Klavisiniu teorija. Kaire + Desine rankos

Kasdieniniai plepalai įvairiomis temomis

Moderatorius: 666zveris

Klavisiniu teorija. Kaire + Desine rankos

Standartinė Puntulis » 2018.09.08 03:55

Sveiki!
Padekit prasau. Interneto tyruose ieskojau muzikinio portalo kuriame galeciau uzduoti rupima klausima apie muzikos teorija. reikia kad kas nukreiptu mane ant teisingo kelio. Dovanokite jeigu cia nevieta to klausti.

Taigi, savarankiskai mokausi muzikos teorijos ant klaviaturoos. Turiu supratima kas tos dermes, intervalai, akordai ir kadencijos ir panasiai... nepagaunu kolkas vieno dalyko. Kokiomis muzikos teorijos taisyklemis yra remiamasi grojant (o tuo labiau improvizuojant) desine ranka smuiko rakto natas ir kaire ranka boso rakto natas. Itariu cia reikes apie intervalu suderinamuma paskaityt dar karta. Na pavyzdziui matau kad bicas groja su kaire ir desine ranka vienu metu. As niekaip nesuprantu kaip jis gaudosi derindamas natas (o gal tiksliau intervalus) tarp kaires ir desines rankos partiju? Itariu jog kaiko dar nesupratau arba praleidau skaitydamas teorija tad prasau jusu, jeigu atsakymas jusu supratimu yra panoseje ir tik tereikia pasiskaityti dar karta, tai prasau patsufleruokite ties kuom dar pasigilinti - paskaityti. Sakitau knyga "music theory for computer musiscians. Ir dar. Turiu pora tokiu knygu "Kompozicija" ir "Harmonija". Nezinau kuria skaityti pirma iskart po Music theory for computer musicians.

Nemanykit kad cia uzklydo tik saldzios hipsteriu ar svagsteriu muzikos gerbejas. Klausausi nuo progresyvaus breaks ar techno iki "Alkoholiniu zudiku" ar dar kokio gero trash metal. Nepraeina dubstepas ir panasi muzika kuria megsta hipsteriai.
Puntulis
Naujokas
 
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: 2018.09.08 03:28

Re: Klavisiniu teorija. Kaire + Desine rankos

Standartinė 8 » 2018.09.08 19:52

klasikinėje muzikoje iki romantizmo epochos imtinai praktiškai, klavišinės muzikos muzikos kūrimas buvo su tam tikromis išlygomis paremtas keturiu balsu harmonijos taisyklėmis (du balsai priskiriami kairei, du - dešinei rankai). Kuomet įsisavini šitas taisykles, atsiranda supratimas kaip kuriami šiomis taisyklėmis paremti sąskambiai, kurie girdimi iš esmės daugumoje dabarties muzikinių stilių.
8
Dalyvis
 
Pranešimai: 76
Užsiregistravo: 2009.12.02 19:54

Re: Klavisiniu teorija. Kaire + Desine rankos

Standartinė Puntulis » 2018.09.09 00:34

8 rašė:klasikinėje muzikoje iki romantizmo epochos imtinai praktiškai, klavišinės muzikos muzikos kūrimas buvo su tam tikromis išlygomis paremtas keturiu balsu harmonijos taisyklėmis (du balsai priskiriami kairei, du - dešinei rankai). Kuomet įsisavini šitas taisykles, atsiranda supratimas kaip kuriami šiomis taisyklėmis paremti sąskambiai, kurie girdimi iš esmės daugumoje dabarties muzikinių stilių.Nejauku man cia klausimus uzdavinet, bet sukauopes drasos paklausiu dar viena patikslinamaji klausima. Na skaitau as ta bendra muzikos teorija... O ka po to skaityti antroje vietoje? "Harmonija" ar "Kompozicija". Pasukus savo proto mazgus persasi mintis kad protinga butu paskaityti harmonijos teorijos. ar as teisus ?
Puntulis
Naujokas
 
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: 2018.09.08 03:28

Re: Klavisiniu teorija. Kaire + Desine rankos

Standartinė 8 » 2018.09.09 14:33

įprastai mokomasi tokia tvarka - solfedžio, muzikos teorija ir muzikos harmonija. Vadovėlius manau rastum bibliotekoj, bet vien iš knygų mokytis, kaip ir be kokį kitą mokslą yra sudėtinga ir reikia daug kantrybės. Paprasčiau būtų turbūt rasti kokį žmogelį-korepetitorių ir pirkti pamokas, jeigu tikrai domina
8
Dalyvis
 
Pranešimai: 76
Užsiregistravo: 2009.12.02 19:54

Re: Klavisiniu teorija. Kaire + Desine rankos

Standartinė Puntulis » 2018.09.09 18:53

[quote="8"]įprastai mokomasi tokia tvarka - solfedžio, muzikos teorija ir muzikos harmonija. Vadovėlius manau rastum bibliotekoj, bet vien iš knygų mokytis, kaip ir be kokį kitą mokslą yra sudėtinga ir reikia daug kantrybės. Paprasčiau būtų turbūt rasti kokį žmogelį-korepetitorių ir pirkti pamokas, jeigu tikrai domina[/quote

Na del korepetitoriaus... nezinau. Nenoriu moketi pinigu uz zinias kurias galima rasti bibliotekoje ir jas pritaikyti paktikoje. Manau kad jeigu nenoresi patas, neturesi atsinesimo, tai joks korepetitorius nepades :j Jeigu kazkas nesigauna vadinasi permazai teorijos moki :j Siaip ar taip dekoju uz patarima.
Puntulis
Naujokas
 
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: 2018.09.08 03:28

Grįžti į PLEPALAI