Reportažai

CANNIBAL CORPSE Lietuvoje, trečias dublis

2010.08.20 00:00, Lord Sauron

Foto: Crazyte. Daugiau foto: čia >>

Velniškai įdomus jausmas keliauti į metalo koncertą, trankantis perkūnijai ir blyksint žaibams. Tarytum „kai kas“ ėmė mėtytis užuominomis, tskant… Kaip ten bebūtų, viskas tuo ir pasibaigė – nė vieno šventvagio metalisto žaibas taip ir nenutrenkė, gal tik kokį kur lietuje išmaudė.

CANNIBAL CORPSE Lietuvoje, trečias dublisIr taip – ankstyvas vakaras, Niujorko apylinkės. Nepastebimai įsilieju į juodą minią, ramstančią klubo kolonas. Kažkas iš kolegų uždavė sarkastišką klausimą: „Kaip sugrojo „Durys“?“ Ach, taip, pirmas „kolektyvas“ šio vakaro programoje. Kadangi atėjau kiek pavėlavęs, durų pasirodymas liko nepastebėtas. Prasispraudęs pro rūsčių apsaugos darbuotojų filtrą (kiek teko lankytis tokiuose renginiuose, klaikesnę apsaugą regėjau tik per Udo Dirkšneiderio koncertą Lenkų kultūros centre prieš kelis metus), galų gale patenku į salę. Kadangi trikotažo gamintojai pastoviai pažeidžia mano teises, savo dydžio marškinėlių nerandu ir ramia sąžine einu prie baro – pinigėliai skirti atributikai lėtai nugrimsta alaus statinėje…

Koncertas startavo taip pedantiškai tiksliai, kad pagal jo pradžią buvo galima suderinti Katedros bokšto laikrodį. Ant scenos debiutantai, lietuviai PARALYTIC. Apie juos konkrečiai iki koncerto nebuvo žinoma nieko, sklandė gandai, kad grupės nariams nuo keturiolikos iki šešiolikos metų, tuo labiau stebino toks organizatorių pasirinkimas. Kaip naujokams – tikrai neblogai, europinės mokyklos deathas su nežymia metalcore priemaiša, matyti, kad fantazijos ir kūrybinės CANNIBAL CORPSE Lietuvoje, trečias dublisugnelės turi, melodijos neprimityvios, vokalas atidirbtas. Norėtųsi dar vienos gitaros – tada daugiau masės atsirastų (aha, aha – pastovus mano kaprizas). O šiaip – ačiū ALT Events už tokį startą, o iš vaikinų laukiame daugiau pasirodymų – nemėginkit mūsų nuvilti!

Antrieji – suomiai TORTURE KILLER, bent jau man kolektyvas puikiai žinomas, gerbiamas ir mylimas. Gera dozė rokenrolo, pogo ir keli litrai išlieto prakaito. Grupei atliekant „Crypts“ patyriau estetinį orgazmą. Na ir kas, kad primityviai? Na, ir kas, kad vienodai? Visvien jausmas toks, kad į tave įsirėžė sunkvežimis su plytomis. Visgi labai talentinga grupė – sugebėt grot vienu metu ir nepaprastai brutaliai ir suomiškai flegmatiškai. Daugiau nei gerai.

CANNIBAL CORPSE Lietuvoje, trečias dublisPo tokios velnio pasiutpolkės, kokią organizavo vieni suomiai, kitų suomių, SOULFALLEN, pasirodymas atrodė kaip meditacinė muzika. Kažkiek melodinga, kažkiek melancholiška. Manyčiau, taip buvo specialiai sumanyta – ramybė prieš ateinančią audrą. Nors dauguma raukė nosis, man jų pasirodymas netikėtai patiko. Nepaisant to išorinio lengvumo, kaip privalumą norisi paminėti gerą dainų tempą, o jau kokie gitarų solo…

Pusė valandos prarastų skysčių atstatymui prie baro ir pasinuodijimui nikotinu, pasigirsta pirmieji akordai, sumirksi salės šviesos ir pragarišku lokomotyvu įsiveržia šio vakaro žvaigždės! Seni geri (ar kaip čia pasakius) CANNIBAL CORPSE iškart ima jautį už ragų ir prie scenos, o į pabaigą ir visoje salėje užverda tokia mėsmalė, kad jūsų nuolankus tarnas išdvėsė CANNIBAL CORPSE Lietuvoje, trečias dublisper pirmus du „kanibalienos“ gabalus ir likusį pasirodymą stebėjo pasislėpęs už pačios storiausios kolonos. Kaip parodė praktika, draudimas neštis foto aparatus buvo ne toks jau nemotyvuotas. Šiame pragare, nebūtų likęs gyvas joks prietaisas, didesnis už mobilųjį telefoną. Rankos, kojos ir kitos kūno dalys lakstė į visas puses (dar gerai, kad kartu su jų savininkais). O per „Evisceration Plague“ mano rudimentinių smegenų likučiai užvirė, per „Starint Through…“ ir „Hammer Smashed Face“ ištekėjo per prakaito poras, žodžiu, kai jau sugebėjau mąstyti, scenos personalas nuiminėjo aparatūrą nuo scenos…

O dabar rimtai. Koncertas tikrai puikus, garsas svyravo nuo labai gero iki pakenčiamo, instrumentus ir vokalą buvo galima kuo puikiausiai atskirti iš bet kurios salės vietos ir, nepaisant kelių smulkių incidentų, garso komanda užsitarnauja pačių nuoširdžiausių komplimentų. Manyčiau, ne paskutinį vaidmenį suvaidino ir buvusio kino teatro akustika. Organizavimas ir punktualumas irgi nuteikia maloniai. O apsaugą bus galima samdytis ir iš kitos kompanijos.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Lacus Somniorum
2010.09.30 19:47

viskas buvo gerai apart apsaugos ir melyniu :)))

Kostra
2010.08.31 12:51

sorry, ne prie tos naujienos komentas :)

Kostra
2010.08.31 12:51

Tai gal ir ne jie pradėjo, bet prie tokių tekstų išpopuliarinimo tai labai stipriai prisidėjo.

speigas
2010.08.26 21:19

komentatoriai iš serijos aš irgi buvai su CC alų midų (beveik) gėriau

Metal_Head
2010.08.25 16:49

zaibys koncas

Analyzatorius
2010.08.24 13:53

Viskas buvo zaj0bys apart apsaugos. :)

Avarinis_
2010.08.23 08:50

Buvo gerai :)

m0rc|us
2010.08.21 04:11

dar karta CANNIBALus pas mus:D

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus