudėliotas, kad vienas daiktas ant kito kris, pastums, persisvers, ir po 10 tokių žingsnių iškaba užkris veikėjui ant galvos:) Primena tą Tomo ir Džerio seriją, kur Tomas pagamino daugiapakopius spąstus:)

Na, bet išjungus mozgus galima įdomiai pažiūrėt visą tą action.
Blight
Aktyvus dalyvis
 
Pranešimai: 422
Užsiregistravo: 2004.12.01 23:41
Miestas: Vilnius

Standartinė Balioniukas » 2005.07.16 16:14

Vat tas japonu kur tipo "orginalus" tai man isvis nepatiko, o apie psycho, po knygos man tas filmas labai sudinas.
1, 2, 3 Aus.
Ich bin Schnappi das kleine Krokodil.
Ich komm vom Nil und ich fresse viel.
Hunde, Katzen, Menschen, Rinder und zum Nachtisch böse Kinder.
Balioniukas
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 929
Užsiregistravo: 2004.12.22 21:44
Miestas: Kaunas

Standartinė Euphorbium » 2005.07.17 22:23

man tai patiko stiveno kingo "storm of the century" is tu siaubiaku be zarnu taskymo..
ir dar originalus vokiskas Nosferatu: 'eine Symphonie des Grauens' (1922 metu)

Neįsivaizduoju, kaiip galima prisiverst jy visa perziuret... Ir del ko jis gali patikt...
Sometimes you go to hell, and sometimes hell comes to you.
Euphorbium
Dalyvis
 
Pranešimai: 223
Užsiregistravo: 2005.05.23 18:34
Miestas: Vilnius

Siaubo filmai

Standartinė bmaggot » 2005.07.18 07:54

kuri cia is tu sunku perziuret?
bmaggot
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 3666
Užsiregistravo: 2005.04.07 13:08
Miestas: Vilnius

Standartinė imbecile » 2005.07.18 10:08

Nezinau, ale japonu siaubiakai yra juokingesni uz amerikoniskus. Neisivaizduoju, del ko tos liaupses, bet biski truputi kvepia snobizmu ;)

Isskirtiniai japonu filmu bruozai, kurie naudojami visuose ju mano matytuose filmuose:
- daug bereiksmiu situaciju, kuomet muzikos pagalba keliama itampa ir jai staigiai nutilus, niekas neivyksta. Is pradziu gal siek tiek gasdina, paskui nervina, galiausiai juokina.
- beveik visi ju siaubiakai sukasi apie piktasias dvasias, apsigyvenusias namuose, ir pan. Vienzo, vienodas standartas - zmogus mire, jo blogoji energija (ne tokie pretenzingi amerikonai vadina tai tiesiog "ghosts" :) arba apsigyvena kitame zmoguje, arba name arba pan.
- juokingi garso efektai (visokie gargaliavimai ir pan.), kurie turetu sukelti siauba, bet jo nesukelia :)
- super suletintas vyksmas - kelia ne siauba, o nuoboduli.

ir t.t. ir pan.

O mano paskutiniai matyti baisesni filmai - "The Others" bei "Blair Witch" pirmas.
imbecile
Dalyvis
 
Pranešimai: 72
Užsiregistravo: 2003.05.19 02:07
Miestas: Kaunas

Standartinė Birutė » 2005.07.18 13:24

Man patiko daugelis S. Kingo kūrinių ekranizacijų. Iš naujesnių ypač "Žalioji mylia", "Raudonoji rožė" ir "Pabėgimas iš Šoušenko". Na, ten irgi daug mistikos, bet prie siaubo filmų priskiriama.
Birutė
Ferrum
 
Pranešimai: 1465
Užsiregistravo: 2003.05.19 12:43
Miestas: Vilnius

Standartinė Adis » 2005.07.18 15:30

"beveik visi ju siaubiakai sukasi apie piktasias dvasias, apsigyvenusias namuose, ir pan. Vienzo, vienodas standartas - zmogus mire, jo blogoji energija (ne tokie pretenzingi amerikonai vadina tai tiesiog "ghosts" :)"

Taigi.... amerikieciai visa tai vadina vienu zodziu. Japonai turi n dvasiu rusiu :)

Beje, dar galejai pamineti, kad dauguma japonu siaubaku yra susije su skenduoliais. :)

Kiek pavyko issiaiskitni, tai turi gana gilias psichologines saknis. Viduramzias japonai nenaudojo jokios kontracepcijos, o nepageidajamus vaikus tiesiog palikdavo pajuryje. Kad mazi vaikai neitu ten, nepamatytu lavoneliu, juos gasidnavo piktomis vandens dvasiomis - "kapopmis" (vns. "kapa"), kurie atseit zudo uzklydusius prie upiu. Bet kai kurie vis delto nueidavo.

O pats japonu psichologinis modelis gerokai skiriasi nuo musiskio. Ir vertinti juos reiktu ju paciu, o ne "europiniu" standartu.
Why do you necessarily have to be wrong just because a few million people think you are? ©Frank Zappa
Adis
Ferrum
 
Pranešimai: 5041
Užsiregistravo: 2003.05.19 02:26
Miestas: Vilnius

Standartinė imbecile » 2005.07.18 15:45

"ir vertinti juos reiktu ju paciu, o ne "europiniu" standartu."

Kaip as, budamas europieciu, galeciau ta padaryti? :) Cia yra tas pats, kaip musiskis "Vienui vieni", kuris mums kazka reiskia, ale kitu saliu ziurovams greiciausiai yra niekinio/nesuvokiamo turinio.

O siaip, is esmes, man patinka vietomis Lyncho filmuose kuriama baimes atmosfera, nors jo filmai sunkiai papuola i siaubiaku kategorija. Kaip, beje, ir Birutes suminetieji, ten siaubo absoliutus nulis, isskyrus trumpukes vietas "Red Rose". :)
imbecile
Dalyvis
 
Pranešimai: 72
Užsiregistravo: 2003.05.19 02:07
Miestas: Kaunas

Standartinė s2 » 2005.07.18 17:02

Blight rašė:
> vienam dialoge pamini "niekad neghali žinoti,
> kada mirsi", ir paskui vaizduojama, kad tai gili
> idėja.

o kuom idėja ne gili? čia tik perfrazuotas Heizenbergo neapibrėžtumas. jei tiksliai žinai viena, niekad tiksliai nesužinosi kitko. universalu.

> O užsimušti taip, kaip jo herojai, ir norėdamas
> nesugebėtum:)

ar bandei?

> Ką ta jų mokytoja gėrė, kad taip gerai degė,
> benziną? Ir kodėl visas jos namas sprogo, taip ir
> nesupratau:)

to nepamenu. :-]
sutinku, kad filme buvo ir įvykių ne pagal fiziką. :-)

> kaip tas Tedas (ar kuo jis ten vardu) užsismaugė
> vonioj - kodėl jis negalėjo, pvz, atsiremt alkūne į
> vonios kraštą ir taip išlipt?

o tu pabandyk kada nors, ir suprasi. kiekvienas kovinių sporto menų nesimokęs žmogus juda pagal labai ribotus refleksus. turbūt visi yra matę, kaip aikido bičas išlanksto neaikido bičą. čia buvo tas pats. aplinka padarė tam vaikinukui vonioje aikido. alkūne remtis į vonios kraštą gali tik tada, kai žinai, kad pasieksi. o tam reik netrumpų rankų. ir geros atramos po kojomis. jos nebuvo. bičelis slydo kai karvė an užšalusio ežero. manau scenaristas norėjo įteigt, jog bičelis planavo greičiau atsispirti pirmiau ir greičiau kojomis, nei rankomis. viena natūraliausių, o todėl ir man baisiausių scenų. :-P

> Paskutinė scena (kaip bičas užsimuša Paryžiui) -
> visas pasaulis taip sudėliotas, kad vienas
> daiktas ant kito kris, pastums, persisvers, ir po
> 10 tokių žingsnių iškaba užkris veikėjui ant
> galvos:)

tačiau tai juk fizikai neprieštarauja, ar ne? mane labai žavi tas faktas, kad nors tam tikro įvykio įvykimo tikimybė tebūnie ir 1/10000000000, jis vistiek gali atsitikt penkis kartus iš eilės ir tą pačią sekundę. tik integruojant begalybės metų trukmės laikotarpį tos tikimybės turi labiau tikslesnę prasmę. filme tuo ir panasinaudota. už tai ir myliu autorius.

> Primena tą Tomo ir Džerio seriją, kur Tomas
> pagamino daugiapakopius spąstus:)

na, taip. tas dar žiauriau matosi F.D.2, kurio jau nebegaliu taip daug girt kaip F.D.1, tačiau ir antrajame buvo natūralių momentų. :-P
s2
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 4336
Užsiregistravo: 2003.06.26 00:57
Miestas: Vilnius/Utena

Standartinė taran » 2005.07.18 17:46

Nesu siaubo filmu gerbejas , domina kitokio zanro [ kaip Lynch , Tarchovsky ir pan.].
is siaubo ,tai jau minetas A. Hitchcocko "Psycho".
taran
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 970
Užsiregistravo: 2003.06.20 19:13

Standartinė p.e. » 2005.07.19 02:11

man visai nieko buvo paskutinis matytas house of wax nes maciu kaip paris hilton mirsta! anyways geriausias ever nosferatu
I took the pants off the wench
The fuckin' bitch had syphilis, I cracked her in the face with a wrench
Now she's on the floor, like a dirty whore, reaching for the door
I bashed her in the face some more
I'll teach you to disease people
p.e.
Dalyvis
 
Pranešimai: 153
Užsiregistravo: 2004.11.19 11:48
Miestas: vln/lnd

Standartinė Adis » 2005.07.19 07:48

"Kaip as, budamas europieciu, galeciau ta padaryti? :) "

Placiau pasiodmeti ju kultura/istorija :)
Why do you necessarily have to be wrong just because a few million people think you are? ©Frank Zappa
Adis
Ferrum
 
Pranešimai: 5041
Užsiregistravo: 2003.05.19 02:26
Miestas: Vilnius

Standartinė imbecile » 2005.07.19 10:01

""Kaip as, budamas europieciu, galeciau ta padaryti? :)"

Placiau pasiodmeti ju kultura/istorija :)"

Tai kad as noriu tik filmus ziuret... :)

O siaip, ka ir norejau pasakyti, kad daug kas japonu filmus liaupsina tik del to, jog kiti liaupsina, is tiesu nelabai suvokdami nei paciu filmu, jau nekalbant apie kazkoki "backgrounda" apie japonu kultura.
imbecile
Dalyvis
 
Pranešimai: 72
Užsiregistravo: 2003.05.19 02:07
Miestas: Kaunas

Standartinė Tyranor » 2005.07.20 12:25

Šiaip gal paminėčiau tokį filmą "Namas ant vaiduoklių kalvos". Baisumo turi, bet įspūdingiausia jo dalis yra pati pradžia. Garso takelis tiesiog nužudo. Nepaisant to, kad kažkas ten lieka gyvi pabaigoje, filmas visai vertas dėmesio.
Labai neblogas filmas pagal Styveno Kingo apsakymą "Slaptasis langas". Beje, visai neseniai pasirodęs. Šiaip nesu matęs ne vieno "lievo" filmo, kuriame vaidintų Johnny Deppas. Dar man labai patiko "Devintieji vartai". Tai nera grynaja prasme siaubiakai, bet filmai turintys kažkokios mistikos ir painumo.
Keista, kad niekas nepaminėjo tokios klasikinės filmų serijos, kaip "The Omen". Visai nieko toks.
Tyranor
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 1238
Užsiregistravo: 2003.06.17 23:27
Miestas: Vilnius

Standartinė Adis » 2005.07.20 13:53

"Keista, kad niekas nepaminėjo tokios klasikinės filmų serijos, kaip "The Omen". Visai nieko toks."

Dar karta perskaityk antraja threado zinute.

Tik nesutinku del visos serijos. Antras jau buvo ne toks vykes.
Why do you necessarily have to be wrong just because a few million people think you are? ©Frank Zappa
Adis
Ferrum
 
Pranešimai: 5041
Užsiregistravo: 2003.05.19 02:26
Miestas: Vilnius

Standartinė Tyranor » 2005.07.20 15:39

Oj, atsiprašau už nedėmesingumą(:
Tikrą tiesa, pirmą serija buvo geriausia.
Tyranor
Forumo aktyvistas
 
Pranešimai: 1238
Užsiregistravo: 2003.06.17 23:27
Miestas: Vilnius

Standartinė Metalheart » 2005.07.21 08:13

Is tokiu filmu kur daug kraujo ir siaip slykstybiu isskirciau Hellraiser 3 (ten vienoje vitoje rodo dainuojancius Armored Saint, o pagrindine soundtracko daina atliko Motorhead), Evil Dead
Is psichologinio siaubo patiko Blair Witch, The Ring, The Others, Omen, Nightmare On Elm Street
St.Kingo ekranizacijos taip pat beveik visos vertos demesio, patiko: Carrie, Pet Semetary, It, Creepshow
Idomiausias filmas kur siaubas sumaisytas su humoru Evil Dead 3: Army Of Darkness
Metalheart
Dalyvis
 
Pranešimai: 156
Užsiregistravo: 2005.04.09 19:51
Miestas: Vilnius

Standartinė EdHeaD » 2005.07.21 16:42

Mano megstamiausi - The Shining, Angel Heart, Omen ir Lost Highway (nors pastarasis lyg ir nepriskiriamas siaubo kategorijai, bet ziurint tikrai siurpulius kele - ypac tas "velnias" be antakiu. Nereali atmosfera). Dar "geruliams" priskirciau The Thing, 28 Days Later, Se7en, The Others ir daug kitu kuriu dabar neprisimenu.
Deja, siais laikais nedaznai gera siaubo filma bepamatysi.
Del japonu "siaubiaku" - na "neveza" jie manes nors i aki durk. Labai jau naivus ir banalus, sugebantys sukelti tik ziovuli. IMHO.
EdHeaD
Dalyvis
 
Pranešimai: 56
Užsiregistravo: 2003.05.22 20:10
Miestas: Kaunas

Grįžti į KITAS MENAS