Reportažai

DISSECTION Vilniuje – koncertas ne fano akimis

2004.11.08 00:00, Liuzeris

Ir kokio velnio aš atsiverčiau tą forumą? Paskaičius tai, kas ten prirašyta apie lapkričio 6 dienos koncertą, sunkiai bekyla pirštai dėstyti eilutėse mintis, kurios nelabai sutaps su ta panegirikos krūva, pupsinčia diskusijų lentoje. Būsiu užmėtytas kerzais, bet mano žurnalistiška (kabutėse) prigimtis verčia išlieti po šou susikaupusias mintis, išskirtinai pagrįstas objektyvumu (greičiausiai daugelio fanų akyse irgi kabutėse). Iš esmės, tai nebuvo pats blogiausias šio sezono koncertas, aš net porą kartų pakračiau galvą ir plyšavau kartu su visais, reikalaudamas headlinerių biso, tačiau būkime biedni, bet teisingi – šiam koncertui iki nerealumo kažko trūko. Gal įdomesnės/šviežesnės pačios muzikos? Na, arba mažiau įnoringo reporterio…

Tą šeštadienio vakarą mano ypatingai tingiems kaulams iš laikinuškės transportuotis į Vilnių skatino kupini pagyrų ištikimų DISSECTION fanų atsiliepimai apie negirdėto grožio jųjų atliekamą muziką, nors perklausyti visokie įvairaus pavidalo grupės diskai manęs neįtikino. Spėko davė ir organizatorių pažadai apie būsimo šou išskirtinumą. Deja, dvi grupės už 35 litus greičiausiai atbaidė ne tokius užgarantuotus metalomanus ir Mulen Ružas, tą vakarą užpildytas maždaug pusketvirto šimto metalistų, pasižymėjo neaprėpiama erdve fizinei saviraiškai.

DISSECTION Vilniuje – koncertas ne fano akimis Judesys ant scenos prasidėjo maždaug valandą vėliau nei žadėta, bet, regis, šįkart niekas dėl to nepergyveno – paskutinių troleibusų maniakai buvo ramūs dėl pigaus grįžimo į namus klausimo. Publikos apšildymu prieš legendinių DISSECTION pasirodymą rūpinosi žvaigždūnų tėvynainiai WATAIN. Dviejų ožių ir vienos žmogaus kaukolių “Mulen Ružo” scena nematė net per MAYHEM pasirodymą, tad šiuo požiūriu švedukai pasirodė esą originalūs. “Kraujuoti” snukučiai ir įspūdingas gitaristas su apverstu kryžiumi ant kaklo taip pat maloniai nuteikinėjo akį. Tuo tarpu vyrukų muzika įspūdingumu nekvepėjo –iolika kartų viename gabale besikeičiantys ritmai, grim vokalas ir primityvus tvatėjimas – nepasakyčiau, kad šiais laikais tai itin nauja. Kita vertus, WATAIN ištirpdė užkietėjusią mano širdį savo nuoširdžiu bendravimu su publika ir sušildė sielą smagiu ugnies putimu pasirodymo gale. Beje, viduryje grupės pasirodymo apsauga parodė išskirtinį savo atsipūtimą, kuomet klausytojas lengvai užsliuogė ant scenos ir puolė prie vokalisto. Ačiū die, šį kartą žmogus pasirodė esąs kupinas taikių ketinimų ir buvo išvengta “Prieblandos” incidento.

DISSECTION Vilniuje – koncertas ne fano akimis Finišavus WATAIN, pokyčių ant scenos ilgai laukti neteko ir beveik lygiai po devynių penkiolika legendų ištroškusiems metalistams savo sunkumus pradėjo rodyti DISSECTION. Kaukolinės scenos dekoracijos buvo pakeistos Neptūno šakėmis, o du plikiai suteikė grupei išskirtinumo. Grojo DISSECTION, be abejo, senus šmotus, o vienintelis naujas “Maha Kali” išsiskyrė iš bendro konteksto modernumu, tačiau ir čia ypatingu originalumu nekvepėjo. Tai nesutrukdė ištikimiems gerbėjams šėlti prie scenos, nors toliau nei už trečios eilės nuo jos judesio nebuvo itin daug. Grupės lyderis po septynerių metų praleistų kalėjime, berods, tikrai išsiilgęs gyvų pasirodymų, kadangi publikai paprašius DISSECTION į sceną sugrįžo net du kartus. Nors koncerto dalyvių trūkumas ir neskubino namo, paskutiniai gabalai jau tapo sunkiai virškinami. Net ir ištikimiausi galvų kratytojai ėmė rimti ir, pasibaigus švedų pasirodymui, spėriai apleido “Mulen Ružo” patalpas.

Apibendrinus mano rašliava, nesunku pastebėti neigiamas nuotaikas. Iš tiesų nebuvo taip blogai, o organizatoriai už ryžtą ir pasiaukojimą iš tikrųjų nusipelno pagarbos. Tačiau mano jutiminiams receptoriams koncerto atmosfera nebuvo nei kerinti, nei išskirtinė – priešingai nei teigia prisiekę DISSECTION gerbėjai. Ką gi, sugebėjimas teigiamai vertinti koncertus ne visiems skirtas. Ir net legendos čia nepadės…

P.S. Prisiminiau, kad tikram metalinių renginių reporteriui privalu paminėti garsą ir apšvietimą. Paminėjau.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus