Albumai

BEHEMOTH „I Loved You At Your Darkest“: be konkurentų

2018.10.10 20:59, suweln

I_Loved_You_at_Your_DarkestO dabar tai papuoliau… Ant manęs užgriuvo luitas (begemotiško kalibro, kaip gi kitaip?) atsakomybės, nes tenka rašyti ne šiaip apie eilinį eilinės grupės opusą, o apie labai didelės, turbūt pačios didžiausios ir svarbiausios Lenkijos metalo grupės naujausią kūdikį, kuris vos vos pramerkė savo mažas akutes ir dairosi bei bando susipažinti su jam visiškai nauju ir nesuprantamu pasauliu.

BEHEMOTH, galima sakyti, nors ir pradėjo nuo tradicinio ir primityvaus juodmetalio, jau gerus 20 metų yra daug geriau žinomi kaip vieni tų pačių svarbiausių death metalo žanro atstovų. Per tuos ilgus metus grupė išleido nemažai didingų, svarbių ir nepakartojamų mirties metalo menui atstovaujančių leidinių: vieni jų buvo turiningi savo pasąmonę ardančiais tekstais, kiti gi – nepakartojamomis būgnų partijomis ar demonišku, prakeiksmus kairėn dešinėn svaidančiu Nergalo vokalu. Vieni jų mūsų vaizduotę audrino rytietiškais motyvais, o kiti priplodavo prie grindų, dusindami nieko neįtariančius vargšus klausytojus itin(!) organizuota antikrikščioniška tematika. Jei susitariame nekreipti dėmesio į pirmuosius porą BEHEMOTH įrašų, priskirtinų black metalo žanrui, galime laisvai teigti, jog visa kita po jų sekusi šios sėkmingos grupės produkcija, nepaisant aukščiau paminėtų skirtumų (o be jų tokio kalibro ansambliui – niekaip!) yra tiesiog labai geras defukas. Iki šiol.

Niekada nebuvau milžiniškas death metalo žinovas ar didelis klausytojas, tačiau apie BEHEMOTH žinau jau senokai. Šie talentingi lenkai – tai vienas tų dalykų, dėl kurių mums, lietuvaičiams, tenka tik susigūžt ir gerėtis kaimynų talentu. Pas mus tokio kalibro ir tokios kokybės grupių tiesiog nebūna. O aš prijaučiu BEHEMOTH, todėl kantriai laukiau naujojo albumo išleidimo datos. Ir štai išaušo ta diena, įrašą gavau ir įsijungiau. Perklausiau vieną kartą, tada dar vieną, dabar jau nežinau, kiek dešimčių kartų klausiau ir vis kartoju sau, kad tai, ką girdžiu, man išties labai patinka. Lygiai ta pačia paliegusia, nuo albumo didybės susižavėjusia ir sveiką protą pametusia gaidele, kartojau sau: taip, tai nerealiai gerai, bet KAIP TAIP BEHEMOTH!?! Ar tai tie patys daugelio pasaulio metalistų mylimi lenkai? Sunku patikėti!

Žinote, būna taip, kad sunkų metalą grojančios grupės dėl tam tikrų priežasčių staiga išsikvepia ir pradeda leisti lengvą ir nepretenzingą, dvasios neturintį, komercinį turinį. Galiu iš karto patikinti (ir dėl to aš atsakau!), kad „Begemotai“, nors šiame albume skamba daug lengviau, nei kada nors ankščiau, visa jų firminė emocija, tekstai, maniera ir didybė – visi jie čia pat, išlikę, nors ir kitokie, bet tai BEHEMOTH!

Albumą sudaro 12 kūrinių, didžioji jų dalis nesiekia net 4 minučių trukmės, tačiau kiekvienas jų yra labai įsimintinas, epiškas ir toks, kokio norisi klausytis. Pastarąją savaitę specialiai stengiausi girdėti kuo mažiau kitų albumų ir susifokusavau į „I Loved You At Your Darkest“. Dabar, perklausius albumą keliasdešimt kartų, atskiriu kiekvieną gabalą, kiekvieną epinį priedainį ar Nergalo gerkle transliuojamą pragarišką tekstą. Mane šis albumas absoliučiai netikėtai prigavo ir įviliojo į savo spąstus. Aš tikėjausi dar vieno eilinio, bet gero mirties metalo opuso, o gavau tai, kas man patinka DAR labiau.

Muzikine prasme albumas jau ne visai priklauso death metalo žanrui – kur kas dažniau jo klausydamas išgirstu atmosferiško, melodingo juodmetalio žanro bruožų. Taigi muzika tapo kur kas mažiau agresyvi ar pikta. Vokalas nebe taip pripumpuotas efektų, kiek plikesnis. Bet kaip čia yra su ta išlikusia jėga? Aš tai vadinu emociniu užtaisu, kurį grupė arba turi, arba ne. BEHEMOTH atveju jis yra ir šiame albume pasireiškia nebe pagiežingos agresijos, o veikiau apokaliptinės atmosferos forma. Tai toks įrašas, kurį būtų galima palyginti su pačiais garsiausiais menininkų darbais, kurie nebūtinai laikosi tam tikro žanro kanonų, tačiau kurie turi savybę įsiminti daugel metų po išleidimo. Aš tikiu ir net neabejoju, jog šis albumas dar daugybę metų bus apšnekamas kaip kažkas nepamirštamo ir didingo, lai tai būna balta varna grupės diskografijoje, bet kažkodėl manau, kad žmonės šio albumo dar ilgai neužmirš.

Tiek albumo „atsidarymas“ kūriniu „Solve“, kuriame vaikų choras kaip mantrą dainuoja „Jėzau Kristau, aš tau neatleidžiu“, tiek kovingasis „Wolves Ov Siberia“ ar kratyti galvą verčiantis „God = Dog“ (grupė, beje, išleido ir savo firminį šunų ėdalą, rimtai mąstau padovanoti savo Žaibui), išsiskiriantis į smegeninę negrįžtamai išgraviruotais rifais, kurių neįmanoma užmiršti, atmosferinis „Ecclesia Diabolica Catholica“ ar nerealiai gerą priedainį turintis „Bartzabel“ – kiekvienas jų vertas atskiros apžvalgos, o tai tik pirmieji keletas kūrinių albume. Ar dabar suprantate, koks šis albumas yra didingas? Aišku, jums taip gali nepasirodyti, nes, kad ir kaip bevartysi, rašau subjektyviai, bet asmeniškai man tai yra, bent kol kas, šią minutę, absoliučiai konkurentų neturintis, geriausias 2018-ųjų įrašas. Jo didžiausias kabliukas – tai itin kokybiška iš pirmo žvilgsnio sunkiai suderinamų stilių samplaika. Tai užgroja užburiančios gitarų soluotės, tai kieti ir galingi rifai, tai choras savo sakralumu kalantis tiesiai į širdį. Visi kūriniai albume sukalti taip, jog klausantis pirmus kelis kartus, viskas prabėga tarsi lengvas vėjelis vėlyvą pavasarį – nepastebimai ir maloniai. Tačiau, kuo daugiau klausai, tuo labiau supranti, kaip meistriškai viskas čia sudėliota. Tiek klausant kiekvieną kūrinį atskirai, tiek visą albumą, neapleidžia mintis, jog tai išties yra pačios aukščiausios prabos deimantas.

Deja, jei esate ekskliuzyviai ankstesnės BEHEMOTH kūrybos, kitaip tariant, death metalo žanrui priskiriamų garsiausių grupės albumų fanas, „I Loved You At Your Darkest“ jums nebūtinai patiks – gali pasirodyti pernelyg melancholiškas, melodingas ir lengvas. Tačiau, jei vertinate rafinuotą garsą, firminę grupės estetiką ir atmosferą, visiškai nematau priežasčių, kodėl šis albumas galėtų jums nepatikti. Belieka tik dar eilinį sykį pasileisti šį, nepabijosiu to pasakyti, šedevrą, o toliau – fantazuoti apie tai, kaip toliau pasisuks grupės kūryba ir ką išgirsime ateityje.

 

Vertinimas: 9,5/10, nes tobulumui ribų nėra!

BEHEMOTH „I Loved You At Your Darkest“

© „Mystic Production“, 2018

01 Solve

02 Wolves Ov Siberia

03 God = Dog

04 Ecclesia Diabolica Catholica

05 Bartzabel

06 If Crucifixion Was Not Enough

07 Angelvs XIII

08 Sabbath Mater

09 Havohej Pantocrator

10 Rom 5-8

11 We Are the Next 1000 Years

12 Coagvla

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
stalas
2019.01.28 23:49

I kaciukas ir XIII

Debilai, silnaprocai supsiti, per tokiua kandos isgamas besmegenius ir numirsta tie puslapiai. Pasikarkit ziurkes ir neterskit zmonem gyvenimo.

stalas
2019.01.28 23:38

Pats silpniausias albumas Behemoth diskografijoje. Vienareiksmikai. Neveltuj ir metal encyklopedia sedi berods su sesetu, nors is tiesu net ir to seseto nevertas. Apskritai Nergal po tos ligos pradejo kurti kazkoki slamsta, is saves ant scenos eme daryti kazkoki marlyn manson klouna. Tarytum jam ideologija, vaizdas stojo i pirma vietam o muzika kazkur kitur……visgi zmogu turbut paveike ir pakeite kazkaip sitas gyvenimo ivykis. Jei atvirai, albume nera anei vienos bent kiek padoresnes dainos. Galima rasti tik keleta idomesniu vietu paciose dainose, o siaip nuobodybiu nuobodybe, nelabai ka turinti bendro su metaline muzika. Labai labai neoriginaus,velniskai nuobodus, visiskai nekabinantis darbas. Sakyciau, toks gal samoninga pakreiptas i placiasas mases.

Birutė
2018.10.22 15:29

http://www.blabbermouth.net/news/behemoth-frontman-life-is-too-short-to-try-to-be-liked-by-everybody/

XIII
2018.10.19 16:29

Na ok. iš kitos pusės, WASP nėra toks šūdas kaip, pvz., DIO. taip kad WASP dar nera taip blogai

Kaciukas
2018.10.18 21:13

Jeigu tu lygini acdc su wasp, tai cia yra nu nx , nebesnekek net

XIII
2018.10.18 16:05

sudas paskutinis tie WASP. Ne taip blogai kaip AC/DC, bet netoli

Mind
2018.10.18 13:17

kaciuk,
Ar jaunas zmogus negali savo nuomones isreikst?
Ar jaunas, vadinasi nevisavertis?
Ar visuomeniskumas, tai kazkas tau svetimo?
Linksma, kad tave traukia iki siol WASP, gal traukia ir prisigerus i konca nueit, snukius padauzyt, pavemt…prisimeni kaip Def kamse budavo….lygis juk….
Zmogus isreiske mintis, o tu uzmigt nebegali- nes tik tu tiesa zinai…..

Kaciukas
2018.10.18 12:42

Jei tu sitai muzikai apskritai skiri tiek demesio, kad klausytum daug kartu, siustu parasytas pozityvias recenzijas, tai su tavim kazkas labai negerai. Savo vaikiskas uzuojautas gali sau pasilikt, komentuoji kaip isauges is paauglystes ir tik ka prasvites 19metis bl, kuris suprato, kad tau metalas yra primityvus ir neidomus, o traukia prie barzdu, kapisonu ir intelektualiu diskusiju apie muzika

suweln
2018.10.18 11:34

man albumas patiko ir aš konstruktyviai paaiškinau, kodėl. jei tamstai atrodo, kad jei kažkam patinka lengvesnė muzika (o senieji, sunkesni BEHEMOTH albumai man patinka tikrai ne mažiau, nei šis), tai jau yra “myžčiojimas”, tegaliu išreikšti gilią užuojautą… :(

Kaciukas
2018.10.18 11:28

Tai ko cia myzcioji del kiekvieno pirstelejimo. Gal nezinai kad WASP eidami link 70m nepalyginamai geresne muzika daro

suweln
2018.10.18 11:09

Kaciukas, klysti. Univero dar nebaigiau, o primityvumą ir grubumą labai vertinu Solstafir nemėgstu ir į renginius nevaikštau. Tik tiek :)

Lord Sauron
2018.10.18 10:37

Skirtingai nei kolegai, šis albumas pretenduota tapti nekenčiamiausiu visoje Behemoth diskografijoje. Ir štai kodėl – aš prisimenu albumus “Ths Apostasy” ar kad ir “Zos Kia Cultus”. Behemoth pasirodė kaip viena techniškiausiai grojančių grupių jau nebe vien Lenkijoje, bet ir pasaulyje. O čia? Tirli pirli muzikikė. Asmeniškai man nei atmosferos, nei įtaigos išgirsti nepavyko. Jei jau Nergalui prisikaupė panašaus materialo, tai reikėjo organizuoti side project kokį. Šiaip muzonas gal ir neblogas, bet čia ne Behemoth.

Kaciukas
2018.10.18 10:02

Nu ir grybas. Geda skaityk kaip svaigstama del tokio pirdalo. Esi vienas is tu kiausiu, kuris turbut baiges univiera, ieskai prasmes muzikoj, primityvo ir grubumo nemegsti, vaikstai i visus renginius bei esi visuomeniskas. Tavo akyse cia turbut perkeltas i aukstesni lygi metalas su prasme bei muzikine inovacija. As tai tau ir visiem megstantiem visokius solstafir ir batushkas siulyciau pagalvot ar jus isvis savo rogese sedit. Nicki Minaj zinokit irgi albumus leidzia

XIII
2018.10.17 16:51

*tai vyskupas665

XIII
2018.10.17 16:51

death metal isvis ir nereik klausyt
prasta tai yra muzika

taip kad suweltc cia gaun +1, o vyskupas666 -1

vyskupas666
2018.10.15 20:58

nu va, tikrai tavo bėda, kad neklausai perdaug death metal,tada toks popsinis metalas tau atrodo kaip stiliaus viršūnė. šitas lenkas moka kalt muziką, bet kartu yra ir bičas, kuris žino kaip pinigą paimt. o pinigas daro dar didesnį pinigą.
Tu sakai, kad šitie lenkai palengvėjo, bet tai ne komerciją. Kur gi ne, tegul paspringsta jie ten savo šunų konservais, kas irgrgi turbūt nekomercija ane? Lavono konservų būt padavę, tai būtų nekomercija, o ir muzonas “nekomercinis”, jei lyginsi pvz su Dimmu Borgir naujausiu albumu. jo tada, nors gal abu tokie patys. nu blet, jei nesi stiliaus, kaip pats sakai, žinovas, tai nesivartyk frazėm, didingas, ahujenas ir t.t.
Kita vertus, Nergalas priėjo tą etapą, kai gali mėgautis eksperimentuot, bet tai nepadaro to relyzo ne didingu, nei dar kokiu, tik priedu prie konservų.
šitie nedaro konservų, bet muzika rimtesnė

Birutė
2018.10.15 16:33

Štai kur šuo pakastas ;)

http://www.blabbermouth.net/news/nergal-says-side-project-me-and-that-man-made-behemoths-new-album-more-dynamic-it-opened-me-up/

bmaggot
2018.10.12 10:19

vaikų choras ir kaubojai su suknelėmis

suweln
2018.10.11 19:04

ačiū, paklausysiu, jei patiks gal ir apžvalgą parašysiu.

8
2018.10.11 19:01

kad ir pvz siandien isejes:

8
2018.10.11 17:33

tikrai stipresniu albumu siais metais paduota buvo

XIII
2018.10.11 14:19

na reiks pacekint. Kazi ar TOKS stebuklas, bet jei maziau defo, tai gal kas gero. Nes man, aisku, labiausiai domino tie pirmieji, neminetieji, blacko albumai ju :)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus