Reportažai

Du subjektyvūs žvilgsniai į “Kilkim Žaibu 6”

2005.06.20 00:00, Aušra ir Crazyte

Foto: Crazyte. Daugiau foto čia >>

Crazyte: Pradėti reikėtų nuo to, kad toliau bus pateikta asmeninė ir reiškia visiškai neobjektyvi nuomonė apie ką tik nugriaudėjusį šeštąjį „Kilkim Žaibu“ festivalį Joniškyje. Bandydama palengvinti užduotį, suskirsčiau renginį į keletą kategorijų ir skyriau joms tam tikrą įvertinimą.

Aušra: Viena subjektyvi nuomonė yra gerai, o dvi dar geriau, taigi kartkartėmis įsiterpsiu su savo, žinoma, irgi neobjektyviais komentarais.

Vieta

Du subjektyvūs žvilgsniai į “Kilkim Žaibu 6”Crazyte: Vieta tikrai fantastiška. Ko gero, tai vienintelis objektas, kuriam nėra jokių priekaištų. Išalkusios uodės ir lietaus mėginimas pasireikšti nesiskaito – tai force majeure. Puikiai sutvarkyta aplinka, neklaidus privažiavimas, pakankamai vietos automobiliams, palapinėms, pasisėdėjimams, pasivaikščiojimams ir pan., žodžiu, jokių priekaištų ar pretenzijų. Tiesiog puiku, kad savininkai yra tolerantiški ir suteikia galimybę vykti tokiems renginiams. (10/10)

Aušra: Vieta būtų labiausiai fantastiška, jei ji būtų prie Kauno. Na, dar galėtų būti tarp Kauno ir Vilniaus arba tarp Kauno ir Kėdainių dėl labai subjektyvių sumetimų. Bet „Plūgo broliai“ teigiamą įspūdį tikrai paliko, vien jau dėl to, kiek šioje poilsiavietėje padaryta iš paprasčiausios pelkės. Negaliu nepasidalinti savo asmeniniais pomėgiais statyti palapinę prie pat mašinos, kad nereikėtų tįsti visų rakandų į kitą poilsiavietės dalį ir kad būtų galima įsikurti nuosavą kiemą, bet šis pomėgis tikrai neturi nieko bendra su „Plūgo“ nusistovėjusia tvarka. Ypatingai smagus dirbtinis ežeriukas su sala ir neaiškios seksualinės orientacijos skulptūromis. Vertinti nesiimu, nes šiuo atveju vertybės priklauso nuo turimų galimybių.

Organizacija ir informacija

Crazyte: Suplakiau šiuos du aspektus į vieną punktą, nes jie labai susiję. Už organizaciją pirmiausia vertėtų padėkoti visiems prie to prisidėjusiems. Puiku, kad yra žmonių, skiriančių savo laiką, laisvalaikį, pastangas ir resursus tokiems dalykams. Visi esu bjaurus žmogus, todėl visada matau ir trūkumus (tiesa pasakius, pirmiausiai matau trūkumus, o tik vėliau pastebiu arba sugalvoju privalumus). Pirmasis trūkumas – reklama ir informacija. Už tai rašyčiau -10, nes jų nebuvo visiškai arba beveik, nei prieš renginį, nei per jį. Pavyzdžiui, mielai būčiau įsigijusi marškinėlius ir ne viena aš. Organizatoriams tai būtų papildomas pajamų šaltinis, na o dabar tai tiesiog neišnaudota galimybė. Antrasis labai užkliuvęs dalykas – informacijos trūkumas per koncertą. Vėlgi, kaip ir paskelbiant apie patį festivalį, viskas buvo gandų lygyje – kažkas kažkur viena ausim girdėjo ir kitiems perdavė. Savotiškas “sugedusio telefono” principas, nors savieigai to palikti nereikėtų. Organizatoriams dar yra ką patobulinti savo veikloje, o tobulintis reikia dirbant. Beje, dėl kainos: mano manymu, ji gerokai per maža – gal todėl ir išlenda minėtieji trūkumai? Aišku, jei kaina bus didesnė, automatiškai ir reikalavimai renginio kokybei bus atitinkamai didesni. (6/10)

Aušra: Pradėsiu taip pat nuo organizacijos. Festivalis organizuojamas jau šeštąjį kartą ir, nors buvo skelbiama apie organizacijos reikalų patikėjimą broliams latviams, lietuviškieji organizacijos ypatumai buvo ryškūs, kaip visada. Undergroundas turi likti undergroundu ir aš su tuo visiškai sutinku. Bet kodėl nepaviešinus informacijos apie undergrounde vykstančius renginius – to aš jau nesuprantu. Bet čia vėlgi tik mano informacinės visuomenės filosofijos perpildytos nuosavos smegeninės suvokimas ir organizacija neturi nieko su tuo bendra. Tik pogrindiniams renginiams, apie kuriuos informacija perduodama iš lūpų į lūpas, galbūt reikėtų padidinti kainą, kad organizatoriai (labai gerbiu jų entuziazmą, turint galvoje, kad tai bene vienintelis metalinis lauko renginys Lietuvoje) nenueitų šunims šėko pjauti…

Grupės

Crazyte: Čia man sunkiausia. Tikiuosi, Aušra papildys šią spragą – bent jau šiek tiek objektyvesnes kritikos prasme. Aš tik bendrais bruožais nusakysiu, kas patiko, o kas nelabai. Buvo net šioks toks apšvietimas, sakyčiau kažkur “Intro” lygio, ko beveik nesitikėjau. Beje, dažniausiai iš mano nuotraukų galima matyti, kuri grupė patiko labiau, o kuri – ne. Jau pastebėjau dėsnį (kol kas su vienintele išimtimi): kuo labiau patinka muzika, tuo geresnės nuotraukos gaunasi. Visada išklausius grupę, priskiriu ją savotiškam sąrašui – mėgstu šiek tiek sisteminti informaciją. Taigi pradėkim: BALTUVA. Puiku, kad yra tokių grupių, bet… asmeniškai man pritrūko “ugnelės”, t.y. kažko tokio nenusakomo žodžiais, kas patrauktų, užkabintų… Gal tiesiog suveikė tai, kad jie buvo pirmieji? Sakykim, įsirašiau į savo sąrašą, kurį galima pavadinti “patikrinti, ar pirmasis įspūdis buvo teisingas”.

Aušra: Su grupėmis padėsiu, nes pasakyti tikrai yra ką. Crazytės jau minėtiems BALTUVA teko laimė pradėti „Kilkim Žaibu 6“ veiksmą ant scenos. Blankoka ir daugiau neturiu, ko pridurti, deja. Nebent tai, kad pasirodymą stebėjau iš gerokos distancijos, dar net nepatekusi į žabų aptvarą.

Crazyte: VILKI. Ko pritrūko pirmojoje grupėje, radau šioje. Fantastiški vaikinai, nuostabi muzika – kiek mačiau, šios grupės atliekama muzika “kabino” tiek latvius (čia beveik savaime aišku), tiek ir lietuvius. Sąrašas “privaloma pamatyti”.

Aušra: Jau geriau. Visgi dėmesio koncentracijos trūkumo sindromas pasireiškė ne laiku ir ne vietoje, taigi teko bandyti susipažinti su apylinkėmis – juk sėkmingai „Plūgo brolius“ pavyko pasiekti tik pirmą kartą. Kartkartėmis užmestas žvilgsnis ir atsukta viena ausis į sceną paliko tikrai neblogą įspūdį ir sukėlė šiek tiek minčių apmastymams apie baltiškąsias šaknis, tautų panašumus ir skirtumus.

Du subjektyvūs žvilgsniai į “Kilkim Žaibu 6”Crazyte: THUNDERTALE. Iš karto norisi pradėti nuo šypsenėlės. Mano silpnybė „gitariukams“ (t.y., asmenims, grojantiems gitara) matoma ir nuotraukose, nieko nepadarysi. Pirmasis įspūdis tikrai geras, taigi sąrašas “esant galimybei pamatyti dar kartą”.

Aušra: Raustu, bet prisipažinsiu, vienintelį kartą per šį koncertą plojau jiems. Jau bederinant garsą THUNDERTALE pritraukė gan nemažai smalsių žvilgsnių prie scenos, o po nedidelės, tačiau privalomos pertraukos, jų atsirado dar daugiau. Ir nesvarbu, kad heavis mano naivia nuomone yra labai naivus stilius, šiame festivalyje jis skambėjo idealiai. Gal tai muzikantų pastangos ir neįtikėtinai greitas progresas, gal tai intensyvus darbas, gal šviežias pelkyno oras, gal mėlynas dangus, bet pastebėjau, kad mano asmeninė euforija ir susižavėjimas nebuvo toks jau individualus. Aplodismentai THUNDERTALE darkart – buvo puiku.

Crazyte: UGLY OGRE. Labiausiai įsiminė fleitistė, kratanti savo karčius tarp savo grojimų, gitaristas tamsiais akinukais ir į kasą supinta barzdele. Šiaip jau jų muzikos nelabai ir prisimenu. Sąrašas “esant galimybei pamatyti dar kartą”.

Aušra: Prisipažinsiu, šios grupės su fleita klausiausi nepakankamai įdėmiai, todėl tegaliu pasakyti, kad tai buvo grupė su pernelyg iškelta fleita, kurios garsas kiek įkyrokai sklido laibų medelių erdvėje. Pertrauka, toliau – vėl kauniečiai.

Crazyte: OSSASTORIUM. Na, šie vaikinai jau seniai sąraše “privaloma pamatyti” ir kol kas dar nenuvylė.

Aušra: Taip, OSSASTORIUM ant scenos trise – šioks toks pasikeitimas nuo praeito mano matyto pasirodymo. Netrunku pajusti pasikeitimą ir muzikoje. Tradiciškai techniška, profesionalu, nušlifuota, tačiau grupės skambesys rimtai pasikeitęs ir ne man spręsti, į gerąją ar į blogąją pusę – tiesiog įvardinčiau procesą kaip atsivertimą iš švediškojo melodic į lenkiškąjį death. Galbūt klystu, bet mano ausys reikalauja daugiau originalumo kompozicijose ir galbūt daugiau lietuviškumo (jei galima įvardinti tokį fenomeną lietuviškoje metalo muzikoje). Galbūt reikalavimai dideli, bet ir grupė pakankamai pasiruošusi kažką tokio parodyti – galbūt… kada nors…

Du subjektyvūs žvilgsniai į “Kilkim Žaibu 6”Crazyte: URSKUMUG. Kaip ir UGLY OGRE atveju, nelabai prisimenu, ką jie grojo, bet ši grupė – tai “fotografo džiaugsmas”. Sąrašas “esant galimybei, privaloma pamatyti”.

Aušra: Išvydus šią grupę kilo kvaila mintis, ar Latvijoje yra šiltas vanduo. Kaune jo tarpais nėra… Visgi, kad ir kaip neblogai jie skambėtų ir tiktų prie lauko festivalio, URSKUMUG kompozicijos po trijų gabalų pradeda skambėti vienodai, o suodini veidai, per pirmąjį jų apsilankymą Vilniuje atrodę originaliai, šį kartą atrodė tiesiog suodinai. Na, bet ne scenos įvaizdis svarbiausia – lietuvaičiai latvius sutiko gana šiltai, o aš įspūdžių patraukiau ieškoti į pelkynus.

Crazyte: NAHASH. Dar viena besiformuojanti tradicija – itin ilgas derinimasis (įdomu, kas truko ilgiau – derinimasis ar pats pasirodymas? Gal kas fiksavo laiką?). Jie ir yra vienintelė išimtis iš taisyklės (žr. aukščiau), t.y. labai mėgstu, ką ir kaip jie groja, bet nuotraukos nesigauna – lyg koks užkeikimas. Sąrašas “privaloma pamatyti”.

Du subjektyvūs žvilgsniai į “Kilkim Žaibu 6”Aušra: Gan ilga pertrauka turbūt buvo skirta kompensuoti neatvykusių grupių pasirodymus. Visgi lietuvaičių ir keleto latvių egzempliorių kantrybė nesenkanti, taigi, NAHASH pasirodžius ant scenos, jų prigužėję jau buvo visa teritorija. Pasirodymo ir derinimosi ilgumo procentinio koeficiento neskaičiuosiu, nes tikrai neverta. Pasirodymo koeficientas nurungė viską ir abejingų neliko. Tikrai galima laikyti šią Kauno black/death grupę headlineriais, nes ir kūrinių brandumas, ir atlikimas, ir tirštėjančiose sutemose sukurta atmosfera atpirko visą laukimą. Tai buvo viena iš grupių, dėl kurių verta atsibelsti į šiaurės Lietuvą. Na, ir ką gi žada finalas?

Crazyte: MOONSORROW. Hmmm… Išsakyta labai jau daug neigiamų nuomonių apie juos, bet iš esmės man jie patiko. Apie neišdildomą įspūdį kalbėti gal ir negaliu, bet nenuvylė, atsižvelgiant į tai, kad atvyko net ne visi grupės nariai. Aišku, per didelis vieno iš gitaristų nosies užrietimas ir pastovus gitaros laido ištraukimas truputį numušė nuomonę, bet iš esmės man tokia muzika patinka. Jei kas atveš kitus, galėsiu palyginti. Sąrašas “esant galimybei pamatyti dar kartą”.

Aušra: Iš po NAHASH pasirodymo stojusios tylos pažadino suomiškos lopšinės su keleto suomių grupių pamėgtais Karelijos liaudies dainų motyvais. Vis labiau gilėjant tamsai, vis labiau seko jėgos. Su latviais dėl suolo galynėtis noro nei ūpo neliko, taigi teko dezertyruoti. MOONSORROW su savo pasikartojančiais pasiteisinimais, kad į koncertą dėl ligos ar kokios tai negalios negalėjo atvykti keletas grupės narių, taip pat preteksto džiaugtis pasirodymu nedavė, taigi pamažu miegas pradėjo imti viršų ir paskutinių lopšinių, tame tarpe ir lopšinių-hitų, klausiausi horizontalioje padėtyje miegmaišyje. Ir galiu pasakyti, kad taip netgi geriau. Pagrindinė vakaro grupė buvo aiški ir svečiai iš Suomijos nė iš tolo jiems neprilygo, nors tradiciškai, kuo tolimesnis užsienis, tuo daugiau vilčių jam teikiama. Buvo tiesiog įdomu juos pamatyti ir tiek.

Crazyte: Na, o SAPLES jau baigia įsitvirtinti kaip pastoviai nedalyvaujanti grupė. Beje, nebuvo ir estų MUST MISSA. O būtent informacija apie negrojančias grupes ir praslinko gandų lygyje – taip niekas nieko ir nepasakė oficialiai. Beje, galima buvo informuoti ir apie ilgesnę pertrauką tarp URSKUMUG ir NAHASH – čia akmuo į organizatorių daržą. Bendras koncerto įvertinimas (8/10).

Publika

Crazyte: Čia ko gero pats subjektyviausias vertinimas. Jei kalbėti apie galimybę prieiti nufotografuoti (kas man gana svarbu), tai, sakykim, kaip visada. Dauguma jau nežiūri piktom akim “kur miarga lendi”, o kai kurie net maloniai užleidžia vietą. Dėkui. Labiausiai nepatiko gan grubus stumdymasis prie scenos ir pora merginų, tikrai įkyriai besikabinėjančių prie aplinkinių. Beje, kai kurių įprotis mesti šiukšles ten, kur stovi, ir neaptvarkyti savo gyvenamosios vietos (t.y. palapinės vietoje palikti šiukšlyną) taip pat labai gero įspūdžio nesudaro – ypač iš ryto pamačius visą tą jovalą. Na, bjauri aš, bjauri. (8/10)

Aušra: Kadangi merginos nepuolė, nieks ant kojų nemindžiojo ir alkūnėmis nesibaksnojo, publika labai skųstis negalėčiau. Galbūt daugiau ir įvairesnių pramogų publikai užtikrintų tikslingesnį jos energijos paskirstymą, bet čia tik prielaida.

Kavinė, maistas

Crazyte: Nutariau išskirti atskirą kategoriją, nors pradžioje maniau kavinės teikiamus malonumus priskirti prie vietos. Vien ko rytinė frazė: “Yra tik šašlykas ir karbonadai” verta! Maistas labai skanus, jei kas važiuos pro šalį – tikrai galit užsukti užkrimsti. Šeštadienį (kai dar buvo maisto) ragavau jų baravykinės sriubos – skanu, tik gaila, kad duonos Du subjektyvūs žvilgsniai į “Kilkim Žaibu 6”kepaliukai, kuriuose ji turėjo būti patiekiama, buvo pasibaigę… Šašlykas irgi nuostabus. Kainos ne pernelyg brangios, nors ir nepigu. Didelis pliusas už tai, kad buvo Švyturio alaus. Didžiausias minusas už sekmadienio rytą – manau, daugelis būtų mielai papusryčiavę, deja, buvo tik du minėtieji patiekalai. Jokios sriubos (čia tai buvo nusivylimas), jokių salotų… (7/10) Na o bendras festivalio vertinimas būtų maždaug 7.8/10.

Aušra: Maistas svarbu, taigi kavinė su gana nebloga virtuve pašonėje smagu, o kai joje randi Švyturio, nieko daugiau ir nereikia. Žodžiu, visumoje renginys buvo vykęs, o už toleranciją ir pakantumą juodosios publikos skoniui padėkoti poilsiavietės „Plūgo broliai” savininkams tikrai privalu. Pastebėjimų, komentarų, pasiūlymų ir patarimų gali būti įvairių, tačiau organizatorių darbas ir įdirbis, pritraukiant publiką į gan atokią šiaurės Lietuvos vietovę, akivaizdus, belieka palinkėti sėkmės ir entuziazmo ateityje.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Nothin
2005.06.28 12:20

“visada noriu, kad viskas būtų idealu”

Vieni žmonės nori wackeno, kiti ne :]

Crazyte
2005.06.28 07:49

Nothin> dėl koncepcijos nežinau, gal… visada noriu, kad viskas būtų idealu :)
O, bendrai paėmus, jei visi tylės, tai atrodys, kad viskas yra puiku, nuostabu ir nieko nereikia tobulinti :) Šiaip jau žinant mano bjaurų charakterį ir pastovų priekabiavimą prie smulkmenų, šitas subjektyvus (! – pabrėžiu – subjektyvus) vertinimas yra netgi labai pliusinis :)

vipmetal_com
2005.06.27 22:40

( o sitas straipsnis tai kokia 11/10 :)

Nothin
2005.06.27 08:35

Crazyte, pamasčiau, kad gal tavo ir organizatorių įsivaizduojama renginio koncepcija nesutampa ?

Nothin
2005.06.27 08:34

Plakatai buvo, per visus “portalus” buvo paskelbta, buvo netgi paskleisti gandai iš anksto, kad galėtum pradėt planuotis, renginio vietoje kabėjo programa.
Taip, marškinėlių gaila, bet daryti iš to problemą ? Po velnių, Ferrum 100x buvo siūlyta pasidaryti marškinėlius, rodos net balsavimas būtų, per koncus ir panašius eventus įsigytų ne vienas metalgalvis, bet ką ? Po poros metų gal bus ;-)

Linkiu žaibų organizatoriams, kad kitamet kely pasitaikytų keletas gerų rėmėjų, taip pat moralinio (ir finansinio) malonumo!

Conjurer
2005.06.26 22:26

Kaltas.

Dellamorte
2005.06.26 21:27

Gaila, Hellmusice nėra galimybės komentuot straipsnių.
Conjurer, reportažas klaikus;) Su Aleksandro Diuma kruopštumu smulkmeniškai aprašinėji festivalio vietą (ech, tai bent peizažai…:), bet apie grupių pasirodymus vos vieną kitą žodį išspaudi.. Taip, taip, andergroundas, bet vis dėl to.. Jei jau prakalbome apie informatyvumą..

Crazyte
2005.06.26 18:12

Nemokamas būna tik sūris pelėkautuose – šitai laikui bėgant visi supranta. Nes už “nemokamą” daiktą tenka užmokėti kokiu nors kitu, netiesioginiu būdu. Pvz., gali būti tikrai gera apsauga, neleidžianti įsinešti savo gėrimų (kaip turėjo būti – bet nebuvo :) ir užkeltos alus/maisto kainos renginio plote. Na, tingiu čia aiškinti… Bet šiaip jau reiktų įprasti, kad nemokamų dalykų nebūna. Beje, ar pats norėtum dirbti nemokamai? ir dar kažkiek į tą nemokamą darbą investuoti?
O vat plakatų senamiestyje kažkaip nepastebėjau… :( bet gal tiesiog pakeliui nepasitaikė, jei sakai, kad buvo, tai patikėsiu.
O dėl Wacken’o – būtent šiemet jis yra mano planuose. Beje, bilietus jau turiu – nors jie ir velniškai brangūs :)

O dėl marškinėlių – tai tiesiog gaila (dar kartą pabrėžių GAILA – tai ne priekaištas, o tiesiog apgailestavimas), kad organizatoriai nesugebėjo pasinaudoti šiuo galimu pinigų šaltiniu.

Conjurer
2005.06.26 17:24

Vilniuje mačiau ne vieną plakatą centre.
O kaltinimas buvo juokaujantis, jei nesupratai. Jei kalbam apie finansus tai čia renginys ne tik darbininkams. Pati renginio įdėja, jei garai pamenu, tai buvo būti nemokamu festvaliu, kas dabar sukasi į kitą pusę. Dėl didėjančių kainų visada keiksiuos, kad ir kokį tu darbą turėtum. O jei nori kokybės, ir marškinėlių, varyk i wacken’ą.

Crazyte
2005.06.26 15:15

Conjurer: manau, kad dėl jauno amžiaus nežinai, kad bet koks asmens apkaltinimas be įrodymų yra baudžiamas. Čia pirma.
Antra – kad kaina atrodo per didelė moksleiviams ir šiaip nedirbantiems. t.y. tokiems kaip tu – tai nereiškia kad ji iš tiesų yra per didelė. Kai pradėsi dirbti (tikiuosi, tai kada nors visgi įvyks), pats suprasi, kad kitų darbą reikia vertinti. Ir ne tik pagyromis ir aikčiojimais, bet ir finansine prasme. O šiaip jau net ir aš negaliu sau leisti visko, ko noriu (nors manyčiau, kad uždirbu pakankamai). Taigi tenka rinktis, į kuriuos event’us vykti, o kuriuos, kad ir kaip sunkiai atsidusus – praleisti. Čia visada teks priiminėti sprendimus – bet nemanau, kad dėl to organizatoriai turėtų nuvertinti savo darbą ar nekviesti kiek geresnių grupių. Bet šita tema jau ne kartą sukosi forume…
Dabar dėl reklamos prieš festivalį – gali iliustruoti pavyzdžiais, kur ir kokia ji buvo? (išskyrus baneriuką specifiniuose tinklapiuose, kad nesiskaito – nes čia lankosi tie, kas ir taip žino). Gal aš kažką praleidau. Pvz., Vilniuje (tiesa, po festivalio jau) mačiau 1 plakatą Fabijoniškėse – viskas.

Conjurer
2005.06.26 13:54

Kostra:

http://www.hellmusic.lt/get.php/kilkim_zaibu6_programa.jpg

Ir pačios grupės kai kurios pasisakė. Apie nedalyvaujančias tikrai galėjo kas paskelbt ne gandų lygmenyje. Bet vis tiek kalbėjome apie informacija prieš koncertą, ir jos buvo mano manymu pakankamai.
Kaina tikrai per didelė, ypač moksleiviams, palyginus su tuo kas buvo praeitais metais, už kokią kainą.
Ir nekišk man savų problemų su pelėdom ir alkoholiu.

kostra
2005.06.25 22:22

Tik nereikia aiskinti, kad informacijos buvo pakankamai. Jos tikrai truko. Ypatingai pacio koncerto metu – neaisku kokios grupes grojo, kokios dar gros ir tuo labiau kas po ko gros. Cia buvo labai didelis minusas. Negi sunku tarp grupiu pranesti, kad kazkokia tai grupe neatvare ir, kad gros tokia ir tokia grupe.
O del babkiu…
Jei tau per daug 15 litu ir dar kelione kainuoja, tai eik i Peleda ir apsitvok ten be samones uz tuos keliasdesimt litu iki samones netekimo/tikro vyro lygio pasiekimo. Nori normalaus koncerto, mokek pinigus arba padaryk pigesni pats. Bet tik geresni:)

Conjurer
2005.06.25 13:45

Crazyte rašo:
“Antrasis labai užkliuvęs dalykas – informacijos trūkumas per koncertą. Vėlgi, kaip ir paskelbiant apie patį festivalį, viskas buvo gandų lygyje – kažkas kažkur viena ausim girdėjo ir kitiems perdavė. Savotiškas “sugedusio telefono” principas, nors savieigai to palikti nereikėtų. Organizatoriams dar yra ką patobulinti savo veikloje, o tobulintis reikia dirbant. Beje, dėl kainos: mano manymu, ji gerokai per maža – gal todėl ir išlenda minėtieji trūkumai?”
Čia nelabai suprantu. Juk skelbta buvo internete, net gi puslapis yra, be to skelbimai kabo mieste, tik kad jau nuplėšyti. O kainą kelti absurdiška yra, nes ne visi sunkiosios muzikos klausytojai yra turtingų tėvų vaikeliai, kurie gali pusryčiams prisipirkti karbonadų ir šašlykų. Vien kelionė iš vilniaus, klaipėdos, ar kauno kažkiek kainuoja, o bilietas ir taip pabrangęs 9 litais. Pernai buvo 6, o dar ankščiau nemokamas renginys.
Beje, ne tu pavogei vėliavą, nes maikono negavai?

neapykanta1
2005.06.24 00:37

“Svyturio alus didelis pliusas” – tikrai labai subejektyvu :)

s2
2005.06.22 23:52

Aušra, ten ne pelkė. ten uosių ir ąžuolų giraitė. :-]

Katerina
2005.06.22 09:49

ee! viskas ir taip vyksta aplink Vilniu ir Kauna. Stai pagaliau kazkas vyksta salia siauliu :-) !

ausra
2005.06.21 20:56

gal ;)

burn
2005.06.21 20:35

Na, dar galėtų būti tarp Kauno ir Vilniaus arba tarp Kauno ir Kėdainių dėl labai subjektyvių sumetimų. O tai Ausra gal is Kedainiu ?

kostra
2005.06.21 19:48

Vakar Vokieciu gatvej sutikau Vysnia. Aisku, paklausiau KODEL?:)
Atsakymu gavau: neiseja

Pikti liezuviai kalba apie savaitgali vykusi beisbolo cempionata (kai kas is saplesu jau ilga laika treniruojasi si nuostabu zaidima)

imbecile
2005.06.21 19:10

“Galbūt daugeliui tai net yra tikslas, kurio reikia siekti?..”

Ne galbut ir net ne daugeliui. Visiems, butinai.

Dellamorte
2005.06.21 18:35

To Imbecile: Tai va, apie ką kalba ir turėtų eiti. Apie SAVITUMĄ, o ne apie lietuviškumą..
Šis klausimas yra aktualus bet kokiai grupei, manau. Galbūt daugeliui tai net yra tikslas, kurio reikia siekti?..

Dellamorte
2005.06.21 18:31

Saples yra bent du kartus neatvykę į renginius, prie kurių organizavimo teko prisidėt man pačiam. Taigi..

imbecile
2005.06.21 18:07

Na, nezinau, bet man Ossastorium taipogi primine viduri tarp Behemoth ir Vader, ir tai, manau, nera blogai :)
O siaip del to lietuviskumo tai velnias zino, bet didesnio savitumo grupei kartais gal ir reiketu. Kad ir paemus Nahash pavyzdi – nu negroja jie folkloro su dudelemis, ale palyginti/sutapatinti juos su kuriais nors uzsienieciais – sunkoka.

demone, Saples dar nebuvo Uztemime ar kur tais ir po dvieju kartu visi issigando tendenciju :))

Dellamorte
2005.06.21 17:37

Oi, nesinervinu aš nei kiek;)

demonas
2005.06.21 15:46

blin as nesuprantu- tai kiek koncertu Saples praleido per paskutinius metus? be kilkim zaibu? man rodos jus gerbiamieji juos supainiojot su dissimulation

s2
2005.06.21 12:41

pastebėjo VanagE, tik neparašė. vistiek, man Urskumug-ų klaidos netrukdė jausti tos keistos jų kuriamos atmosferos. vieniems tai atrodė kaip klimpimas pelkių liūne, na o man tai buvo netipinės apokalipsės garsai. pikti. gerai.

Delamortijau, tu gal nesijaudink. galiu parašyt, kad pirmą dalį išgrojot kažkaip žymiai progresyviai-techniškai ir brutalokai. kaip tik švediškai, o ne lenkiškai. nes lenkai nuobodžiai skamba. tiesa, kažkuriuo metu muzika ėmė panėšėti į MCD skambesį ir pabaigos link toks įspūdis tik stiprėjo.

odium
2005.06.21 12:36

hm, kad buvo trūkumų urskumug pasirodyme, tai faktas… bet kažkodėl pamaniau, kad ten vokalistui pastoviai mikrafas atsijunginėjo. ar ne taip ir buvo?:)

VanagaS
2005.06.21 12:27

Puikus straipsnis ! Ačiū Aušrai ir Crazytei ;)
————————————————
+ Beje, labai jau keista, kad nieks taip ir nepastebėjo, kad URSKUMUG sugrojo gan nekokybiškai.Tereikėjo atidžiai klausyt…klaidų labai daug darė.O vokalistas nuolat alų vartojo.Matyt dėl to ir…

odium
2005.06.21 12:20

na, iš suomių tikrai tikėtasi žymiai daugiau… ar šio ‘kaltumo’ priežasčių ieškoti nepilnoje sudėtyje, ar muzikantų nusiteikime, ar dar kokiame nors ‘statuse’ – kiekvieno reikalas… bet kad nahash ir urskumug – šiandienos pabaltijo vedliai – faktas.

Dellamorte
2005.06.20 23:09

Beje, net rimtai susimąsčiau – kaip galima būtų death metal stilių padaryt labiau lietuvišką?.. Hm.. Lietuviški tekstai? Bet juk jie yra tokie. Folkloriniai motyvai muzikoje? Hm.. na,tokiu atveju tai nebebūtų death metal. Panašus variantas gautųsi kaip čekų grupė “Silent stream of godless elegy” , ko gero. Koks tai doomas ar melodic death metal su folko elementais.
Gal ir įdomu, bet… Nemanau, kad tai artimiausiu metu darysim ;)

Dellamorte
2005.06.20 22:59

Dzien dobry, jak się masz? Co to takiego? Ic do dupy:)

Oi, lenkai mes, lenkai :D

Cadas
2005.06.20 22:47

am… nu neblogai :)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus